Skocz do zawartości

Usa-kanada Kilka Pytan


Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka dość prostych pytan.

Nie wiem czy były zadawane dlatego w razie czego daje do dzialu off topic.

Wiem że jest takie prawo w Stanach iż dziecko ktore sie tam urodzi otrzymuje automatycznie obywatelstwo zgadza sie?

A co z Kanadą?Czy są tam takie same procedury?

I co jesli np dziecko dostanie obywatelstwo a rodzice akurat w tym momencie są na wizie turystycznej.

Czy wtedy przysługuje im także obywatelstwo albo chociaż karta stałego pobytu?

Aha i czy zniesienie wiz do Kanady oznacza iz np chce zwiedzic Toronto to wsiadam do samolotu i na lotnisku mówię iż turystycznie i mnie wpuszczają?Czy musze wniosek wypełnic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli rodzice dziecka sa na wizach turystycznych lub tez nielegalnie to nie dostaja zielonej karty a jesli Ich sie zlapie na nielegalnej pracy-pobycie to zostana deportowani ,no chyba ze dziecko skonczy 21 lat i bedzie moglo wtedy sponsorowac rodzicow jesli bedzie chcialo :) no chyba ze przepisy sie zmienia..

Co do Kanady to nie ma tak i jesli chcesz cos wiecej wiedziec to przeczytaj ta strone:

http://www.cic.gc.ca/english/citizenship/index.asp

Zniesienie wiz nie oznacza ze kazdego wpuszcza na teren Kanady,musisz pokazac na granicy ze lecisz w celach turystycznych czy tez w odwiedziny ..

O tym np swiadczy bilet na krotki okres czasu a nie np na 6 miesiecy .Musisz tez wrazie czego pokazac ze masz sie za co utrzymac i wiesz co bedziesz robic w Kanadzie.

W samolocie wypelniasz wniosek w ktorym podajesz swoje dane ,dane rejsu oraz czy masz jakies pieniadze z soba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...