Skocz do zawartości

Opcja Free Style W Guliwer - Pyt Do Kariny


coldsauce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do pani Kariny odnosnie nowej opcji w biurze Guliwer ktora oferuje opcje freestyle w programie w&t.

Polega ona na tym ze podobno mozna ubiegac sie o wize J1 bez kontraktu od pracodawcy, a zatrudnienia szuka sie juz na miejscu.

Czy jest to w ogole mozliwe, poniewaz nie chce mi sie w to wierzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do pani Kariny odnosnie nowej opcji w biurze Guliwer ktora oferuje opcje freestyle w programie w&t.

Polega ona na tym ze podobno mozna ubiegac sie o wize J1 bez kontraktu od pracodawcy, a zatrudnienia szuka sie juz na miejscu.

Czy jest to w ogole mozliwe, poniewaz nie chce mi sie w to wierzyc.

Niestety nie wiem jakie sa prawne podstawy dokladnie - natomiast wiem, ze nie jest to nowa opcja. Spotkalam sie z ta opcja juz kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jest taka opcja independent, ale tu chodzi o cos innego: podobno mozna najpierw pojechac do usa bez kontraktu i

zdobyc go dopiero na miejscu??!! Wiec na jakiej podstawie jest wydawana promesa j1 w ambasadzie w polsce???

Natomiast opcja independent (z tego co wiem) polega na tym ze szuka sie pracodawcy na wlasna reke bedac w Polsce,

a nastepnie pracodawca przesyla dokumenty do zainteresowanego w kraju i ten idzie do ambasady i na tej podstawie ubiega sie o promese.

"FREESTYLE – Uczestnik samodzielnie aranżuje pracę już po przylocie do USA" - cytat ze strony Guliwera

Chodzi dokladnie o to zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jest taka opcja independent, ale tu chodzi o cos innego: podobno mozna najpierw pojechac do usa bez kontraktu i

zdobyc go dopiero na miejscu??!! Wiec na jakiej podstawie jest wydawana promesa j1 w ambasadzie w polsce???

Natomiast opcja independent (z tego co wiem) polega na tym ze szuka sie pracodawcy na wlasna reke bedac w Polsce,

a nastepnie pracodawca przesyla dokumenty do zainteresowanego w kraju i ten idzie do ambasady i na tej podstawie ubiega sie o promese.

"FREESTYLE – Uczestnik samodzielnie aranżuje pracę już po przylocie do USA" - cytat ze strony Guliwera

Chodzi dokladnie o to zdanie.

Tak,wiem o co Ci chodzi. I o tym mowilam- Bylo to mozliwe kilka lat temu i nadal jest. Promese wizowa wydaje Organizacja Sponsorujaca. Po przylocie do Stanow masz 30 dni na znalezienie pracy i 'odmeldowanie sie' ze prace masz. Jesli nie- masz uniewazniona wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, ta opcja proponowana byla z BTC juz kilka lat temu. Kolezanka tak wyjechala. Daja chyba 30 dni na znalezienie pracodawcy, w przeciwnym razie wiza jest kasowana. Mojej kolezance zajelo troche chyba tydzien dluzej (San Jose), bo wiem ze dostawala e-maile z sevisu ze sie nie zarejestrowala z nowym pracodawca i wiza zostanie skasowana. Opcja ta ma swoje wady i zalety. Obecnie chyba wiecej wad - nie jest latwo znalezc prace, zwlaszcza niechetnie zatrudnia kogos na kilka miesiecy, kiedy zwalnia sie wlasnych pelnoetatowych pracownikow. Jak chcesz miec wieksza swobode, to sprobuj opcje independent, tzn znalezienie pracodawcy bedac w Polsce, przynajmniej wiesz ze jedziesz i masz jakas prace zapewniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...