Skocz do zawartości

Flysiesta.pl


basha

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może potwierdzić to co napisał mtomasz?

Czy komuś zdarzyła się sytuacja, iż musiał dopłacić opłatę paliwową po zakupieniu biletu lotniczego za pośrednictwem flysiesta.pl.

Kupowałam u nich bilet, i na bilecie w składowych ceny mam m.in. opłatę YQ.

Po za tym wydaje mi się, że oni na Litwie wystawiają bilety...

Tzn. to czy w Estoni czy na Litwie może nie ma większego znaczenie, raczej chodzi mi o wiarygodność przedmówcy.

Zresztą mnóstwo osób kupuje bilety choćby na expedia.com, które też są wystawiane poza Polską, ale co to ma wspólnego z opłatą paliwową to nie wiem.

Poproszę o wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Czy ktoś może potwierdzić to co napisał mtomasz?

Czy komuś zdarzyła się sytuacja, iż musiał dopłacić opłatę paliwową po zakupieniu biletu lotniczego za pośrednictwem flysiesta.pl.

Kupowałam u nich bilet, i na bilecie w składowych ceny mam m.in. opłatę YQ.

Po za tym wydaje mi się, że oni na Litwie wystawiają bilety...

Tzn. to czy w Estoni czy na Litwie może nie ma większego znaczenie, raczej chodzi mi o wiarygodność przedmówcy.

Zresztą mnóstwo osób kupuje bilety choćby na expedia.com, które też są wystawiane poza Polską, ale co to ma wspólnego z opłatą paliwową to nie wiem.

Poproszę o wyjaśnienie.

to, ze wystawiają bilety w Estonii (czy na Litwie) własnie ma znaczenie szczególnie dla tych przelotów, które zawierają odcinki American Airlines i to właśnie najczęściej w takich przypadkach opłata YQ nie jest naliczona (albo naliczona w symbolicznej w stosunku to prawidłowej wysokości). Dlaczego American Airlines? ano dlatego, że AA nie uczestniczą w systemie BSP na w Estonii (to jest system rozliczania się ze sprzedanych biletów pomiedzy biurami a liniami lotniczymi w danym kraju) i w związku z tym mając taki przelot:

Warszawa - (linie LOT) - Londyn (American Airlines) - Nowy Jork // Nowy Jork (american airlines) - Bruksela - (lot) - Warszawa

bilet wystawiony na Łotwie nie może być wystawiony na American Airlines (mimo, iż warunki przewidziane dla biletów międzynarodowych to nakazują) bo biura na Estonii nie mają się jak rozliczyć z AA, które nie jest częścia ich BSP, więc w takich sytuacjach wystawia się bilet na jakąkolwiek linie lotniczą biorącą udział w przewozie na zarezerwowanej trasie, która jest członkiem BSP i która ma umowę z AA o wzajemnym rezprezentowaniu się. W naszym przypadku jest to LOT, a LOT właśnie pobierze na tej trasie opłatę YQ niższą, bo jego odcinki to tylko odcinki europejskie i tym samym bilet na ww trasię w lipcu w POlsce będzie kosztował ok. 2800pln (najtańszy) a w Estonii (czy na LItwie) będzie tańszy o około 640pln...

Nie pisze tego postu żeby kogoś straszyć, ale w naszym biurze zdarzyła się właśnie taka sytuacja (listopad 2008), ze klient dopłacił różnice w YQ na lotnisku (większość pasażerów unika tego). Nie chcę też nic zarzucać Flysieście, bo każdy może podobnie sobie działalność ustawić, tym bardziej, że bardzo często mam w swoim systemie możliwość wyszukania niższych taryf niż te w internecie (np na Expedii) (dla treningu się czasem sprawdzam ;) )

pozdrawiam.. gdyby coś było niejasne z powyższego to służę pomocą (sam już 9 lat próbuje to zrozumieć ;) )

ps. a w zasadzie to chyba najbliżej prawdy jest to że flysiesta wystawia bilety na Łotwie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tomasz podaj jeszcze moze adres zeby ludzie u ciebie kupowali a twoj bos taka prowizje naklada ze za kilka biletow sprzedanych to ma wakacje na karaibach pewnie a i ci sie troche skapnie .

Ja kupuje na expedia , orbitz i niegdy klopotow nie mialem , bo widzisz to sa biora online ktore nie placa ilus tam pracownika nie maja sluzbowych obiadkow szkolen , nie placa za wynajecie lokali oni zarabiaja na jednym bilecie 10 usd w przeciwienstwie do bior np pewnie twojego ktore pewnie z marze biora polowe biletu .

Chlopie rownie dobrze kupie u was bilet i moze byc ze tez kaza mi doplacic jakas oplate paliwowa , kogo obchodzi gdzie bilet wystawiaja moga w chinach nawet , wyszukiwarki online zazwyczaj w ciagu kilku sekund perzeszukuja oferty kilkudziesieciu lini lotniczych i znajduja bilety od najtanszych ( ktore maja restrykcje i nie mozna zmienic terminu - i to jest przy niech napisane ) po bilety za kilka tysiecy usd w biznesie i masz wybor na ekranie nawte kilkadziesiat wyborow .

