Skocz do zawartości

Wniosek I20 I Wiza F1 A Wjazd Na Teren Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam dostałem niedawno wize F1, zalezy mi na jak najszybszym wjezdzie na teren Usa. Wiem ze moge wjechac na 30 dni przed data zamieszczona na formularzu I20 (osobista rejestracja 06/01/2009), Pytajac o te informacje College usłyszałem odpowiedz: The first day of classes in Spring 1, 2009 is January 26. Therefore, your cousin would be able to come in after December 26, 2008. The one month period is the time before the first day of classes. Czyli jakby zaprzecza moim prawom dotyczacym wjazdu przed rozpoczeciem nauki, poniewaz takiej daty jak 26/12/2009 niema na I20. tylko jest 06/01/2009 Poruszylem troche ludzi w NY dzwoniac i pytajac sie po roznych szkolach i organizacjach o to co jest prawda- zdania sa podzielone. Moze ktos z Was drodzy forumowicze mial do czynienia z taka sytuacja i potrafi mi odpowiedzien na to pytanie: KIEDY??

DZiekuje i pozdrawiam

PS. Przepraszam admina za powtarzanie Tematu ale prosze o pozostawienie go na forum ogolnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszylem troche ludzi w NY dzwoniac i pytajac sie po roznych szkolach i organizacjach o to co jest prawda- zdania sa podzielone.

Jesli zdania sa podzielone to znaczy, ze wiedza na temat prawa imigracyjnego jest nikla, ale jesli mowisz o NYC to akurat mnie to nie dziwi, bo tam zawsze mieli inna interpretacje przepisow niz interpretacja urzedu imigracyjnego. :)

Co dostane jak Ci podam wlasciwa odpowiedz? ;)

Liczy sie data na I-20 a nie data kiedy zaczyna sie szkola.

Students are advised of the Department of Homeland Security regulation which requires that all initial or beginning students enter the U.S. 30 days or less in advance of the course of study start/report date as shown on the Form I-20. Please consider this date carefully when making travel plans to the U.S.

Jestem 100% pewna, ze mam racje.

PS. Dziwi mnie, ze w Twojej szkole takie durnoty Ci mowia.

I tu jeszcze cos ciekawego: otoz data na I-20 (po lewej stronie pisze ci kiedy ma sie zaczac szkola) powinna byc data kiedy ta szkola sie zacznie i na te date patrzysz. Hm.. Ty sobie w ogole sprawdz calego DS-a zeby nie bylo problemow na granicy jesli szkola mowi ci to co ci mowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Karina!! Co prawda wizy do reki jeszcze nie dostalem ale na dniach ma do mnie dojsc DHLem. Pytanie apropo dat zawartych na F1 w paszporcie..Sa to: Data przyznania wizy i zakonczenia szoly (czyli rok) Czy data z I20 i data zakonczenia szkoły??? Dzieki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...