Skocz do zawartości

Jak To Jest Z Żubrówką?


Matti

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie alkoholu, czy ktoś z doświadczonych osób może mi powiedzieć czy można przewieźć do USA żubrówkę, bo słyszałem że celnicy wyrzucają;/ No i czy moge więcej jak 1l zabrać ze sobą??(szukalem na forum, a odp nie znalazlem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Wawie w strefie wolnocłowej 2 żubrówki i 2 krupniki - po 0,75 ml kazda. Pytałem sprzedawczyni czy moge z tym do USA ? odp , ze oczywiscie ! dala mi rachunek i zapakowala szczelnie w przezroczystą folie. Na przesiadce w Szwajcarii zabrano mi cały alkohol ,twierdzac stanowczo ze to nie moze wjechac do USA, i ze pani ze sklepu w PL ze strefy wolnocłowej powinna o tym powiedziec.

A w walizkach przdewiozłem do USA 2 butelki po 1 litr zobrówki i 3 po 075 krupniku ;) Rozwiązanie nasówa sie samo , prawda ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoo ja akurat litr biore (2 razy sobieski 0,5), ale oprócz tego chce wziąść 4 żywce, [nie piszcie po co i w ogóle, bo te co kupowałam ostatnio w stanach smakowały fatalnie, moja kumpelka bardzo lubi wiec jej wioze] tylko zastanawiam się:

??? czy jak cos zabieraja to już wszystko czy ten litr to mi zostawia (no bo skoro tyle można)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba nigdzie pisac w zadenj deklaracji . Wez tylko (zaryzykuj) rozsądna ilość np. 2 butelki . A w walizce to powiedzmy, przewieziesz "wszystko" ;) Jezeli ktos ma wątpliwości to sugeruje zapakować do walizki ,wszystko przejedzie bez problemu. Opisałem to powyżej. A generalnie do USA mozna wwieżć 150 ml lub 100 ml w podręcznym(juz nie pamietam) czegos tam, co jest oryginalnie zapakowane, wiec alkohol zabiorą. A zresztą mi w Szwajacarii razem z tym alkoholem wode niegazowana zabrali 250 ml bo sie też nie mieścila w dopuszczalnych normach czyli tych 150 ml czy tam - 100 ml. Poprostu nie mozna wziąść do samolotu który leci do USA z wiekszym litrarzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...