Skocz do zawartości

Laptop-co Kupujecie I Gdzie (okolice Chicago)


maryjka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki ale tym razem chcę Lenovo. Dlaczego? Miałam HP, teraz posiadam Toshibę, zawsze kupowałam sprzęt z górnej połki, i nie spełnił do końca moich oczekiwań. Tak się składa, że mój znajomy pracuje w firmie która jest głównym dystrybutorem na polskę róznych sprzętów. Dzieki niemu miałam okazję porozmawiać z ludźmi z serwisu, którzy maja skalę porównawczą co można obecnie polecić i wybór jest jednoznaczny. Lenovo jest bezkonkurencyjne, ale z zaznaczeniem że seria T. Tak pomyslałam, że do 3 razy sztuka :) i tym razem kupie Lenovo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Sly6 napisal - odwiedz zacytowany watek, moze w czyms pomoze.

Ja kupowalem kilka laptopow w Circuit City i Best Buy, trzy inne kupowalem na stronach producenta.

Lubie kupowac laptopy na stronach producenta jesli to sprzet dla mnie (a nie na sprzedaz) - zwykle wychodzi nieco drozej niz w promocjach marketow elektronicznych i niz w sklepach internetowych, ale mam mozliwosc wyboru elementow skladowych i dopasowania laptopa (ktorego w koncu uzywam przez dluzszy czas) do wlasnych potrzeb.

Jezeli jestes zainteresowana laptopami Lenovo, polecam odwiedzenie strony http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/control...2FABC3CE1BC569A .

Polecam serie ThinkPad "T" ( http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/control...0011B825513BCED ).

Wybrac tam mozesz procesor, system operacyjny, typ ekranu, karte graficzna, pamiec, dysk, ... - ogolnie masa opcji.

Jeszcze ciekawsza sprawa - mozna kupic taki komputer ze znizka 10%-15% (Lenovo Contractor Purchase Program), laczona ze znizka standardowa Lenovo. Wychodzi naprawde znacznie taniej.

Wystarczy zalogowac sie spod adresu http://www.fatwallet.com/redirect/bounce.p....Lenovo.com/cpp podajac passcode 704919 (stary passcode 556655 juz nie dziala) i przejsc do konfiguracji danego modelu.

Rabaty doliczane sa na samym koncu konfigurowania (przed zaplata oczywiscie).

Wojtku,

A co powiesz na ten model?

http://computers.pricegrabber.com/laptop/m...st=product_tab/

Mam tylko pytanie, jak byc pewnym, że kupowany model ma wbudowaną kamerkę internetową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku,

A co powiesz na ten model?

http://computers.pricegrabber.com/laptop/m...st=product_tab/

Mam tylko pytanie, jak byc pewnym, że kupowany model ma wbudowaną kamerkę internetową?

Zalaczony przez Ciebie sprzet to (moim zdaniem) naprawde przyzwoity model - jeden z lepszych w tym segmencie i z niezlym stosunkiem jakosci do ceny.

Test serii widzialas pewnie po otwarciu zalaczonych wczesniej linkow (bo podalem we wczesniejszych wypowiedziach min. test R61).

Co do podanej przez Ciebie konfiguracji ...

Zlozylem identyczna konfiguracje (wylaczajac system operacyjny, nie ma mozliwosci wyboru XP Pro i wrzucilem Viste Basic Home) na stronach Lenovo (kopiujac wszystkie elementy z wzorcowego pricegrabberowego) i wyszlo:

a ) z Lenovo Contractor Purchase Program - 824,32 plus podatek (zalezny od stanu, zwykle 5%-6%, przyjme tutaj ze 6%), razem : 873,78$

b ) z normalnego konfiguratora Lenovo - 868 plus podatek (...), razem 920,08$

c ) z Pricegrabbera - od 981,84$ do 1073,80$

Przez pricegrabber totalnie nie oplaca sie go kupowac ...

Wychodzi z tego, ze w porownaniu z najtanszym sklepem wyszukanym przez Pricegrabbera, komputer jest:

a ) tanszy o 108,06 dolarow w Lenovo Contractor Purchase Program

b ) tanszy o 61,67 dolarow w zwyklym konfiguratorze Lenovo

Model na stronie Pricegrabbera raczej nie ma kamerki (bo ani slowa o tym w specyfikacji).

