Skocz do zawartości

Prosze O Pomoc W Zwiazku Z Wiza Turystyczna


peternovy

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam 25 lat jestem na 5 roku studiow i miesieczna coreczke....jakie sa szanse, ze konsul przydzieli mi wize...wiem o wrazeniu, szczesciu i humoru konsula;), ale wiem ze sa rzeczy ktore z gory skreslaja juz na wstepie, czy to np ze studiuje na 5 roku moze byc wielkim minusem, a plusem np to ze juz bylem w stanach 2 lata temu na wyjezdzie W&T...ale co wplywa na pozytywne lub negatywnie rozpatrzenie wniosku...w kwestiiach formalnych....?

i co najlepiej powinienem wpisac we wniosku odnosnie dlugosci wyjazdu celu? czy koniecznie musze miec jakies zaproszenia? musze miec potwierdzenie adresu?

powiem szczerze bylem juz tam a teraz chce pojechac w ciemno i cos zdzialac w jakiejs pracy a potem zwiedzac, oczywiscie o zamiarach pracy tam raczej nie wspominac konsulowi, prawda?

a skad sciagnac dokumenty do wizy turystycznej, no i zwykla turystyczna wiza dla mnie jakie ma oznaczenie?

bardzo mi zalezy na jakich informacjach,

z gory wielkie dzieki;]

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz miec zaproszenia,nie musisz miec potwierdzonego adresu ale jesli na pytanie o miejsce pobytu cos zle odpowiesz to wtedy zaczna sie schody ,co do pracy to jak sadzisz -jadac tam jako turysta to mozesz podjac prace czy tez nie? byles na work i travel i wtedy pod czas waznosci wizy i udanego pracodawcy mogles legalnie pracowac teraz nie mozesz.Pamietaj ze czasy sie zmienily i teraz po 1 ciezko jest o taka prace plus nie zarobisz tyle aby miec np na podroz(czesto takie osoby sie oszukuje) bo pracujac na SSN nadal pracujesz nielegalnie.I teraz jesli pod czas rozmowy wyjdzie ze masz zamiar podjac nielegalna prace lub tez bedzie sam domysl Konsula to nie dostaniesz wizy turystycznej./

A kiedy chcesz leciec do USA?jak w okresie studiow to nie mozesz wpisac ze lecisz tam na pare miesiecy bo to moze wydac sie podejrzane..

wnioski masz na tej stronie,,Ciebie dotycza ds 156,ds 157

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...w_to_apply.html

wiza turystyczna ma oznaczenie B-2

no i zwykla turystyczna wiza dla mnie jakie ma oznaczenie?

co masz na mysli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz tam pojade to na pewno do nagranej pracy;] a jesli nie to powalcze;]...no ale konsul nie bedzie o tym wiedzial, wiem ze moi znajomi z roku dostali wizy turystyczne bedac na 4 roku na 10 lat, ale chyba znaczenie u nich mial fakt ze maja tam siostry i jada w odwiedziny, no ja nie mam tam rodziny wiec z tym sie nie wychyle, ale myslalem zeby powiedziec o tym ze bedac na W&T, (bedac tam naprawde sporo zwiedzilem USA) i poznajac ameryke bardzo sie mi sie spodobala i wize chcialbym dostac po to by moc tam co jakis czas przyjechac i zwiedzac nowe zakatki kraju...nie wiem pewnie to nie wystarczy bo nie mam udokumentowanych pieniedzy na kontach, stalej pracy i samotnie wychowuje mnie mama ktora tez nie moze tego udokumentowac...wiec za bardzo nie wiem jak powalczyc z konsulem, czym moze mnie zaskoczyc, chcialbym wiedziec co ewentualnie pomogloby mi podczas przekonywywania go ze jestem wart wizy:P.......

a jak to jest jesli nie dostalbym wizy to czy jest szansa ze dostane wize jak bede sie staral z programemW&T, bo slyszalem ze mozna w tym programie uczesniczyc bedac po 5 roku.tz te w wakacje przed obrona al bo ewentualnie po obronie ale zaraz po obronie w te wakacje, w kazdym razie czy mam szanse na to;]

..........

a co do wizy to dzieki, moze zle sformulowalem pytanie ale chodzilo mi wlasnie o oznakowanie wizy turystycznej;] czyli B-2....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...