Skocz do zawartości

K1 Ślub Ważność Wizy


i_nka

Rekomendowane odpowiedzi

do tej pory przyslali tylko list informujacy o tym ze nasz wniosek wplynal

to jest wlasnie "notice of action" i dzieki temu jestes legalnie

poszlismy z mezem do DMV zdac test,zeby otrzymac pozwolenie na nauke jazdy

Zazwyczaj nie daja permit zanim niema jakiegos lepszego swistka niz wbita K1,

jesli skladalas wniosek o zezwolenie na prace to sproboj jak dostaniesz z tym bo to powinno przyjsc wczesniej,

jak nie, to musisz czekac na zielona karte

Mozesz tez sprobowac sie klocic, mi sie udalo w Ny na jeszcze waznej K1+akt slubu, ale to juz dawno temu bylo

brakiem dolaczonej karty szczepien.

jesli nie robilas ich w polsce to powinnas je robic tu, jesli ich nie zalaczylas to sprawy nie odrzuca, najwyzej moga ci przyslac RFE, ale moze i nie zauwaza, i bedzie OK

obecnie nic nie mozesz zrobic tylko czekac na jakas odpowiedz, a to moze byc i rok

moze infopass

jesli cie o cos nie pytaja to lepiej do nich nie pisac, bo mozesz tylko namieszac

jak osoba,ktora mnie widzi po raz pierwszy w zyciu (nie mam karty szczepien) moze wiedziec czego mi trzeba a czego nie?

no niestety tak to sie odbywa:)

w najgorszym wypadku dostaniesz wszystkie wymagane

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za wskazowki i odpowiedzi:) Jestescie skarbem:) umowie sie na infopass jak tylko maz da rade zwolnic sie z pracy na dzien (bedziemy musieli pojechac do Fresno,oddalone od nas o jakies 2 godziny w jedna strone); skladalam papiery na EAD - wiec podejde do testu w DMV ponownie razem z ta karta, kiedy ja w koncu przysla:) moze tym razem sie poszczesci:) tez cos mi sie wydaje, ze nam przysla RFE odnosnie szczepien; zaluje,ze ich nie zrobilam od reki i nie bylam w tej kwestii bardziej uparta, ostatecznie zgodzilam sie z Andrew,ze jesli polski lekarz wypelnil zalacznik do 693,to po co placic na prozno- tyle ze tego nie wiemy:) no,troche sami sobie nawarzylismy bigosu,ale dzieki Wam jestem o niebo spokojniejsza:) i naprawde bardzo wdzieczna - dziekuje i pozdrawiam serdecznie:)

daga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
witam,

szczesliwie udalo mi sie dostac K1,jestem juz po slubie,a papiery na AoS zlozylismy 22.08. sierpnia; dowcip polega na tym,ze do tej pory przyslali tylko list informujacy o tym ze nasz wniosek wplynal - nie ma na nim slowa o tym,ze jest "approved"; jestem juz po biometrics, a moja wiza wygasa -hmm, piatek. Troche sie martwie,szczerze mowiac; jeszcze w sierpniu poszlismy z mezem do DMV zdac test,zeby otrzymac pozwolenie na nauke jazdy- moze troche za pozno sie za to zabralismy, bo juz wtedy bylo "mniej niz 60dni" do wygasniecia wizy. Pani w biurze powiedziala,ze moge podejsc do testu dopiero z "approval letter" mojego AOS; Wyglada na to,ze przez jakis czas bede tu nielegalnie,czekajac na zatwierdzenie petycji; mam przeczucie,ze opoznienie jest zwiazane z brakiem dolaczonej karty szczepien. Zrobilismy to celowo,poniewaz w Polsce -kiedy chcialam wykonac dodatkowe potrzebne szczepienia (bo taniej)-uslyszalam,ze nie wymagam - wiec uznalam (moze nieslusznie) - ze zalacznik do formularza medycznego moze juz byc w moich papierach (tego nie wiem,bo z lotniska w Chicago moje papiery zostaly wyslane do LA i na oczy ich nie widzialam wiec napisalismy list, w ktorym prosimy o sprawdzenie i nie odrzucanie naszego wniosku w razie czego,bo oczywiscie potrzebne papaiery doslemy; nie wiem - tlumaczylam mezowi,ze moim zdaniem te szczepienia i tak bede musiala zrobic - ale z drugiej strony to troche nie logiczne- bo jak osoba,ktora mnie widzi po raz pierwszy w zyciu (nie mam karty szczepien) moze wiedziec czego mi trzeba a czego nie? bardzo prosze o odpowiedz i z gory za nia dziekuje. pozdrawiam serdecznie,daga