W konfiguratorze Lenovo mozna taka opcje wybrac (ekran z kamerka), ale i tak polecilbym zdecydowanie doplate (groszowa, bo ok. 20$) do WXGA+.

Kamerke na USB kupisz za nieduze pieniadze, inwestycja w wieksza rozdzielczosc ekranu jest naprawde o niebo lepszym rozwiazaniem - po zakupie WXGA+ szybko stwierdzisz, ze to byl dobry wybor.

Polecam tez (smiesznie niska doplata, 16$) wieksza baterie oraz karte WLAN Intela 4965AGN (obsluguje zyskujacy juz powoli popularnosc standard N, poza tym bez karty Intela komputer nie bedzie sprzetem Centrino - z karta Intela bedzie za to Centrino Pro).

Pisalas, ze grasz - karta graficzna nVidii bedzie w takim wypadku duzo lepszym rozwiazaniem niz zintegrowana Intelowska - mozesz sie nad tym zastanowic (sprzet w wersji z nVidia jest drozszy o ok. 80 dolarow w przypadku konfiguracji na stronie Lenovo).

Zerkne teraz na konfigurator, moze polece Ci cos konkretnego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Z analizy cen wychodzi, ze najbardziej oplaca sie kupic komputer poprzez strone Lenovo - wchodzac do konfiguratora z "Contractor Purchase Program".

Cena koncowa w Lenovo jest zdecydowanie lepsza od ceny laptopa wyszukanego przez Pricegrabber - po prostu znalezione tam sklepy internetowe nie maja odpowiednio atraktyjnej oferty.

Wybralem za pomoca konfiguratora kilka zestawow i dodalem kilka drobnych uwag na koncu. Moze Ci w czyms pomoze.

Jezeli na komputer chcialas przeznaczyc ok. 1000-1100 dolarow (bo tyle kosztuje R61 z linku z pricegrabbera) - bez zadnego wahania wybralbym na Twoim miejscu wersje "T - Super" lub "T - Slabsza" (ponizej). Roznice miedzy odpowiednimi sobie seriami "R" i "T" wyniosly 30-50 dolarow (czyli praktycznie nic). Seria "T" jest wyraznie lepsza jakosciowo od serii "R" i jak wyszlo - nie trzeba do niej zbyt wiele doplacac. Test (warto przeczytac, zerknij tez na wykresy dot. kart graficznych jesli bedziesz zastanawiac sie nad karta) : http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-IBM-L...T61.3973.0.html .

Podsumowujac na wstepie to, co zaraz napisze :) : polecam Ci zdecydowanie wybrac Bluetooth, karte WLAN Intela, matryce WXGA+ (to olbrzymia zaleta tych modeli - mozliwosc jej wyboru).

Dysk twardy, system operacyjny, procesor, pamiec, czytnik linii papilarnych - wg Twojego uznania.

Rozszerzona bateria to dosc wazny punkt do rozwazenia - jezeli nie przeszkadza Ci fakt, ze wystaje nieco poza obrys obudowy (nie jest to uciazliwe) - zdecydowanie warto ja kupic.

Do swojego HPka mam dwie baterie - 6 cells i 12 cells, dwunastka wystawala poza obrys obudowy mocno, byla niesymetrycznie ulozona (co przeszkadzalo podczas pracy z laptopem na kolanach) i podnosila caly komputer w gore (gdy lezal na plaskim biurku) - bywalo to dla mnie bardzo niewygodne. Rozszerzona bateria Lenovo takich problemow nie tworzy.

