Jump to content

Ile Czasu Czeka Sie Na Wizyte W Ambasadzie?


Recommended Posts

Witam Was Serdecznie

Czy ktoś z Was ostatnio był może w ambasadzie i wie ile czasu oczekuję się teraz na wizytę? Dochodziły mnie słuchy, że podobno bardzo szybko:)

Moja sprawa wygląda następująco w USA byłem już dwa razy tak jak też w ambasadzie. Wpierw dostałem promesę na 3 miesiące, potem na 2 lata oczywiście z możliwością wielokrotnego przekraczania granicy. Lecz tylko skorzystałem raz tak jak to deklarowałem dla konsula. Nigdy nie przesiedziałem żadnej wizy i nie złamałem ich prawa. Wiza skończyła mi się w styczniu tego roku. Teraz czeka mnie kolejna wizyta już wyrobiłem nowy paszport specjalnie na tą okazję. Oczekuję tylko na zaproszenie od mojej Cioci, która jest obywatelem. Celem mojej wizyty do USA jest spędzenie z nią świąt Bożego Narodzenia. Skończyłem jedną szkołę teraz zaczynam, studia o kierunku Prawo i Administracja. Zawsze przed wizytą dopada mnie delikatny stres bo zależy mi na jej otrzymaniu. Myślę, że mam szanse. Ale wiadomo jak to jest tam na miejscu.

Jak sądzicie to, że uzyskałem promesę 2 razy zawsze wracałem na czas daje mi chodź jakiś mały plus?

Proszę Was o jakieś rady:)

Link to comment
Share on other sites

Byłem wtedy u innej cioci też obywatelki, mam dwie ciotki obywatelki, a reszta rodziny znajduję się w Polsce. Nie pokazywałem zaproszenia bo konsul mnie o nie nie poprosił. Poprzednia wizyta trwała może góra 3 minuty. Jak nie prosił to sam nie nalegałem by pokazać:)

Link to comment
Share on other sites

A do tego jeszcze sprawa wyglądu u mnie tak, że oprócz tego kierunku na którym teraz jestem. Uczę się do egzaminu poprawkowego o dyplom z poprzedniej szkoły. Bo część praktyczną zdałem, a teoretyczna mi nie poszła. Więc mój wyjazd na święta to góra 2 - 3 tygodnie. Bo możliwe, że bronić będę mógł się w styczniu góra w czerwcu więc zakuwam równo. Ucząc się ciągle. Jak to student:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam

Więc na umówioną wizytę w ambasadzie czekałem 6 dni. Wczoraj odwiedziłem ambasadę :) Byłem tam ostatni raz dwa lata temu trochę się zmieniło na plus. Od momentu rejestracji do rozmowy z konsulem miałem kilka sekund:) Wszystko szybko się odbyło. Rozmowę prowadził zemną bardzo miły Konsul trwała może 3 minuty. Zapytał gdzie się uczę jaki jest cel mojej podróży, zapytał jaki był ostatni cel. I powiedział tu jest wszystko OK tutaj również wszystko OK w ogóle wszystko jest OK. Teraz czekam na paszport by zobaczyć na ile tym razem udało mi się uzyskać promesę.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. Bardzo się ciesze to już 3 promesa. Mam taką nadzieję, że tym razem dostane na 10:) Zobaczymy z moich obserwacji wynika, że w większości teraz takie wizy są wydawane:) Ja na pewno taką wizę będę szanował. Jutro będę mieć paszport bo widzę, gdzie jest. Więc napisze co tam mam w nim ciekawego:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...