Jump to content

Wiza Turystyczna Dla Rodzicow Obywateli


Recommended Posts

Witam serdecznie,

O jaką wizę mogą ubiegać się rodzice dzieci urodzonych w USA? Przesiedzieliśmy z mężem wizy. Wróciliśmy do Polski w celu osiedlenia się. Teraz chcielibyśmy ponownie, z dziećmi wjechać do Usa, w celach turystycznych. Na lotnisku, przy wylocie z USA, nie proszono nas o skany czy I-94. Nie wiem tylko jak odbiorą nas na lotnisku, po ewentualnym otrzymaniu promesy wizowej w ambasadzie i chęci przyjazdu do USA? Dziecko obywatel, rodzice nie? Może dzieci powinny też na polskich paszportach wlecieć? Będę wdzięczna za radę, dziękuję

Link to comment
Share on other sites

Jak przesiedzieliscie wizy a to bedzie w komputerach to mozecie nie wleciec do USA przez np 10 lat.

Ile czasu byliscie po za wyznaczonym czasem?

Jak wyjazd jest turystyczny to staracie sie o wizy turystyczne,dzieci moga leciec na paszportach amerykanskich.

Link to comment
Share on other sites

Przesiedzenie wizy o ponad rok skutkuje obligatoryjnym zakazem wjazdu do USA przez 10 lat. Jeśli było to od pół roku do roku przesiedzenia - zakaz macie na trzy lata. Jeśli poniżej pół roku nie macie zakazu, a wpuszczenie was do USA będzie zależeć od urzędnika na lotnisku. Może was wpuścić, może zawrócić. Starać się powinniście o wizy turystyczne, dzieci mogą jak najbardziej lecieć do USA na paszportach amerykańskich.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi,

ja sama nie wiem jak to działa...

Nie pierwszy raz przesiedzeliśmy wizy i za każdym razem wracamy do USA bez problemów.

Raz było to Work@Travel, potem Internship a potem wizy turystyczne.

Chodzi o to że jak będziemy ubiegać się o wizę turystyczną,a na pewno spróbujemy, to obawiam się że w ambasadzie będą się dziwić dlaczego nie ubiegam się o wizy dla dzieci, a wołałabym nie mówić że mają obywatelstwa, ponieważ to już może wydawać się konsulowi dziwne, tym bardziej że urodziłam tam dwoje dzieci, jedno na wizie, drugie już niestety po dwu-miesięczenym przesiedzeniu. Dzięki za pomoc!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...