Skocz do zawartości

Kalifornia Samochodem


KaliforniaMan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Wybieram się za 3 tygodnie do USA. Między innymi planuję zwiedzić Kalifornię: droga z Las Vegas - San Francisco - Los Angeles - San Diego - Los Angeles.

1. Proszę o sugestie ile czasu mniej więcej na to potrzebuję. Na całą trasę j.w. mam zarezerwowane 8-9 dni. Chciałbym po drodze wjechać na kilka godzin do Monterey. W LA zobaczyc Hollywood, Beverly Hills i centrum oraz Malibu, w San Diego zobaczyc miasteczko i spedzic kilka godzin, może pół dnia na plazy. Odległości i czas sprawdzałem na mapie ale doradźcie mi proszę, bo nie wiem ile dni (1 czy 2) zaplanowac na pobyt w LA. Ten sam problem jeżeli chodzi o SF.

2. Czy trasa z pięknymi widokami to CA-1 z Monterey do Mailbu czy mam się trzymać 101.

3. Jak najlepiej bezpiecznie i tanio parkować samochód tzn. mam sie pchać do centrum SF i LA czy gdzieś indziej radzicie auto zostawić. Nie wiem ile czasu zajmie podróżowanie na piechotę i metrem żeby zrealizować mój plan po LA.

4. Czy może czasu jest aż nadto i dam radę jeszcze zaliczyć Fresno i Sequoia i Kings.

Jeżeli się powtarzam to prezpraszam ale przeglądałem forum i znalazłem cenne wskazówki - dzięki- natomiast mam jeszcze te wątpliwości, o których piszę.

Z góry dzięki :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni na Los Angeles... Trzy dni na San Francisco. W Los Angeles bedziesz jezdzil samochodem jezeli chcesz sporo zobaczyc. Jezeli bedziesz mieszkal w SF lub okolicach, zostaw samochod w motelu/hotelu i latwo duzo zwiedzisz komunikacja miejska i na piechote. To jest sliczny teren, wiec polecam 3 dni. Daruj sobie Fresno, Sequoia i nawet King Canyon, ja bym proponowala natomiast Yosemite. A co do CA 'highway 1' -- raz sie zyje, trzeba zaliczyc. Jezeli masz czas, zatrzymaj sie w San Simeon i zobacz Hearst's Castle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samej jazdy z LA do SF masz na około 10 godzin. W SF jeśli planujesz wejść do Alcatraz to już kup bilety. Na miejscu tego nie załatwisz bo są wykupione na około 2 tygodnie do przodu.

Gorąco polecam Sequoia Park no i oczywiście General Sherman. Yosemite Park tak sobie, Aby pooglądać potrzebujesz dobre kilka dni.

8-9 dni to troszkę mało.

Przy wyborze samochodu sprawdź dobrze kilka razy ceny, oferty cenowe na te samo auto zmienia się co kilka godzin. Czasem warto poczekać.

Ja tą trasę przejechałem w zeszłym roku. Było suuuuper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 9 dni to bardzo malo czasu. my mielismy 14 dni i czujemy ze nie zobaczylismy wszystkiego... wg mnie LA trzeba zaliczyc, pojsc w santa monica na plaze i zobaczyc znak ale zaplanuj tam jak najmniej czasu bo to zwykle miasto. Ja ok 10 wrzesnia bilety na alcatraz kupilem przez internet 2 dni wczesniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się za 3 tygodnie do USA. Między innymi planuję zwiedzić Kalifornię: droga z Las Vegas - San Francisco - Los Angeles - San Diego - Los Angeles.

1. Proszę o sugestie ile czasu mniej więcej na to potrzebuję. Na całą trasę j.w. mam zarezerwowane 8-9 dni.

Sama droga z LAs Vegas do Yosemite zajmie ci przynajmniej 9 godzin. Odległości tam są bardzo duże, więc dużo czasu zajmie podróż. W 8-9 dni dasz radę zrealizować swój plan ale musisz być mocno zorganizowany i omijać tzw. nieprzewidziane przygody.:)

bo nie wiem ile dni (1 czy 2) zaplanowac na pobyt w LA. Ten sam problem jeżeli chodzi o SF.

Z wielu postów na tym forum wiesz , że LA to nie jest aż taka wielka atrakcja. Ale zobaczyć trzeba. Na spokojnie 2 dni ci wystarczą.

3. Jak najlepiej bezpiecznie i tanio parkować samochód tzn. mam sie pchać do centrum SF i LA czy gdzieś indziej radzicie auto zostawić. Nie wiem ile czasu zajmie podróżowanie na piechotę i metrem żeby zrealizować mój plan po LA.

Po LA będziesz się przemieszczał samochodem. W Hollywood zaparkujesz na ulicy a zapłacisz w automacie na słupku ( grosze). W centrum są podziemne parkingi za kilka dolarów. W SF w okolicy przystani są piętrowe parkingi ( droższe) oraz parkingi w formie placów za około 15 dolarów za dzień parkowania. Dalej San Francisco polecam zwiedzać na piechotę lub komunikacją miejską.

W twoim planie brakuje mi Wielkiego Kanionu. Jak będziesz w Las Vegas to przecież jest to tylko około 4 godzin samochodem. Grzech nie zobaczyć. Chyba że już widziałeś.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

mam pytanie nie dotyczace Kaliforni ale samochodu

czy zawsze w wypozyczalni trzeba placic za drugiego kierowce? czy po prostu wynająć można na 1 kierowcę, chociaz się jeździ we dwóch, bo opłata za kierowce lat 23 jest 35 $ za dzień :/

i czy lepiej już rezerwować czy można na miejscu bez problemu wypozyczyć ( chodzi mi tu o NYC)

dzięki za odpowiedź jeśli ktoś ją zna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
hej,

mam pytanie nie dotyczace Kaliforni ale samochodu

czy zawsze w wypozyczalni trzeba placic za drugiego kierowce? czy po prostu wynająć można na 1 kierowcę, chociaz się jeździ we dwóch, bo opłata za kierowce lat 23 jest 35 $ za dzień :/

i czy lepiej już rezerwować czy można na miejscu bez problemu wypozyczyć ( chodzi mi tu o NYC)

dzięki za odpowiedź jeśli ktoś ją zna :)

Oplata za kierowce <25 to od 15 do 25 $ na jeden dzień, dodatkowo gdybys chcial wziasc drugiego kierowce to dochodzi do tego jakies 20$ dziennie plus kolejne 15$ jezeli jest on <25, my wypozyczylismy Dodge Caliber w Dollarze, na 2,5 tyg wyniosło nas to 1300$ z jednym kierowca <25. Podane ceny i reguły z Lotniska w Oxnard, California.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...