Skocz do zawartości

Zaproszenie - List, Czy I-134?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mieszkam w stanach od ponad 2-och lat - legalnie itd. Nigdy nie przesiedzialam wizyty. Wyszlam za maz za amerykanina no i teraz jak juz sobie tu zyje, to chcialabym by rodzinka mnie odwiedzila. Jak zaczelam czytac o zaproszeniach, to myslalam, ze to musi byc Affidavit of Support, gdzie ujawniam moje zarobki, stan konta itd by zapewnic ambasade w PL, ze jestem w stanie utrzymac moja rodinke, jak beda mnie odwiedzac, przy czym nie beda musieli isc legalnie do pracy itd.

Ale teraz przeczytalam gdzies na tym forum, ze to moze byc tylko list... Jak to z tym jest naprawde. Czy ktos moglby mi pomc? ;) Wielkie dzieki!

Dodam, ze moja siostra jest studentka w Niemczech i pewnie bedzie sie tam ubiegala o wize. A rodzice sa w PL, ale juz wlasciwie nie pracuja. Maja wlasnie posiadlosci i to chyba powinno wystarczyc...

Tak czy inaczej bede wdzieczna o jakakolwiek pomoc, bo troche sie mieszam z tym od czego zaczac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz im wyslac I-134 lub tez list w formie zaproszenia ale i tak pewnie nikt na to nie bedzie patrzyl bo sie bedzie liczyc to czy dane osoby wroca na czas z USA i nie zostana dluzej w USA ,nie beda pracowac nielegalnie oraz nie beda legalizowac pobytu na wizie turystycznej..

a tutaj masz odpowiedz ze strony Ambasady:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/q3_2005.html

Twoja siostra bedzie musiala pokazac w Konsulacie w Niemczech ze tam sie uczy .Rodzice chyba maja rente-emeryture bo samo posiadanie posiadlosci moze byc za malo a po drugie w Konsulacie nikt Ich nie poprosi o zaswiadczenia o tym ze maja posiadlosc a bedzie sie liczyc to za co zyja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp.

to wiem, ze moga na to nawet nie spojrzec.. hm, to ze moi rodzice czy siostra nie zostana w stanach, to ja jestem 100 pewna, ale tylko jak to pokazac w konsulacie? miejmy nadzieje,ze rodzinka dobrze sie zaprezentuje i dostana wize ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I-134 wystarczy

czy ktos komu wystawiasz to "zaproszenie" dostanie wize czy nie to inna sprawa, i ty niewiele mozesz aby wplynac na decyzje konsula ,to osoba starajaca sie o wyjazd musi udowodnic ze jest wystarczajaco zwiazana z polska i jedzie tylko na wizyte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...