Czesc, tu Aga. Poznalysmy sie na badaniach w Poznaniu. Przylecialam na K1 w lipcu, a we wrzesniu wzielismy slub. Teraz kompletujemy dokumenty, zeby wyslac do USCIS. Ja tez nie mam karty szczepien, a wyniki badan zabrali jak przylecialam na JFK. Strasznie duzo zamieszania z tym wszystkim. Chce jak najszybciej wyslac wszystko, bo dlugo sie czeka. Nie wiesz czy mozna wyslac bez tych szczepien? Gdzie moge je zrobic? Jak znalezc w mojej okolicy? Mam nadzieje, ze nie bede musiala znowu robic badan na HIV/AIDS, skoro nie mam wynikow z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czesc, tu Aga. Poznalysmy sie na badaniach w Poznaniu. Przylecialam na K1 w lipcu, a we wrzesniu wzielismy slub. Teraz kompletujemy dokumenty, zeby wyslac do USCIS. Ja tez nie mam karty szczepien, a wyniki badan zabrali jak przylecialam na JFK. Strasznie duzo zamieszania z tym wszystkim. Chce jak najszybciej wyslac wszystko, bo dlugo sie czeka. Nie wiesz czy mozna wyslac bez tych szczepien? Gdzie moge je zrobic? Jak znalezc w mojej okolicy? Mam nadzieje, ze nie bede musiala znowu robic badan na HIV/AIDS, skoro nie mam wynikow z Polski.

Czesc, wlasnie wyslalam Ci wiadomosc z przeprosinami:) Nie wiem nadal jak to jest z tymi szczepieniami,bo juz na 12.12 dostalismy zaproszenie (wezwanie?:)) na interview i nie dostalam zadnych RFE po drodze. Coz, jak mysle, najgorsze co nas moze spotkac to to,ze nam powiedza,ze brakuje szczepien i kaza doslac. Ciesze sie natomiast z tego,ze dostalam moje EAD i Advance Parole :) Hurra:) Teraz szukam pracy:) to tez praca:) Zwlaszcza teraz i zlwaszcza tutaj- w zaglebiu naftowym.Nie wiem,czy zrobilyscie ewaluacje dyplomu w ciemno,czy czekalyscie az to bedzie wymagane? Nie wiem,czy uznaja moj dyplom z Polski, tzn i tak sie szykuje zeby zrobic notryfikacje- ale poki co aplikuje bez, zobaczymy. Przepraszam za swoje dlllluuuuuugie milczenie- po prostu niewiele sie dzialo dotychczas:) Pozdrawiam serdecznie i zycze wszystkim (Tobie,Aga szczegolnie) wesolych przed-swiat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Daga

Gratuluję szybkiego zaproszenia na interview. Ja przyleciałam tu w czerwcu, w lipcu wzielismy ślub a w sierpniu wysłaliśmy dokumenty. Na razie dostałam tylko pozwolenia na pracę i Advance Parole a w sprawie inteview na razie nic nie słychać. Napisz czy w końcu zdecydowałas się ewaluowac dyplom czy może wystarczyło tylko tłumaczenie. Jesli mogę zapytać to w jakiej branży szukasz pracy ? Udało Ci się odbyć już jakąś rozmowę kwalifikacyjną?

Pozdrawiam

i_nka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Odpisalam Ci szerzej na prywatna skrzynke, bo mi sie troche rozpisalo:) A to nie jest miejsce na cv:P) Generalnie, to na razie podpieram sie tlumaczeniem, mialam juz jedno interview i nikt nawet nie spojrzal na moj suplement. Ewaluacje chce zrobic tak czy owak, ale to kosztuje,wiec zostawie sobie te przyjemnosc na styczen. Skonczylam Historie-specjalnosc nauczycielska, pracowalam 2 lata na uniwersytecie jako asystentka prorektora- wiec celuje w te dwa kierunki-praca biurowa i nauczanie,zeby uczyc tutaj musze zdac CBEST (Kalifornia) -po tym bede mogla uczyc jako sub teacher i z tego co sie orientuje ewaluacja bedzie konieczna. Generalnie bede szczesliwa nawet z pol etatu za biurkiem, bo potrzebuje doswiadczenia, a moj stan zdrowia nie pozwala mi wykonywac prac fizycznych-wiec nawet jakbym chciala, to mi nogi nie pozwola pracowac w roznych blockbusterach czy innych starbucksach-to tak w skrocie:)

pozdrawiam i milego dnia:)

daga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej hej

Przede wszystkim-Wesolych Swiat wszystkim:) Tym razem pisze,zeby sie pochwalic; w sobote przyszedl moj lis powitalny:) i informacja,ze zielona karte przysla w ciagu 3 tygodni:)) Interview bylo bezbolesne- mielismy rozmowe w Fresno- urzednik byl mily i nie wymagajacy;wlasciwie nie mial watpliwosci,ze jestesmy malzenstwem i od samego poczatku dawal nam do zrozumienia,ze to wlasciwie formalnosc. Krysiu, jak sie zbiore w sobie i znajde nasze listy z USCIS podam wszystkie daty; generalnie calosc -od zlozenia wniosku na K1 do interview w sprawie statusu rezydenta trwala okolo 1,5 roku,ale po drodze mielismy RFE przy staraniach o wize narzeczenska,wiec wszystko moze trwac znacznie krocej:) Ciesze sie jak nie wiem- ten list byl najmilszy z urzedowych listow,jakie do tej pory dostalismy,czego wszystkim wam serdecznie zycze:) pozdrawiam,daga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...