Jump to content

Przełaczka Do Laptopa


ddd

Recommended Posts

Mam pewien problem... Sprowadziłem laptopa z USA i kupiłem przełączkę, żeby z niego korzystać. Ale prawie za każdym razem jak wkładam wtyczkę do gniazdka to iskrzy. Próbowałem przełaczkę od innej osoby, ale taką droższą i nie iskrzyło. Wie ktos może skąd to się bierze i czy stanowi to jakieś zagrożenie dla laptopa???

Link to comment
Share on other sites

Te droższe są po prostu lepiej wykonane, i wtedy nie iskrzy. Każdy zasilacz w laptopie ma pewne zabezpieczenia przed przepięciami, więc nie stanowi to dużego zagrożenia, ale zawsze do czasu. Lepiej wydać kilka dolarów na lepszą wtyczke niż później mieć problemy z laptopem (z tego co wiem goraszej jakości wtyczka kosztuje 2$, a lepsza 8$, więc raptem różnica jest 5$ i nie warto na tym oszczędzać). Według mnie nie opłacalnym jest wydatek kilkudziesięciu dolarów na jakiś zestaw z różnymi wtyczkami, wystarczy kupić dobrze wykonaną "przełączkę" za ok. 8$.

Link to comment
Share on other sites

Nie mozesz po prostu kupic innego kabla do zasilacza? Nie wiem jak jest w Twoim laptopie ale we wszystkich (w wiekszosci przynajmniej) ktore ja znam kabel zasilania sklada sie z dwoch czesci: prostego kabla laczacego zasilacz z gniazdkiem i drugiej czesci laczacej zasilacz z kompem (ta czesc jest najczesciej polaczona z zasilaczem 'na sztywno'), wystarczy wymienic tylko czesc laczaca zasilacz z gniazdkiem. W zasadzie nawet nie musisz kupowac nowego kabla, mozesz uzyc jakis od nieuzywanego odtwarzacza video czy czegokolwiek.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...