Skocz do zawartości

Pytanko


marmar1212

Rekomendowane odpowiedzi

czy na rozmowe z konsulem zabiera sie np zaswiadczenie o zatrudnieniu i wyciag z konta bankowego ? chce leciec na turniej tenisowy jako kibic w sierpniu i czy musze wpisac koniecznie miejsce gdzie sie zatrzymam skoro np jeszcze nie wiem gdzie to bedzie, zostawic je puste ? i jeszcze jedno, czy moge juz teraz starac sie o wize jesli wylot bedzie w sierpniu, dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję, jesteś wzorowym adminem:) a chyba nie pytałem czy posiadanie biletu lotniczego na rozmowie jest jakimś atutem czy nie ma to kompletnie znaczenia ( tymbardziej że nie wiemy czy dostaniemy wizę ) i kiedy powinienem się umawiać na rozmowe jesli US Open jest w sierpniu

Czy mozna wnosić opłatę wizową na miejscu w Ambasadzie USA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłatę wizowa najlepiej (bo bez dodatkowych opłat) zrobić na poczcie. Numer konta jest na stronie ambasady.

Podanie o wizę najlepiej złożyć już teraz, jako cel wizyty możesz podać chęć zobaczenia usa, chociaż teoretycznie podanie tak ogólnego celu podróży jest odradzane, ale moim zdaniem jeżeli jest zgodne z prawda to nie ma problemu. Planowany czas wyjazdu podaj po prostu sierpień przyszłego roku, nawet jeżeli dostaniesz wizę i będziesz chciał wyjechać wcześniej, nie ma to żadnego znaczenia że pierwotnie mówiłeś że wyjedziesz dopiero w przyszłym roku. Co do miejsca w którym chcesz się zatrzymać to możesz nie wypełniać, w razie czego jak spytają cię dokąd zamierzasz jechać, to możesz powiedzieć że np. wschodnie wybrzeże usa, szczególnie nowy jork.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że posiadanie biletu chyba nie jest żadnym argumentem. Każdy może go kupić, a potem oddać, nawet tracąc kilkaset złotych.

Zwłaszcza, że na stronie ambasady wyraźnie jest napisane żeby wstrzymać się z załatwianiem wszystkich formalności (i tu są wyraźnie wymienione min. bilety lotnicze) do momentu otrzymania wizy. Jeżeli kwalifikujesz się do otrzymania wizy to ją dostaniesz (chyba, że będziesz miał wyjątkowego pecha). Jeżeli coś kręcisz to turniej tensowy może Cię tylko pogrążyć.

Nie wiem jaka jest Twoja sytuacja materialna i rodzinna, ale nie sądzę by konsul uwierzył, że jesteś tak wielkim fanem tenisa, że chcesz jechać na turniej do USA jeżeli w PL jesteś np. bezrobotny i mieszkasz w wynajętym mieszkaniu (to oczywiście jest przykład, a nie personalna wycieczka. Ciebie może to nie dotyczyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jestem wielkim fanem tenisa i chce polecieć na us open , to moje marzenie , to miasto też , własnie nie chce kłamać że jadę tylko pozwiedzać bo docelowo chciałbym lecieć własnie na us open ale też nie chce powiedzieć czegoś co mnie pogrąży chociaż będzie to prawda także sam już nie wiem co mam mówić . Jesli chodzi o mój status to stała praca , mieszkam z rodzicami... słyszałem po prostu że trzeba mieć szczęście po prostu bo wielokrotnie czytałem tu że ktos kto teoretycznie powinien wizę dostać nie dostał jej, ciekawe jak będzie ze mną ale to w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj wydaje mi sie ze to bardzo dobry argument. Lubisz tenis przy okazji zwiedzisz miasto jedziesz naprawde turystycznie. Problem polega na tym ze musisz przekonac konsula o tym.

Dobrze zebys wiedzial jak nazywa sie stadion tenisa w NYC

czy znasz amerykanskich tenisistow ,ich osiagniecia tego typu pytania moga ci zadac (niekoniecznie) ale jak jestes fanem to dobrze zebys znal duzo detali to moze pomoc

To tylko dygresja z mojej strony

Mysle ze powinienes troche rozszerzyc wiedze. Niekoniecznie cie zapytaja ale jesli to bedziesz mial pojecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...