Skocz do zawartości

Ubezpieczenie Na Wyjazd Turystyczny


suziliu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wyjeżdzamy na poczatku września na 2 tygodnie do US w celach turystyczno - zakupowych. Plan wyjazdu jest bardzo ambitny, zwiedzania będzie sporo (głównie zachodnie wybrzeże). Chcemy wykupić ubezpieczenie kosztów leczenia na ten okres. I tu mam pytanie: czy jakies konkretne ubezpieczenie polecacie? Oczywistym jest, że im wyższa suma ubezpieczenia, tym lepiej, ale jaka suma będzie wystarczająca na stany?

Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"możliwości jest wiele ...."

wypowiem się nie ze strony fachowca tylko kogoś kto jedzie w podobnym okresie w podobne miejsca

dotychczas w podróżach korzystałem z ubezpieczeń kupowanych przez banki (mbank i inteligo) bo łatwo i szybko się je kupuje oraz oferują pakiety znanych ubezpieczycieli (PZU, Unica)

Teraz jednak mam zamiar wykupić sobie kartę Master Card Dookoła Swiata w Raifeisen Bank - za 75 zł oferują całkiem spory pakiet dla posiadacza i jednej dodatkowej osoby powyżej 18 roku życia (ubezpieczenie Unica)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...

najlepiej z PZU - średnio za 4,50/dzień na 30000$ (NNW i koszty leczenia) i to w zupełności wystarcza jeśli coś wypadnie w godzinie "W", a jesli chcecie kombinowac ze gdzies taniej to Wasza sprawa..... tylko aby pozniej nie bylo ze jestescie po drugiej stronie oceanu a "oni" wam nie chca cos pokryć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszlo, ze korzystalam z ubezpieczenia PZU podczas pobytu turystycznego w Stanach. Wszystko szybko, sprawnie bez zadnych komplikacji. Pracownik PZU skontaktowal sie ze szpitalem natychmiast po moim telefonie i ja juz o nic nie musialam sie martwic. Polecam w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Lecę do USA na niecały miesiąc.

Zdecydowałam się na wykupienie ubezpieczenia Wojażer w PZU.

Ubezpieczenie może objąć kwotę z przedziału: od 500 do 100000 euro (co 5000 skok).

Jaka byłaby optymalna. Myślę, że 10 000 euro to aż nadto. W PZU doradzano mi 30 000. Pomoc stomatologiczna wg umowy byłaby zwracana jedynie do wysokości 100 euro.

Jeżeli chodzi o moją "wypadkowość", to przez okres ostatnich 10 lat nawet ambulatoryjnie nie byłam leczona (no ale różne może być - sztandarowy wyrostek doradców z PZU).

Dodatkowo można wykupić OC (na 20 - 50- 80 lub 100 tys euro) - obejmuje głównie pokrycie kosztów sądowej obrony przed roszczeniem osób trzecich i zwrot kosztów wynikłych z zastosowania środków podjętych w celu zapobieżenia szkodzie lub zmniejszenia jej rozmiarów. I raczej się na nie nie zdecyduję. Chyba, że w konfiguracji z bardzo niskim podstawowym ubezpieczeniem.

Co o tym sądzicie? Różnice w opłacie nie są duże, ale pytam na przyszłość, gdybym wyjechała na dłużej.

Jakie są średnie koszty hospitalizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są średnie koszty hospitalizacji?

Bardzo wysokie, zalezy jaki jest powod i czy robione sa dodatkowe badania, cena moze sie wahac od kilkuset dolarow do kilku tysiecy za dzien. W zeszlym miesiacu pogotowie zabralo mnie do emergency room w szpitalu, podano mi kilka kroplowek, zrobiono badania krwi i jak moj stan sie ustabilizowal, po ok 8h wypuszczono do domu. Przedwczoraj dostalam rachunek na $2,650.00 (ponad polowa to przejazd karetka). Na szczescie ubezpieczenie pokrylo te sume, ja musialam tylko $100 deductibles zaplacic.

Naprawde warto miec ubezpieczenie. Oczywiscie nie zawsze bedzie "okazja", zeby z niego skorzystac, no ale lepiej byc przygotowanym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...