Skocz do zawartości

Program Au Pair A Możliwości Pozostania W Usa Na Stałe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

No i udało się - załapałem się do programu Au Pair. Bardzo mi na tym zależało ponieważ swoje życiowe plany już od kilku lat ściśle wiazałem właśnie ze Stanami.

Chciałbym sie dowiedziec jakie są mozliwości pozostania w USA na stałe? Oczywiście nie interesuje mnie opcja w postaci "ucieczki z programu" i zabawy w "Polaczka imigranta", który siedzi tam na czarno. Chciałbym zostac tam legalnie i wspinać się po szczebelkach w stronę zielonej karty i obywatelstwa. Słyszałem już wiele ocji: zapisać się na studia, poslubić Amerykankę, znaleźć pracodawcę. Jeżeli chodzi o śłub - można taki zawrzeć na wizie J-1 i potem ubiegać się o prawo do stałego pobytu?

Mam jeszcze pytanie dotyczące karty i numeru Social Security. Czy można takową wyrobić sobie bedąc na programie Au Pair? Z tego co czytałem to są 3 rodzaje tych kart; jedna z nich to SS DHS z zezwoleniem na pracę od Departamentu Bezpieczeństwa Wewnetrznego (może taką można)? Podobno Social daje dużo możliwości i może być pierwszym krokiem w kierunku uregulowania statusu.

Opowiedzcie się o tym - niestety wszystkie informacje opieram z różnych stron www (na każdej co innego!) i legend - które niestety nie zawsze są prawdziwe :/ A może znacie jeszcze jakieś metody?

Będę wdzięczny za informacje,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSN nie daje Ci zadnych mozliwosci uregolowania pobytu ..Ten numer do tego nie jest..

Mozesz np wyrobic sobie prawko,zalozyc konto w banku .

Co do programu au-pair to zalezy czy dostaniesz wpis mowiac o tym ze musisz byc po za USA 2 lata,jesli tak to wtedy musisz to ograniczenie zdjac.Inaczej GC,wizy studenckiej nie dostaniesz...O tym jest pare postow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...