Skocz do zawartości

Wiza Do Us I Wizyta W Kanadzie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczynam procedurę wizową. Chciałabym na zaproszenie znajomych odwiedzić ich w Stanach (stąd moje starania o wizę US) a potem po 2 tygodniach pojechać z nimi do Kanady, gdzie ich poznałam (są przez pół roku roku sąsiadami mojego brata), w Kanadzie zamierzam zatrzymać sie u brata i wykorzystać resztę urlopu. Powrót zaplanowałam z Kanady (właściwie tylko taka droga ma sens). Czytając wpisy na forum zaczynam tracić nadzieję na to, że się uda. Dla mnie pomysł wydawał sie prosty i logiczny. Ze względu na bliskość obu krajów, chciałam połączyć to w jeden wyjazd. Mam jednak wrażenie, że im dokładniej będę chciała opisać przebieg mojej podróży - tym mniej wiarygodnie będzie brzmiała. Czy ktoś z Państwa podróżował w ten sposób? Jestem rozwiedziona, pracuję, w Polsce zostawiam dzieci, mam mieszkanie i jakieś tam oszczędności. Ten wyjazd ma być wyjątkowym prezentem na moją 40-tkę (od rodziców, brata i mnie samej). Przepraszam, ze się tak rozpisałam, ale moze doradzicie, do czego mam sie nie przyznawać, a czym sie chwalić? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz odpowiadac na pytania i napisz w ds 156 ile zamierzasz byc w USA..

Jesli bedziesz chciala przekroczyc granice z Kanada to pamietaj ze od 1 stycznia musisz miec paszport biometryczny aby wjechac bez wizy na teren Kanady,jak masz paszport bezcech biometrycznych to wtedy musisz miec wize w paszporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj plan wcale nie jest skomplikowany, poprostu opisalas go skomplikowanie :-)

Nie ma w tym nic zlego, ze chcesz zobaczyc i USA i Kanade za jednym razem. Na pytanie "w jakim celu wybierasz sie do USA" odpowiesz, ze "odwiedzic znajomych".

Jesli padna pytania o to kim oni sa, co robia, jak sie poznaliscie to odpowiesz. Dodasz ze rowniesz chcesz odwiedzic Kanade bo masz tam brata. Nie ma sensu odpowiadac na pytania, ktore nie padna w rozmowie z konsulem.

Jednak przygotuj sie na pytania typu: co zrobisz jak Cie nie wpuszcza do Kanady? Czesto padaja takie pytania niewiadomo skad sie biora. Moze konsul stara sie sprawdzic czasem, czy ktos jest przygotowany na zmiany w planach podrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...