Skocz do zawartości

Moja Sytuacja-proszę O Porady


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa ma się następująco : otóż moja dziewczyna dostała stypendium na pewnej uczelni w USA. Wyjechała kilka dni temu. Chciałbym do niej dołączyć jakoś w przedziale jednego miesiące poprzez właśnie wizę turystyczną. Zaznaczam, że chcę wrócić do Polski po upływie wbitego na lotnisku terminu pobytu gdyż nie chcę przerywać studiów ( biorę urlop dziekański na pół roku). Tylko teraz pytanie : Co wpisać we wniosku tj. : Pod jakim adresem Pan sie zatrzyma w Stanach. Mogę np wpisać Hotel w jakiejś miejscowości? i następne pole : Imiona i nazwiska oraz nr tel. osób u których zatrzymam się lub których odwiedzę? Trzeba w ogóle to wypełnić? Czy wspominać o mojej dziewczynie? myślę, że to byłby mój samobój. Chciałbym wyjechać w celu podróżowania po tej części stanów razem z dziewczyną. Więc jak mam to rozegrać żebym miał większe szanse na otrzymanie wizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zbyt dobrze to widze bo urlop dziekanski swiadczy o tym ze mozesz juz nie wrocic do Polski lub tez przedluzysz sobie pobyt w USA o wiele dluzej niz mozesz miec wydana wize i nie radze tez pisac o pobycie 6 miesiecznym bo kogo jest stac na taki pobyt w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zbyt dobrze to widze bo urlop dziekanski swiadczy o tym ze mozesz juz nie wrocic do Polski lub tez przedluzysz sobie pobyt w USA o wiele dluzej niz mozesz miec wydana wize i nie radze tez pisac o pobycie 6 miesiecznym bo kogo jest stac na taki pobyt w USA?

Jak to? wydaję mi się,że jest to najlepsza opcja żeby wziąć dziekanke. Bo przecież jakbym wyjechał bez niej w czasie trwania studiów to wtedy chyba była by marniejsza szansa na dostanie wizy. Czy źle kminię? Co w takim razie mam zrobic by zwiększyć swoją szanse. Myślałem, że studentowi będzie łatwiej wyjechać niż osobie pracującej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz czy jestes studentem czy tez nie musisz przekonac Konsula ze wrocis z USA ..I tak jesli jestes studentem ten procent jest wyzyszy ze Ci uwierzy niz teraz .Tak wiec jak chcesz isc na rozmowe to sie nastaw na przekonanie Konsula o swoich dobrych intencjach ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak :) , a teraz pytanie : 1 ) w tych polach pod jakim adresem sie zatrzymam czy mam wpisać - nie dotyczy? skoro jade w celu podrozowania wiec wiem tylko tyle ze bede spal w Hotelach :)

2 ) Imiona i nazwiska oraz tel osob u ktorych sie zatrzymam? Jesli takich nie mam to tez wpisac - nie dotyczy? Czy moze poszukac sobie jakiejs osoby i lac wode, ze to znajomy itd. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...