Skocz do zawartości

Przełaczka Do Laptopa


ddd

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem... Sprowadziłem laptopa z USA i kupiłem przełączkę, żeby z niego korzystać. Ale prawie za każdym razem jak wkładam wtyczkę do gniazdka to iskrzy. Próbowałem przełaczkę od innej osoby, ale taką droższą i nie iskrzyło. Wie ktos może skąd to się bierze i czy stanowi to jakieś zagrożenie dla laptopa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te droższe są po prostu lepiej wykonane, i wtedy nie iskrzy. Każdy zasilacz w laptopie ma pewne zabezpieczenia przed przepięciami, więc nie stanowi to dużego zagrożenia, ale zawsze do czasu. Lepiej wydać kilka dolarów na lepszą wtyczke niż później mieć problemy z laptopem (z tego co wiem goraszej jakości wtyczka kosztuje 2$, a lepsza 8$, więc raptem różnica jest 5$ i nie warto na tym oszczędzać). Według mnie nie opłacalnym jest wydatek kilkudziesięciu dolarów na jakiś zestaw z różnymi wtyczkami, wystarczy kupić dobrze wykonaną "przełączkę" za ok. 8$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz po prostu kupic innego kabla do zasilacza? Nie wiem jak jest w Twoim laptopie ale we wszystkich (w wiekszosci przynajmniej) ktore ja znam kabel zasilania sklada sie z dwoch czesci: prostego kabla laczacego zasilacz z gniazdkiem i drugiej czesci laczacej zasilacz z kompem (ta czesc jest najczesciej polaczona z zasilaczem 'na sztywno'), wystarczy wymienic tylko czesc laczaca zasilacz z gniazdkiem. W zasadzie nawet nie musisz kupowac nowego kabla, mozesz uzyc jakis od nieuzywanego odtwarzacza video czy czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...