Jump to content

Bezcelne Drobiazgi Zza Oceanu


sly6

Recommended Posts

Od 1 grudnia korzystne zmiany w przepisach celnych

Najnowszy iPod kupiony przez internet w USA będzie tańszy. Podobnie jak inne, drobne przedmioty, które możemy przywieźć albo kupić przez internet za granicą. Od 1 grudnia zwiększają się bowiem limity wartościowe i ilościowe towarów zwolnionych z cła.

Podwyższeniu z 22 euro do 150 euro ulegnie kwota zwolnienia dla przesyłek zawierających towary o niewielkiej wartości wysyłane bezpośrednio do odbiorcy w Unii. Zwolnienie to będzie miało zastosowanie na przykład do zakupów internetowych.

Mniej papierosów

Ponad to od 1 grudnia do całej UE będzie można wwieźć bez cła więcej wina, paliw i prezentów, ale mniej papierosów.

Zmienią się limity wartościowe i ilościowe towarów zwolnionych z cła przywozowego z państw pozaunijnych w bagażu osobistym podróżnego, a także na paliwo w baku. Limity w zdecydowanej większości zostają podniesione (upominki, paczki, paliwa, wino), z wyjątkiem przywozu papierosów. Normy przywozu papierosów zostaną ograniczone do 40 sztuk.

W sam raz na święta

Średnio ponad dwukrotne, ze 175 euro do 430 euro w ruchu lotniczym i morskim oraz do 300 euro w ruchu lądowym, zwiększy się limit wartościowy prezentów i upominków przywożonych przez podróżnych.

Zamiana limitów przywozowych wynika z nowelizacji rozporządzenia unijnego, ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych.

http://www.tvn24.pl/0,1574691,0,1,bezcelne...,wiadomosc.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...