No niestety pani w biorze z kawka i paczkiem nie jest komputerem ktory przetwarza w kilka sekund miliony informacji , wiec nie dosc ze mozolnie wyszukuje to udaje ze sie trudzi przy tym i dysponuje niebywala wiedza , a sama klika na szukaj w swojej marnej bazie komputerowej ktora jest powiazana z kilkoma liniami i biorami , ktore to wala wysokie ceny bo licza ze ladnym dekoltem i sladka gadka pani skusi klienta na bilet , ktory na necie mozna kupic za polowe ceny.

Dzis sprawdzalem na orbitz cena biletu z NY do berlina ( dla sporo osob blizej niz z warszawy a juz napewno lepszy transport do polski z lotniska )

no i 528$ w 2 strony wylot w polowie lipca powrot z sierpniu .

Znajdz mi lepsza cene w twojej firmie prosze - a i niezalezy mi na mozliwosci przekladania terminow po zakupie biletu .

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HI

Dodam jeszcze ze zrobilem w tym temacie maly experyment . No wiec w na ubiegle wakacje kupilem bilet w 2 strony NY- Berlin za 560 usd - bilet kupilem 2 miesiace przed wakacjami (koniec czerwca wylot - polowa lipca powrot ) , bilet kupilem na internecie , po czym w tym samym dniu pojechalem do agencji , biora i powiedzialem ze szukam biletu dokladnie w tych samych parametrach co kupilem no i pani z agencji zaczela mozolnie szukac tych najtanszych taryfach jak wspomniala no i po ladnych kilku minutach eureka znalazla super okazje za 1000$ i goraco namawiala ze juz mam brac bo pozniej bilety beda drozsze , a cena biletu w wakacje to zawsze wychodzi ok 1200$ , wiec u nich to super okazja bo tylko 1000$ , no to ja jej na to ze na necie widzialem (Air France ) za niecale 560$ na to ona z glupim usmieszkiem ze to napewno w 1 strone bilet na to ja ze w 2 strony po czym ona skwitowala ze pewnie zle wyczytalem i nie znam sie na komputerze i ona w takie bajki nie wierzy .

Polecialem oczywiscie do berlina (z tamtad super polaczenia do Polski )nie placilem zadnych dodatkowych oplat , jedzenie w samolocie super wszystko na czas , jedynie w drodze powrotnej w Paryzu odwolali lot na JFK ( pogoda czy cos ) ale dostalem super hotel przy lotnisku plus kolacje i sniadanie wszystko za darmo, na nastepny ranek wyspany 15 min metrem i bylem na swoim terminalu do usa , spotkalem tam polakow ktorzy tez mieli leciec tym odwolanym lotem do usa , oni przylecieli lotem poprzedniego dnia , spytalem jaki hotel dostali a oni ze zaden - koczowali cala noc na lotnisku - tak polskie biora te nie internetowe dbaja o swoich klientow , a dodam ze oni zaplacili sporo wiecej za bilet , w tamtym okresie 1$=2zl (czyli mnie wyniosl 1100zl )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym się jeszcze dopytać czy ktoś spotkał się z tym, iż musiał dopłacić do biletu?

I gdzie to się odbywa? na lotnisku? Przy odbieraniu karty pokładowej?..............

Do mtomasz:

Dziękuję za rozwinięcie wątku.

A mogę prosić o informację ile opłata YQ powinna wynieść na trasie Warszawa-Nowy Jork-Warszawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopłatę za nadbagaż rozumiem, mają ograniczone limity, które są jawne i wiem, że jak zapakuję więcej to trzeba zapłacić.

Z reguły też linie dokładnie podają informację ile za każdy kg jest dopłaty.

A ta dopłata do opłaty paliwowej mnie martwi.

Nie mam pojęcia ile to może być, i w jaki sposób mam sprawdzić czy kwota (w cenie biletu),

za którą zapłaciłam za pośrednictwem flysiesta jest wystarczająca...

Z tego powodu bardzo proszę jeśli ktoś leciał takim połączeniem, o którym pisze mtomasz,

(LOT np. do Londynu; a potem AA to Stanów) czy mógłby mi napisać czy był gdzieś po drodze proszony o jakieś dopłaty?

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem tam bilet bo był 1000zł tańszy niż inne. Jeśli będę musiał dopłacić tę sumę to i tak wyjdę na zero. Więc warte "ryzyka".

Nie ma możliwości zmiany nazwiska, czy daty ale można go zwrócić (w moim przypadku kosztuje to 522zł).

Jestem także pewny na 99% dat wylotu i powrotu więc trzymajcie za mnie kciuki ;).

edit:

źle przeczytałem ze zwrotem ;)

522 to kwota do zwrotu - raz się żyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...