Skocz do zawartości

Przesylanie Pieniedzy Z Usa Do Polski


Covadonga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ok, w takim razie jeszcze 2 rzeczy:

1. Czy ktos moze mi poradzic najlepszy (czytaj najtanszy, najpewniejszy) sposob na wyslanie pieniedzy?

2. Kubakj zainiciowal ciekawy i bardzo wazny dla niektorych temat rozliczania sie z dochod w Polsce za to co zarobilo sie w stanach... Czy ktos wie na ten temat cos wiecej? Powiedzmy ze bede chcial wrocic do kraju za 2-3 lata i co wtedy... mam sie spodziewac ze bede musial zaplacic kilka tysiecy zlotych w roznicy podatu? Masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie jeszcze 2 rzeczy:

1. Czy ktos moze mi poradzic najlepszy (czytaj najtanszy, najpewniejszy) sposob na wyslanie pieniedzy?

2. Kubakj zainiciowal ciekawy i bardzo wazny dla niektorych temat rozliczania sie z dochod w Polsce za to co zarobilo sie w stanach... Czy ktos wie na ten temat cos wiecej? Powiedzmy ze bede chcial wrocic do kraju za 2-3 lata i co wtedy... mam sie spodziewac ze bede musial zaplacic kilka tysiecy zlotych w roznicy podatu? Masakra...

jesli przeslesz sporo pieniedzy do Polski

i kupisz cos w Polsce jestes pierwszy na swieczniku do kontroli przez Urzad skarbowy

poczytaj sobie o abolicji podatkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek o umorzenie lub zwrot kwot podatku należy złożyć w terminie:

do 6 października 2008 r. (czyli 2 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy) – gdy wniosek dotyczy roku 2002;

do 6 lutego 2009 r. (czyli 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy) – gdy wniosek dotyczy lat 2003-2007

jak widzisz musialby szybko sie rozliczyc z tego a On planuje to zrobic za 2-3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj gal... nie wiem co chciales powiedziec przez swojego ostatniego posta ale mile to to nie bylo... dla twojej wiadomosci pracuje tutaj legalnie od blisko 3 lat tak jak pewnie masa innych ludzi, place tutaj cholerne podatki pewnie mnijsze niz w Polsce ale za to wynajecie glupiego mieszkania kosztuje mnie tutaj 3 razy tyle co w Polsce... wiec latwo nie ma. Jak przyjezdzasz tutaj po studiach to jestes nikim... zarabiasz naprawde marne grosze jak na te warunki. Po kilku latach decydujesz sie wrocic do kraju a tu... niespodzianka! Musisz zaplacic extra podatek. Pytam sie za co? I nie wtykaj mi kitu ze mnie panstwo wyksztalcilo skoro pozniej nie dalo pracy... Poza tym czym sie roznimy od kolesi z wysp? Dlaczego sa rowni i rowniejsi? To jest cholernie niesprawiedliwe... tyle ci tylko powiem... I niech mi nikt nie mowi ze sie napinam bo taka niestety jest rzeczywistosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...