Konfiguracja "T - Super"

Procesor : Intel? Core? 2 Duo processor T8100 (2.1GHz 800MHz 3MBL2)

System operacyjny : Genuine Windows Vista Home Basic

Matryca : 14.1 WXGA+ TFT

Karta graficzna : nVIDIA Quadro NVS 140M

Pamiec RAM : 1 GB PC2-5300 DDR2 SDRAM 667MHz SODIMM Memory (1 DIMM)

Touchpad : UltraNav (TrackPoint and TouchPad) with Fingerprint Reader [Lenovo recommended]

Dysk twardy : 160GB Hard Disk Drive, 5400rpm

Naped DVD : DVD Recordable 8x Max Dual Layer, Ultrabay Slim [Lenovo recommended]

Zlacza : PC Card Slot & Express Card Slot

Karta sieciowa bezprzewodowa : Intel Wireless WiFi Link 4965AGN (supporting Centrino Pro) [Lenovo recommended]

Bluetooth : Integrated Bluetooth PAN [Lenovo recommended]

WWAN : Integrated Wireless Wide Area Network (WWAN)

WWAN : Wireless WAN Ready - Integrated Antenna with no Provider Card Installed

Bateria : 9 cell Li-Ion Battery [Lenovo recommended]

Cena: 984,55$ + podatek = ok. 1043,63$

Uwagi (co mozna zmienic):

a ) system operacyjny mozna drozszy - wedle uznania

b ) dysk twardy 7200 to zwykle lepsze rozwiazanie niz 5400 - niestety w tych modelach dyski 7200 sa naprawde glosne (znajomy kupil T61p z dyskiem 7200, po chwili kupil w sklepie nowy 5400 i wlozyl w miejsce 7200 - halasowal zbyt mocno)

c ) bateria 9 cell wystaje nieco z tylu obudowy, jest jednak o polowe wieksza od standardowej (a wiec laptop pracuje na baterii o 50% dluzej).

Jezeli przeszkadza Ci to i wiesz, ze z baterii nie bedziesz za bardzo korzystac - mozesz wybrac 6 cell i zjechac z ceny 46,41$.

Wyglada to tak : http://reviews.digitaltrends.com/images/fu...p_bezel_big.jpg , http://i249.photobucket.com/albums/gg238/j...ee/IMG_2034.jpg (laptop na tym zdjeciu jest znieksztalcony przez obiektyw aparatu, normalnie wszystkie linie sa proste).

Konfiguracja "T - Slabsza"

Dokladnie to samo co w "T - Super", ale ze zintegrowana karta graficzna Intela (podobno znacznie slabsza od nVidii z konfiguracji "T - Super").

Cena: 898,36 + podatek = ok. 952,27$.

Uwagi:

te same co w przypadku "T - Super".

Konfiguracja "T - Slabsza, bez systemu"

Odpowiednia jesli chcesz zainstalowac piracki system i oszczedzic na tym nieco (nie wiem czy warto :D).

Cena: 838,69 + podatek = ok. 889,02$.

Uwagi te same co w przypadku "T - Super", poza tym:

d ) procesor slabszy - mozesz wymienic na mocniejszy (za doplata), ale czy warto ... (nie sadze)?

e ) brak (bedacego w standardzie w konfiguracjach powyzej) "Integrated Wireless Wide Area Network (WWAN)" i "Wireless WAN Ready - Integrated Antenna with no Provider Card Installed".

Strata nie bedzie wielka jesli nie bedziesz korzystac z netu przez komorke (chociaz ten rynek rozwija sie w tej chwili szybko i kto wie ...).

Konfiguracja "R - Mocniejsza"

Procesor : Intel? Core? 2 Duo processor T8100 (2.1GHz 800MHz 3MBL2)

System operacyjny : Genuine Windows Vista Home Basic

Matryca : 14.1 WXGA+ TFT

Karta graficzna : nVIDIA Quadro NVS 140M

Pamiec RAM : 1 GB PC2-5300 DDR2 SDRAM 667MHz SODIMM Memory (1 DIMM)

Touchpad : UltraNav (TrackPoint and TouchPad) with Fingerprint Reader [Lenovo recommended]

Dysk twardy : 160GB Hard Disk Drive, 5400rpm [Lenovo recommended]

Naped DVD : DVD Recordable 8x Max Dual Layer, Ultrabay Enhanced [Lenovo recommended]

Zlacza : PC Card Slot & Express Card Slot

Karta sieciowa bezprzewodowa : Intel Wireless WiFi Link 4965AGN (supporting Centrino Pro) [Lenovo recommended]

Bluetooth : Integrated Bluetooth PAN [Lenovo recommended]

Bateria : 6 cell Li-Ion Battery

Cena: 942,08 + podatek = ok. 998,61$.

