Skocz do zawartości

K1 Ślub Ważność Wizy


i_nka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

3 tygodnie temu wjechałam do USA na K-1, kilka dni temu wzięłam ślub. Razem z mężem przygotowujemy sie do złożenia dokumentów na AOS. Jednak pojawił osię nam kilka pytań. Mianowicie wiza k-1 traci ważność 11.09.2008. Procedura zmiany statusu potrwa na pewno dłużej niż 2 miesiące. Czy w tym przypadku powinnam wystapić o przedłużenie ważności wizy? Ponieważ, obawiam się sytuacji,że jeszcze nie będę miała zmienionego statusu a juz nie będzie ważna moja wiza. Na jakiej podstawie będę mogła wtedy legalnie przebywac w usa i np. przedłużyc prawo jazdy? Przejrzałam forum i nie znalazłam odpowiedzi na to pytanie. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy wyslesz papiery o AOS to po jakims czasie dostaniesz potwierdzenie, tzw. notice of action, i to potwierdza twoj legalym status tutaj.

Jednak co do prawa jazdy i legitymowanie sie w innych miejscach mozesz miec pewne problemy az do otrzymania zielonej karty lub zezwolenia na prace jesli bedziesz skladala o nie wniosek.

Skladasz wniosek o EAD?

Mi udalo sie wyrobic zarowno social security i prawo jazdy jeszcze przed EAD ale slyszlam tez ze ludzie maja problemy.

Powodzenia

Krysia

Ps. Gdzie mieszkasz? gdzie skladasz papiery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZesć

Dzięki za odpowiedz. Ja mieszkam na Florydzie i papiery będę wysyłała do Chicago. Wszystko na raz AOS EAD i Advance Parole. Prawo jazdy mam od roku, poniewaz wyrobiłam jeszcze kiedy przyjezdzałam na wizie turystycznej. Niestety tym razem przedluzyli mi tylko na 90 dni tj na czas waznosci wizy i z tego co mowili wynika, ze nastepne bede mogla dostac dopiero po zmanie statusu :D . Czeka mnie jeszcze ewaluacja dyplomu a potem tylko szukanie pracy. Mam nadzieje ze przez to przebrne . Jak dlugo tu jestes?

pozdrawaim

Iwona

Jest wazne to ze wzielas slub w tych 90 dniach :) no i wysylaj papiery do urzedu ..

Dzięki za odpowiedz. A na podstawie jakiego dokumentu bede mogla przedluzyc prawo jazdy?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

witam,

szczesliwie udalo mi sie dostac K1,jestem juz po slubie,a papiery na AoS zlozylismy 22.08. sierpnia; dowcip polega na tym,ze do tej pory przyslali tylko list informujacy o tym ze nasz wniosek wplynal - nie ma na nim slowa o tym,ze jest "approved"; jestem juz po biometrics, a moja wiza wygasa -hmm, piatek. Troche sie martwie,szczerze mowiac; jeszcze w sierpniu poszlismy z mezem do DMV zdac test,zeby otrzymac pozwolenie na nauke jazdy- moze troche za pozno sie za to zabralismy, bo juz wtedy bylo "mniej niz 60dni" do wygasniecia wizy. Pani w biurze powiedziala,ze moge podejsc do testu dopiero z "approval letter" mojego AOS; Wyglada na to,ze przez jakis czas bede tu nielegalnie,czekajac na zatwierdzenie petycji; mam przeczucie,ze opoznienie jest zwiazane z brakiem dolaczonej karty szczepien. Zrobilismy to celowo,poniewaz w Polsce -kiedy chcialam wykonac dodatkowe potrzebne szczepienia (bo taniej)-uslyszalam,ze nie wymagam - wiec uznalam (moze nieslusznie) - ze zalacznik do formularza medycznego moze juz byc w moich papierach (tego nie wiem,bo z lotniska w Chicago moje papiery zostaly wyslane do LA i na oczy ich nie widzialam wiec napisalismy list, w ktorym prosimy o sprawdzenie i nie odrzucanie naszego wniosku w razie czego,bo oczywiscie potrzebne papaiery doslemy; nie wiem - tlumaczylam mezowi,ze moim zdaniem te szczepienia i tak bede musiala zrobic - ale z drugiej strony to troche nie logiczne- bo jak osoba,ktora mnie widzi po raz pierwszy w zyciu (nie mam karty szczepien) moze wiedziec czego mi trzeba a czego nie? bardzo prosze o odpowiedz i z gory za nia dziekuje. pozdrawiam serdecznie,daga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

szczesliwie udalo mi sie dostac K1,jestem juz po slubie,a papiery na AoS zlozylismy 22.08. sierpnia; dowcip polega na tym,ze do tej pory przyslali tylko list, informujacy o tym,ze nasz wniosek wplynal - nie ma na nim slowa o tym,ze jest "approved"; jestem juz po biometrics, a moja wiza wygasa -hmm, piatek. Troche sie martwie,szczerze mowiac; jeszcze w sierpniu poszlismy z mezem do DMV zdac test,zeby otrzymac pozwolenie na nauke jazdy- moze troche za pozno sie za to zabralismy, bo juz wtedy bylo "mniej niz 60dni" do wygasniecia wizy. Pani w biurze powiedziala,ze moge podejsc do testu dopiero z "approval letter" mojego AOS; Wyglada na to,ze przez jakis czas bede tu nielegalnie,czekajac na zatwierdzenie petycji; mam przeczucie,ze opoznienie jest zwiazane z brakiem dolaczonej karty szczepien. Zrobilismy to celowo,poniewaz w Polsce -kiedy chcialam wykonac dodatkowe potrzebne szczepienia (bo taniej)-uslyszalam,ze nie wymagam - wiec uznalam (moze nieslusznie) - ze zalacznik do formularza medycznego moze juz byc w moich papierach (tego nie wiem,bo z lotniska w Chicago moje papiery zostaly wyslane do LA i na oczy ich nie widzialam0- wiec napisalismy list, w ktorym prosimy o sprawdzenie i nie odrzucanie naszego wniosku w razie czego,bo oczywiscie potrzebne papaiery doslemy; nie wiem - tlumaczylam mezowi,ze moim zdaniem te szczepienia i tak bede musiala zrobic - ale z drugiej strony to troche nie logiczne- bo jak osoba,ktora mnie widzi po raz pierwszy w zyciu (nie mam karty szczepien) moze wiedziec czego mi trzeba a czego nie? bardzo prosze o odpowiedz i z gory za nia dziekuje. pozdrawiam serdecznie,daga

Niczym dostaniesz approval moze minac nawet rok czasu, to jest normalne i nie masz sie czym martwic. Jestes legalnie - to, ze Twoja wiza wygasa w piatek nie ma znaczenia, bo masz zlozone I-485 i masz notice of action a tym samym jestes legalnie.

List wyjasniajacy dotyczacy badan czy szczepien ... to moglo wprowadzic zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...