Jump to content

Szkoła Dla 17 Latka


Recommended Posts

W przyszłym roku 17 letni wtedy mój syn przyleci do mnie, do Cleveland. Do tego czasu będzie się uczył języka w Polsce. Obecnie jest w pierwszej klasie szkoły zawodowej. Jaka istnieje dla niego opcja jeżeli chodzi o naukę? Nie przewiduję, żeby skończył on tą szkołę. Chcę aby przyleciał do mnie na zasadzie łączenia rodzin. Ja w międzyczasie będę załatwiała formalności po ślubie z obywatelem USA. Czy jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć?

Link to comment
Share on other sites

Sadze, ze najlepiej byloby zaczac od normalnego licea -- amerykanskiego high school. Poziom jest nizszy niz w polskich szkolach, wiec sadze ze syn da sobie rade, doszlifuje jezyk, i wciagnie sie w spoleczenstwo. No, i za publiczna high school nie musisz placic :) Po zakonczeniu high school syn bedzie mogl sie zdecydowac czy/gdzie chce kontynuowac nauke.

Link to comment
Share on other sites

http://www.schoolsk-12.com/Ohio/Cleveland/High-schools.html

A tu jest lista bardziej wyspecjalizowanych szkol, w tym tez high school

http://www.schoolsk-12.com/Ohio/Cleveland/...er-schools.html

Przewaznie, uczniowie sa zapisywani do szkol zaleznie od miejsca zamieszkania. Dodam tez, ze szkoly moga sie znacznie roznic: im bogatsza okolica, tym lepsze szkoly. Warto brac to pod uwage kiedy bedziesz sie starala o mieszkanie dla was: czesto wyzszy czynsz/mniejsze mieszkanie w lepszej dzielnicy sa naprawde warte ze wzgledu na jakosc pobliskich szkol.

Na tej drugiej liscie sa 'charter school' w tych nie trzeba mieszkac w jakejs specyficznej dzielnicy - z tym, ze te sa czesto popularne i dostep jest czesto na zasadzie loterii/list czekajacych.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...