Uwagi:

A ) dysk twardy - uwaga identyczna jak w "T - Super"

B ) bateria - doplata to tylko 14,72$, nie wiem czy 6 cells wystaje mocno, ale pewnie wyglada to tak samo jak w przypadku serii "T"

C ) WWAN - uwaga jak w "T - Slabsza, bez systemu"

Konfiguracja "R - Slabsza"

Dokladnie to samo co w "R - Mocniejsza", ale ze zintegrowana karta graficzna.

Cena: 868,48 + podatek = ok. 920,59$.

Uwagi:

jak w "R - Mocniejsza".

Wersja "R - Jeszcze slabsza"

Uwagi:

Za cene o ok. 120 dolarow nizsza zawiera to samo co wersja "R - Slabsza", ale ma zdecydowanie slabszy procesor.

Dostepna jest matryca WXGA+ z kamera (wczesniej wybor WXGA+ wyklucza wybor kamery).

Poza tym wszystko to samo, cena na oko (juz nie licze) 810$ z podatkiem.

Wersja "R - Slabsza, bez systemu"

Zawiera dokladnie to samo co wersja "R - Slabsza", ma jednak slabszy procesor i nie zawiera systemu operacyjnego.

Cena koncowa (z podatkiem) to na oko 845$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku!

Bardzo Ci dziękuję za pomoc! Mam do wyjazdu jeszcze ponad dwa tygodnie. Teraz to sobie wszystko przestudiuję i podejmę decyzje. Chcę jednak zakupić serię T. I wolałabym ekran z kamerką bo to jest wygoda, w jaką więc opcję kilknąć?

Mam tylko pytanie, czy po zamówieniu kompa ze strony, rzeczywiście czeka się az 3 - 4 tygodnie na dostawę? Nie wiem czy juz 3 tygodniach nie będę musiała wracać do Polski............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Nie ma sprawy.

Ekran z kamerka to "14.1 WXGA TFT, w/ Camera [Lenovo recommended]".

Jezeli masz 2 tygodnie do wyjazdu - polecam Ci jeszcze w Polsce przejsc sie do sklepu komputerowego, ktory sprzedaje ten model Lenovo i zerknac jak wyglada.

Mozesz obejrzec go, dotknac i zdecydowac czy wolisz np. wystajaca, czy zwykla baterie, czy bardziej odpowiada Ci ekran z kamerka o standardowej rozdzielczosci WXGA, czy bez kamerki, ale z wieksza rozdzielczoscia WXGA+ (warto zobaczyc roznice miedzy nimi przed podjeciem decyzji). Popros sprzedawce o pokazanie sprzeta, a kupisz i tak w USA :)

Zauwazylem, ze wybranie baterii 9 cells zwieksza termin dostawy o dodatkowy tydzien (z 1-2 tygodni na 2-3 tygodnie), co nie oznacza, ze nie warto jej wybierac :D

2-3 tygodnie to teoria (wariant najbardziej pesymistyczny). Laptop skladaja na Tajwanie, wiec musi troche podrozowac, zeby dotrzec do USA.

Swoj komputer zamowilem 7go kwietnia, na miejscu byl 22go (15 dni pozniej). Oczekiwany czas przesylki wynosil, wg konfiguratora, 2-3 tygodnie.

Nie mialem szczescia do pogody i samolotow, lot odwolywany byl trzy razy, co wplynelo na zwiekszenie czasu dostawy - gdyby nie to, bylby na miejscu jeszcze szybciej:

"ADVERSE WEATHER CONDITIONS / THE MOVEMENT OF THE PACKAGE WILL RESUME AS SOON AS THE WEATHER CONDITIONS ALLOW"

"THE SCHEDULED FLIGHT WAS CANCELED DUE TO CIRCUMSTANCES BEYOND UPS CONTROL"

"A FLIGHT DELAY OCCURRED BECAUSE OF MECHANICAL REASONS".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku!

Mam już pytanie czysto techniczne, dotyczące zakupów przez tą stronę.

