Skocz do zawartości

Zielona Karta


martap

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

Jestem zainteresowana aplikowaniem o zielona karte i nie bardzo wiem jak sie za to wszystko zabrac. Slyszalam cala mase informacji, mniej lub bardziej rozsadnych, i chcialbym zeby ktos to sprostowal. Moja sytuacja jest nastepujaca: skonczylam w Polsce studia magisterskie z zakresu biologii molekularnej, potem zrobilam doktorat z genetyki na Niemieckim uniwersytecie. Uzyskalam stypendium naukowe (3-letnie) na kontynuacje badan na jednym z Kalifornijskich uniwersytetow. Jestem tu (w Kaliforni) juz ponad rok na wizie J-1 i zaczynam sie zastanawiac nad opcja pozostania tu dluzej w celu podjecia pracy w bio-przemysle. W zwiazku z duza konkurencja na rynku pracy, wiekszosc pracodawcow preferuje kandydatow z zielona karta, stad tez pomysl aplikacji o zielona karte. Moje pytania sa nastepujace:

1. czy wynajecie prawnika podnosi szanse na uzyskanie zielonej karty i czy jest to rzeczywiscie rekomendowane, czy jest to po prostu opcja dla ludzi, ktorzy nie maja pojecia jak to zrobic, nie znaja jezyka, itp?

2. czy pomoc prawnika skraca okres oczekiwania na zielona karte?

3. ile kosztuje pomoc prawnika w calej tej procedurze?

4. czy jezeli podejme sie sama aplikowania o zielona karte i jej nie otrzymam to czy moge nastepnego dnia aplikowac poprzez prawnika czy musze odczekac jakis czas?

Bede bardzo wdzieczna na jakiekolwiek wskazowki.

marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...