Skocz do zawartości

Jak Założyć Konto W Usa...


Jeffrey

Rekomendowane odpowiedzi

A kto wspomina o przeliczaniu z euro na dolary ?? Od razu wplacac dolarami!

To jeszcze dodoatkowo musi sobie otworzyc konto walutowe w Polsce.

Konto w USA moze otworzyc kazdy turysta na paszport bez SSN.

Bzdura. Moze niektore banki- tak jak napisalem- tak robia, ale w wiekszosci trzeba pokazac cos wiecej. Wiem bo z racji mojej pracy musze pomagac otwierac pracownikom konta, czasem ludzie z wiza pracownicza maja problemy z otworzeniem konta bez SSN. Banki czasem wymagaja listu referencyjnego z firmy etc. Mozliwosc otwarcia konta zalezy od banku, oddzialu czasem nawet od humoru pracownika.

Kazdy bank na zyczenie drukuje kilka czekow z imieniem i nazwiskiem w kilka chwil i startowe nie zawsze daja wogole teraz.

Nie kazdy. I nawet nie wiekszosc. To moze zalezec chociazby od regionu: Ty jak widze piszesz z NYC ja mowie o sytuacji w DC i HI, na FL gdzie on chce kupic auto moze byc jeszcze inaczej.

Karta przyjdzie szybciej niz 2 tyg, a w niektorych bankach daja mastercarda od razu.

W wiekszosci daja od razu, ale tymczasowa.

Kazdy przyjmie kazdy czek, przeciez nie wypusci samochodu bez uprzedniego skasowania czeku. Jak nie przejdzie czek, to nie ma samochodu.

Tu masz racje, nie wyrazilem sie jasno: nikt nie sfinalizuje takiej transakcji bez posrednictwa banku, wiec numer czeku i brak nazwiska i tak nie bedzie mial znaczenia.

Bede sie upieral przy mojej opcji: najlepsze w tym wypadku sa czeki kasjerskie lub podrozne. Latwe do kupienia i realizacji, latwo ukryc i zabezpieczyc przed kradzieza i zdecydowanie mniej zachodu niz z otwieraniem kont. No i niskie koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto wspomina o przeliczaniu z euro na dolary ?? Od razu wplacac dolarami!

To jeszcze dodoatkowo musi sobie otworzyc konto walutowe w Polsce.

Konto w USA moze otworzyc kazdy turysta na paszport bez SSN.

Bzdura. Moze niektore banki- tak jak napisalem- tak robia, ale w wiekszosci trzeba pokazac cos wiecej. Wiem bo z racji mojej pracy musze pomagac otwierac pracownikom konta, czasem ludzie z wiza pracownicza maja problemy z otworzeniem konta bez SSN. Banki czasem wymagaja listu referencyjnego z firmy etc. Mozliwosc otwarcia konta zalezy od banku, oddzialu czasem nawet od humoru pracownika.

Kazdy bank na zyczenie drukuje kilka czekow z imieniem i nazwiskiem w kilka chwil i startowe nie zawsze daja wogole teraz.

Nie kazdy. I nawet nie wiekszosc. To moze zalezec chociazby od regionu: Ty jak widze piszesz z NYC ja mowie o sytuacji w DC i HI, na FL gdzie on chce kupic auto moze byc jeszcze inaczej.

Karta przyjdzie szybciej niz 2 tyg, a w niektorych bankach daja mastercarda od razu.

W wiekszosci daja od razu, ale tymczasowa.

Kazdy przyjmie kazdy czek, przeciez nie wypusci samochodu bez uprzedniego skasowania czeku. Jak nie przejdzie czek, to nie ma samochodu.

Tu masz racje, nie wyrazilem sie jasno: nikt nie sfinalizuje takiej transakcji bez posrednictwa banku, wiec numer czeku i brak nazwiska i tak nie bedzie mial znaczenia.

Bede sie upieral przy mojej opcji: najlepsze w tym wypadku sa czeki kasjerskie lub podrozne. Latwe do kupienia i realizacji, latwo ukryc i zabezpieczyc przed kradzieza i zdecydowanie mniej zachodu niz z otwieraniem kont. No i niskie koszty.

Jaki problem otworzyc konto walutowe w Polsce?

No to nie masz daru przekonywania, bo aby otworzyc konto w kazdej instytucji finansowej wystarczy, ze beda spelnia warunki Patriot Act, czyli przedstawic government ID. Co do SSN, to jak nie masz, to wypelniasz excempt tax forme i tyle. To, ze trafiasz na lipne oddzialy to inna sprawa. Wszystko jest w gestii banku, ale nie ma zadnego problemu z otawrciem konta, wiec bzdur nie wypisuj. To nie jest nie wiadomo co.

Kazdy bank drukuje czek i to od conajmniej 40 lat. Ciekawe skad sie biora certified checks :( Pewnie musza je wyprodukowac w Guantanamo??

Wszystko sie da, tylko jak sie odwiedza male oddzialy, gdzie placa im po $12/h i jedyna co robia to wplata/wyplata i tam jest ATM, to o niczym wiecej nie wiedza. Czeki podrozne to lipa.

Kazdy robi tak jak chce. Ja bym wybral oczywiscie inna opcje, ktora wczesniej nie bralem pod uwage, bo mi wypadla z glowy:

1. Otwieramy konto w Citibanku Polska (dolarowe, zlotowkowe) + karta mastercard debit

2. Wplacamy tam 20tys $$$

3. Lecimy do USA

4. Zakladamy konto w Citibank USA (dolarowe + karta + czeki).

5. Logujemy sie co citibank.pl i robimy darmowy przelew zagraniczny do Citibank USA

6. W USA wybieramy samochod, idziemy po certified czek (najszybciej go zrealizowac) i mamy samochod.

7. Zero stresu, problemow i prawie nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...