Czy korzystałeś z tej strony jako konsument? Bo kiedy już skonfigurowałam laptop i przeszłam w ramach próby do płacenia, okazuje się że można płacić polską kartką płatniczą co mnie ucieszyło! (to nie jest częste na amerykańskich stronach) a wysyłkę można przecież skierować na adres, pod którym będę w Stanach. Jeśli więc zamówię sprzęt z Polski już teraz, nie grozi mi opóźnienie paczki :) To chyba najlepsza opcja, prawda ? :D

Pozdrawiam

maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiedziec na pytanie czy korzystalem ze strony jako konsument - po prostu kolega mieszkajacy w USA zaplacil za wybrana przeze mnie konfiguracje (laptop przyszedl na jego adres) i odebralem laptopa w Meksyku gdy kolega przyjechal na wakacje :)

Placil na 100% amerykanska karta, oddalem mu pieniadze, gdy sie spotkalismy. Kupowalismy z podanego wyzej linku "Contractors Purchase Program".

Jezeli mozesz placic polska karta - sprawa wyglada niezle, musisz jednak zorientowac sie w jednej kwestii: czy mozesz wybrac adres wysylki inny niz adres billingowy Twoje karty (a takie ograniczenie zwykle wystepuje)?

W olbrzymiej czesci przypadkow mozesz wyslac przesylke tylko i wylacznie na adres, ktory podalas w banku jako adres billingowy karty.

Jesli okaze sie, ze mozliwe jest zamowienie laptopa na adres w USA (ktory nie zmieni sie i gdy masz jako takie zaufanie do osoby odbierajacej) - bedzie to bardzo dobre rozwiazanie.

Nastepna sprawa : jesli mozna wyslac na adres w USA placac polska karta - polecam troche inne rozwiazanie niz placenie karta z rachunku w zlotowkach.

Zaloz darmowe konto walutowe w dolarach w WBK (na karte czeka sie okolo tygodnia), wymien zlotowki na dolary w kantorze (negocjujac kurs, przy takich kwotach zawsze mozna sie stargowac kilkadziesiat zlotych w dol), wplac dolary na konto walutowe.

Za karte nie placisz nic w pierwszym roku uzytkowania (pozniej 10 USD, chociaz mi z jakiegos powodu pobieraja 10 ZL), utrzymanie konta rowniez nic nie kosztuje.

Byc moze podczas zakladania konta uda Ci sie podac adres billingowy z USA (tymczasowo), kto wie ...

Dlaczego lepiej zaplacic w taki sposob?

Po pierwsze - bankowe przeliczniki ZL->USD nie sa najkorzystniejsze, mozesz na tym troche stracic.

Po drugie - zdecydowana wiekszosc kart bankowych uzywanych w Polsce rozliczana jest w euro. Nieliczne karty rozliczane sa w dolarach (zalezy to od karty i od danego banku).

W ten sposob placac za laptopa stracisz na dwoch przewalutowaniach: ZL->EURO->DOLAR (nie jest to optymalny wariant). Dodatkowo - niektore banki pobieraja oplate za przewalutowanie.

Zakup przy uzyciu karty do rachunku walutowego moze byc znacznie bardziej oplacalny (a zalozenie konta nie kosztuje ani duzo pieniedzy, ani duzo zachodu - moze tez sie przydac w przyszlosci).

Przy okazji - to jest dobry sposob na przewiezienie z soba pieniedzy do USA (jezeli jest do dla Ciebie jakies zmartwienie).

Po prostu - pieniadze wplacasz na rachunek w Polsce, w USA wyplacasz z dowolnego bankomatu placac prowizje ... 1,50 USD za wyplate. Smiesznie niska kwota, a karta moze przydac sie w awaryjnej sytuacji, gdybys potrzebowala np. wsparcia finansowego rodziny z Polski.

EDYCJA:

Pojawily sie nowe modele IBM ThinkPad, zastepujace stare modele serii T - oparte sa na platformie Centrino 2:

- T61 14,1" zostal zastapiony modelem T400

- T61 15,4" zostal zastapiony modelem T500

- T61p 15,4" zostal zastapiony modelem W500

Ceny nie sa tragiczne (pomijajac model W500).

Przy zakupie T400 polecam bardzo LED backlight w matrycy WXGA+ (innego ekranu w tym modelu wrecz nie ma sensu kupowac).

Maryjka ucieszy sie na dostepnosc kamerki w kazdej konfiguracji ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...