Skocz do zawartości

State Id I Dl W Illinois


Paper

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc ludzie..Jestem nowy na tym forum, choc w USA od ponad 7 lat i jak to czesto bywa jestem nielegalnie. Staram sie na biezaco sledzic polskie czy amerykanskie informacje na temat nowosci imigracyjnych i wogole. Chcialbym sie zorientowac, czy w Illinois istnieje jakas mozliwosc otrzymania stanowego ID albo prawa jazdy bez SSN, zastepujac to np. numerem ITIN, czy jest to juz zupelnie niemozliwe? Chcialem dodac, ze mam inne proof of idenity, typu, swiadectwo urodzenia, wspomniany ITIN, polski paszport(oczywiscie juz bez waznej wizy, swiezo wyrobiony w Konsulacie w Chicago), listy z banku, cellphone bill. Moge im nawet pokazac Cook County Inmate Identification ( bo mialem nieprzyjemnosc spedzic 2 tygodnie w Cook County Jail). Tak wiec mysle, ze najwiekszym problemem jest brak SSN i wizy, wiec chcialem sie dowiedziec od osob lepiej zorientowanych niz ja, czy ktores z Secretary Of State of Illinois facilities mogloby mi ID or DL wydac. Bardzo dziekuje z gory za rzetelna odpowiedz, to wazne dla mnie, bo zmeczony juz jestem takim zyciem w ciaglej niepewnosci w USA. Chcialbym zaczac cos robic z moim statusem imigracyjnym, ale nie jest to latwe.

Pozdrawiam serdecznie uzytkownikow tego forum i dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy ze statusem nie zrobisz nic.

Jesli chodzi o prawo jazdy to nie tak dawno wlasnie w stanie Illinois byla afera praw jazdy dla truck drivers, ktorzy byli w usa nielegalnie.

Wiec nie bardzo mozesz liczyc na zalatwienie. Splot roznych zdarzen plus generalnie niechec do nielegalnych powoduje

zaostrzenie w przestrzeganiu dotychczas nie przestrzeganych przepisow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, tak tez myslalem...mialem jakies mozliwosci bycia sponsorowanym przez pracodawce, ale kiedy zorientowalem sie jaki jest termin oczekiwania (3-5 lat), dalem sobie spokoj....Tak wiec Masz racje, nic tylko sie hajtnac...Moze tez cos dobrego sie wydarzy w tym kierunku po elekcji nowego prezydenta, choc jestem swiadomy ogolnej tendencji niecheci do nielegalnych w tym kraju w ciagu ostatnich kilku lat....Jednak mysle, ze powinni dokonac jakiejs reformy imigracyjnej, bo nie jest to problem kilku tysiecy ludzi, ale dobrych kilku milionow i nie pozbeda sie nielegalnych ot tak. Poza tym powinni zrozumiec, ze wiekszosc nielegalnych imigrantow to nie terrorysci, ale ludzie, ktorzy tak jak wiekszosc chca na nowej ziemi ulozyc sobie zycie.kurde.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie sie zgadzam z Toba. Mam tu troche rodziny, ktora przybyla do USA w latach 70-tych i na poczatku 80-tych i naprawde z tego co wiem, mozna bylo wtedy snic swoj American Dream, szczegolnie po amnestii w 1986 roku, kiedy to Ronald Reagan zrobil nielegalom prezent w postaci naprawde porzadnej amnestii. Wiesz, czesto sie zastanawiam, ze 9/11 zmienil swiat nieodwracalnie, ale nawet mimo to, prawo imigracyjne powinno byc jakos bardziej spojne i wogole. Jestem z amerykanska laska od kilku miesiecy, w sumie nie myslalem za bardzo, zeby sie hajtac, bo jestem typem rocknrollowca raczej i nie ciagnie mnie do klimatow malzenstwa i specjalnego uziemienia, ale chyba bedzie to trzeba zrobic, zeby zaczac normalnie egzystowac w tym kraju, a nie ciagac sie po jakis pracach na czarno o mentnych polskich kontraktorow, co to nie jednemu gwiazdorowi kontraktorki sloma z butow wystaje i im wiecej drabin na dachu bialego vana, tym bigger shot w businesie..:) i wysluchiwac tych tepych Mietkow i Staskow co to "na robotach" zeby zjedli...;) Miedzy innymi dlatego chcialbym byc tu legalnie, zeby moc robic to, z czym wiaza sie moje aspiracje, a nie to co musze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...