Skocz do zawartości

Potrzebuje Pomocy.


prsprs

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tydzień temu odmówiono mi wizy do USA. Sprawa wygląda mniej

więcej tak:

Mam 18 lat, chodzę do 3 klasy liceum. Wypełniłem wniosek DS-156, w którym nie napisałem celu mojej podróży

(dodam że 3 lata temu otrzymałem wizę turystyczną, i wtedy we wniosku nie pisałem celu podróży ani nic, bo chciałem się

dowiedzieć czy w ogule dostanę tę wizę, rok temu w czasie wakacji wyjechałem na grupową wycieczkę do stanów na 3 tygodnie, i wróciłem zgodnie z terminem). Jednak pod ambasadą pracownik powiedział że muszę wpisać

dokąd jadę i z kim, więc napisałem cel podróży - Floryda, Miami (o wizę starałem się właśnie dlatego, że w styczniu 2009 planowałem wyjechać na 2-tygodniową wycieczkę grupową na Florydę). Konsul zapytał mnie o pracę rodziców (mój tata ma sklep wędkarski, mama ma własne biuro rachunkowe) i jeszcze żebym wyjaśnił mu za co byłem karany (bo byłem - za niewielkie ilości narkotyków byłem karany grzywną około 400 złotych), wykazałem się, że mówię płynnie po

angielsku. Konsul dał mi jakiś papier i powiedział że mam prawo do jednej wycieczki, tylko żebym nie złamał prawa w USA, po czym odwrócił się i rozmawiał z jakimś kolegą z okienka obok. Ja chciałem się go dopytać dokładnie czy jakiś określony termin czy coś (bo nigdy wcześniej nie słyszałem o wizie z prawem do jednej wycieczki) więc mówię "excuse me, excuse me".

Konsul się odwrócił, powiedział żebym pokazał mu tę kartkę jeszcze na chwilę. Zabrał ją, dał mi mój paszport i wniosek, mówiąc najbardziej współczującym głosem jaki słyszałem "I'm sorry", tłumacząc, że właśnie rozmawiał ze swoim supervisorem i jednak nie mogę dostać tej wizy...

Bardzo zależy mi na tej wizie (głównie ze względu na to, że USA bardzo mi się spodobało i chciałbym wyjechać na tą wycieczkę na Florydę, żeby zwiedzić południowe stany, albo do kolegi, który tam mieszka) i mam

kilka opcji:

1. Odwołać się do tej odmowy - chociaż nie wiem na czym to dokładnie

polega.

2. Iść na spotkanie grupowe o wizę przed wycieczką na florydę z organizatorem wycieczki.

3. Mogę bez problemu dostać zaproszenie od rodziny amerykańskiej (mam tam znajomych).

4. Zapisać się do pewnej szkoły w stanach, której semestr zaczyna się od stycznia i ubiegać się o wizę studencką.

Jak widać sprawa jest skomplikowana (przynajmniej dla mnie)

Proszę o poradę jaki sposób byłby najlepszy, aby jak najwcześniej dostać wizę oraz żeby mieć dużą szansę jej otrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ta 1 wycieczke to chodzi o 1 wjazd na teren USA i tyle ..Bo sa wizy wielokrotnego przekroczenia granicy a Ty pewnie bys dostal ta promese na 1 wjazd..

Co do reszty to zaproszenie Ci nie pomoze w dostaniu wizy,tak samo odwolanie jesli do tej osoby nie leciales i nie wpisales jej adresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale tę wizę na początku jednak dostałem, po 5 minutach dopiero konsul zmienił zdanie. Na 100% zawaliłem dlatego, że zamiast wziąć tę kartkę, którą mi dał i iść do domu, to czekałem tam jak głupi, aż on skończy gadać z ziomkiem obok, bo coś mi strzeliło do głowy, żeby tam jeszcze stać... (pewnie rozmawiał z kumplem na jakiej to on nie był imprezie w sobote, a ja mu przerwałem) no i zmienił zdanie... Ale to już historia. Teraz potrzebuję porady, co mogę zrobić, żeby tę wizę jednak dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz Ci napisalem miej wiecej ze nie masz na co liczyc z odwolaniem oraz tez zaproszeniem,nawet jesli bys odszedl a On by zmienil zdanie to potem by zadzwonili do Ciebie i anulowali wize a jakbys sie nie pojawil to bys nie zostal wpuszczony na teren USA.

a co do wizy studenckiej to musisz sie wykazac srodkami na to,ze nie bedziesz tam pracowac,ze nie zostaniesz nielegalnie oraz szkola musi byc ok bo sa takie szkoly ze odrazu odrzucaja wnioski..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...