Skocz do zawartości

Powrot Do Kraju Po Pobycie Nieleganym


milka83

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam sie do forumowiczow z krotkim pytaniem.

W wakacje 2007 poznalam studentke, ktora przyjechala na WaT (z Bulgarii). W czasie pobytu zakochala sie w chlopaku z Australii, ktory tutaj przebywa i postanowila zostac miesiac lub dwa dluzej, zeby z nim byc :) . Sprawy potoczyly sie niespodziewanie dla niej, bo najpierw miala dosc powazny wypadek, pozniej kilka zwiazanych z tym zabiegow i tak sie zlozylo ze jest juz ponad rok nielegalnie. Nielegalny pobyt staje sie dla niej bardzo uciazliwy (brak ubezpieczenia, pracy, rodziny itp.) i dlatego chcialaby przed Swietami wrocic do domu. Bardzo sie obawia odprawy na lotnisku i konsekwencji zwiazanych z nielegalnym pobytem. Dodatkowo ciezko jej, bo bedzie musiala zostawic chlopaka.

Moje pytanie: czy groza jej jakies szczegolne nieprzyjemnosci ("przesluchania"/przeszukiwania) na lotnisku? Czy wiecie moze czy obywatel Australii moze cos zrobic, zeby ja tutaj legalnie zatrzymac (on ma wize pracownicza, z tego co rozumiem to na zasadzie h1b, ale pewna nie jestem)? Dodam, ze ona nie podjela zadnej pracy w czasie nielegalnego pobytu (nie wiem czy to ma jakies znaczenie w jej sprawie).

Z gory dziekuje za Wasz czas i odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...