Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna Dla Rodzicow Obywateli


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

O jaką wizę mogą ubiegać się rodzice dzieci urodzonych w USA? Przesiedzieliśmy z mężem wizy. Wróciliśmy do Polski w celu osiedlenia się. Teraz chcielibyśmy ponownie, z dziećmi wjechać do Usa, w celach turystycznych. Na lotnisku, przy wylocie z USA, nie proszono nas o skany czy I-94. Nie wiem tylko jak odbiorą nas na lotnisku, po ewentualnym otrzymaniu promesy wizowej w ambasadzie i chęci przyjazdu do USA? Dziecko obywatel, rodzice nie? Może dzieci powinny też na polskich paszportach wlecieć? Będę wdzięczna za radę, dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiedzenie wizy o ponad rok skutkuje obligatoryjnym zakazem wjazdu do USA przez 10 lat. Jeśli było to od pół roku do roku przesiedzenia - zakaz macie na trzy lata. Jeśli poniżej pół roku nie macie zakazu, a wpuszczenie was do USA będzie zależeć od urzędnika na lotnisku. Może was wpuścić, może zawrócić. Starać się powinniście o wizy turystyczne, dzieci mogą jak najbardziej lecieć do USA na paszportach amerykańskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi,

ja sama nie wiem jak to działa...

Nie pierwszy raz przesiedzeliśmy wizy i za każdym razem wracamy do USA bez problemów.

Raz było to Work@Travel, potem Internship a potem wizy turystyczne.

Chodzi o to że jak będziemy ubiegać się o wizę turystyczną,a na pewno spróbujemy, to obawiam się że w ambasadzie będą się dziwić dlaczego nie ubiegam się o wizy dla dzieci, a wołałabym nie mówić że mają obywatelstwa, ponieważ to już może wydawać się konsulowi dziwne, tym bardziej że urodziłam tam dwoje dzieci, jedno na wizie, drugie już niestety po dwu-miesięczenym przesiedzeniu. Dzięki za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...