Skocz do zawartości

Gc - Rodzina Tam, Ja Tu Studiuje.


kamilaKrk

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Prosze o rade.

Ogolnie styuacja wyglada tak: moj ojciec wyjechal do usa 20 lat temu, rodzice sie rozwiedli ok 10 lat temu. Moja mama zostala tu, jednak 2 lata temu z petycji jej siostry obywatelki usa dostala zielona karte. Ojciec tez ma zielona za oklo 2 lata bedzie mial obywatelstwo.

Przebywa tez tam moja siostra 27lat nieleganie od okolo 4 lat. Pytanie moje czy lepiej poczekac az ojciec bedzie obywatelem i wtedy skladac petycje o zielona karte ? czy teraz skladac poki ma zielona ? i ile to trwa w obu przypadkach... ?i ktora droga bedzie madrzejsza ?

mam 24 lata jestem studentka 2roku studiow dziennych w czerwcu staralam sie o wize w krakowie po raz drugi po 3 letniej przerwie, po raz drugi dostalam odmowe. Uzasadniono to tak iz moja siostra zostawila studia na 2 roku i tez wyjechala i do tej pory zostala i powiedzial ze tez tak zrobie. Drugi powod ze mam tam cala rodzine i prawdopodobnie tez chce wyjechac na stale.

Chce wyjechac tam teraz na swieta bozego narodzenia na 2 tygodnie, lecz minie dopiero 6 miesiecy od ostatniej rozmowy i moje pytanie brzmi jak udowodnic ze cos mnei tu trzymam co mam zmienic ? pracowac na dziennych? isc na zaoczne? i znalesc prace? co mam zrobic zeby chociaz wize dostac na 3 miesiace?

czy jest sens wogole probowac w grudniu ?

Po skonczeniu studiow chce tam wyjechac na stale.

Prosze o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz isc po wize ale czy ja dostaniesz to nikt nie wie,tez nie radze niczego na sile zmieniac w swoim zyciu bo to moze zle wypasc..

A ile teraz wpisalas w ds ze chcesz leciec?Jak widzisz nie przekonalas Ich ze na czas wrocisz bo jesli siostra miala studia i nie wrocila to sie nie dziw ze tak Cie widza Oni,pewnie maja za duzo takich studentow co niby chodza a leca i nie wracaja..

Mozesz tez pojechac przez work i travel-camp do USA ,wielu osobom takie cos sie udaje.

co do GC to jesli Twoj Ojciec nie dostalby obywatelstwa lub tez bylo by to utrudnione to bylabys w tej kategorii i wazne jest to ze Ty nadal jestes Panna:

Family Second Preference, 2 B

i teraz w tej kategorii rozpatruja wnioski z grudnia 1999 roku

jesli by dostal obywatelstwo wtedy bedziesz w tej kategorii i tez jako Panna:

Family First Preference

a tutaj rozpatruja wnioski z kwietnai 2002.

tutaj masz biuletyn:

http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin...letin_4328.html

jak w miedzyczasie zmienisz stan cywilny wtedy przechodzisz to innej kategrii ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede jednak sie starac w grudniu, zostane na dziennych, nie zmienie nic narazie.

W czerwcu wpisalam 3 miesiace. Teraz ile wpisac? 2tygodnie ?

Mam takie pytanie duzo osob mi doradzalo aby nie wpisywala siostry wogole w formularz ds. Jednak wpisalam i to byl glowny powod odmowy. Czy jezeli nie wpisze siostry to uznaja to jako klamstwo ?

Pytanko jeszcze mam odnosnie work & travel moge wyjechac tylko w czasie wakacji ? i czy pracujac w pracy przez nich zalatwionej moge mieszkac u mojeje rodziny ?

Jestem panna i chyba najlepszym wyjsciem bedzie poczekac az ojciec uzyska obywatelstwo. i Wtedy ruszyc ze sprawa.

A jezeli ojciec by zlozyl papiery teraz na prawach zielonej kraty i pozniej uzsykal by obywatelstwo przyspieszylo by to jakos psrawe ? czy to nie ma zadnego znaczenia ?

dziekuje bardzo! za odpowiedz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez sie takich osob nie sluchaj bo moze byc tak ze Ci zamkna droge do USA jak bedzie ruch bez wizowy na dluzszy czas a tego bys nie chciala prawda?

Jest wiele osob ktore dostaly wizy majac rodzicow-braci nielegalnie...

Wpisalas ja i jak widac nie przekonalas Ich ze wrocisz na czas,tak samo jest z osobami ktore nie maja nikogo a nie dostaja wizy,wpisz taki okres czasu aby pokrywal sie z tym ile masz wolnego na studiach tzn 1-2 tygodnie.

kazde klamstwo bedzie uznawane ze Tobie nie nalezy ufac a tego bys chyba nie chciala prawda?a potem trudno takie cos odplatac.

Mozesz mieszkac gdzie chcesz,mozesz tez miec zalatwiona prace przez rodzine ,,tego sie dowiesz w biurach ktore takie cos organizuja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...