Skocz do zawartości

Jak To Jest Z Przesiadka W Usa?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pare pytan do osob ktore lecialy do innego kraju i przesiadaly sie w USA. Planujemy razem z mezem pojechac na 2 tygodniowa wycieczke do Cancun w Meksyku.Niestety prawie wszystkie loty sa albo przez Miami albo przez Nowy York. Wiem ze potrzebne sa nam wizy do USA, wyczytalam tez na forum ze nie ma wiz tranzytowych tylko potrzebujemy zwyklych wiz turystycznych B1/B2. Moj maz posiada 10 letnia wize turystyczna wiec tylko ja musze isc do ambasady. I teraz mam pare pytan, na ile sa zazwyczaj wydawane wizy w takim przypadku, czy tylko na okres dwoch tygodni tyle ile trwa wycieczka? czy ktos moze otrzymal wize na dluzej. Czy jadac do ambasady musze juz miec ze soba bilet i rezerwacje calej wycieczki? czy moge poczekac az dostane wize?nie zdecydowalismy jeszcze o konkretnej dacie dlatego pytam na jak dlugo sa wydawne wizy, bo jesli pojade w styczniu do ambasady i dadza mi wize na 2 tygodnie to bedziemy zmuszeni zaraz wyjechac. A jak bedziemy juz w USA to czy przechodzimy taka sama odprawe jakbysmy przyjechali do USA? chodzi mi czy dostaniemy I-94 i jesli tak to na jak dlugo wbija na pozwolenie pobytu jesli bedziemy czekac 6 godziny na lotnisku? wbija na 6godziny? a moze 24 h? a moze na dluzej? czy wogole bedziemy mogli wyjsc z lotniska jesli bedziemy chcieli cos zobaczyc? czy moze bedziemy w jakiejs specjalnej sferze lotniskowej z ktorej nie mozna wyjsc? a co z bagazami? lecac prosto do Meksyku czy musimy je odprawic tak ja przy przyjezdzie do USA? a potem jak bedziemy wsiadac do samolotu lecacego do Meksyku to znowu zabiora nam I-94? jakos nie potrafie sobie poukladac jak to wszystko dziala, wiem ze napewno musimy przejsc odprawe bo do tego sa potrzebne wizy ale czy to ma sens jesli zaraz wylatujemy z USA? a potem w druga strone znowu odprawa i biala kartka? a jesli np. wracajac w druga strone chcielibysmy zostac 3 dni w Miami jest to mozliwe? stad wlasnie zastanawiam sie na ile dostaniemy pozwolenie pobytu jesli wogole dostaniemy przy przesiadce. Bardzo prosze tych ktorzy juz tego doswiadczyli o pomoc

pozdrawiam i dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viki2007 i gdzie to wyczytalas ze nie ma wiz tranzytowych?One sa i sa nadal wydawane:

Wizy tranzytowe

Osoby będące w Stanach Zjednoczonych przejazdem powinny posiadać wizy C-1. Podróżni z państw objętych umową o ruchu bezwizowym ze Stanami Zjednoczonymi są zwolnieni z tego obowiązku. Posiadacze wiz B1/B2 nie muszą ubiegać się o wizę C-1.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...iv_transit.html

Przy tej wizie mozesz wyjsc z lotniska i byc na terenie USA ,nie dostaniesz pobytu np 6 miesiecznego.

Mozesz tez sie starac o wize turystyczna i wtedy mozesz dostac ja wazna na pare tygodni-miesiecy a moze i na 10 lat taka promese dostaniesz .

Na rozmowie powiesz ze lecisz przez USA i ze wracasz to wtedy powinni CI dac promese wizowa wielokrotnego przekraczania granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki sly6 za szybka odpowiedz. Czyli mam do wyboru wizy C1 lub B1/B2? i na obydwu przejde odprawe i dostane pozwolenie pobytu nawet na pare tygodni? i w jedna i druga strone? a czy ktos wie co dzieje sie z bagazami, czy musze sie onie martwic w Maiami i przechodzic z nimi odprawe czy leca prosto do Meksyku? bardzo prosze o odpowiedzi bo chcielibysmy leciec w lutym i chcialabym sie upewnic jak to wsystko dziala. i jeszcze jedno najwazniejsze moze ktos potrafi mi odpowiedziec czy idac do ambasday po ktoras z tych wiz musze juz miec bilet i rezerwacje calej wycieczki? boje sie kupic zanim nie dostane wizy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest tak ze jak sie starasz o wize turystyczna to nie wskazane jest wykupowanie biletu lotniczego bo nie wiadomo czy sie taka wize dostanie.

Mozesz powiedziec na rozmowie jakie masz plany,na ile czasu lecisz jesli zostaniesz o to zapytana . ..

Odprawe paszportowo-bagazowa przechodzicie w Miami wiec bedziecie musieli odebrac bagaze i jesli bedzie mozna to przelozycie je z miejsca na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viki2007, co do wyboru wizy o jaka musisz sie starac to Ci nie doradze. Twoj wybor. Ja bedac w Twojej sytuacji (Twoj mąż ma wize turystyczna na 10 lat) staralbym sie o wize turystyczna z dokladnie zaznaczonym w formularzu ze lecisz na wczasy do Meksyku z przesiadka w Miami. Dostaniesz tylko tranzytowa to OK, dostaniesz turystyczna to tez OK. Konsul sam zdecyduje co i jak. Jak dostaniesz turystyczna to musi byc M, czyli wielokrotnego przekraczania, bo inaczej nie wrocisz spowrotem przez USA do domku :) Przyjmujac, ze dostaniesz turystyczna np na rok, to masz rok czasu na przekroczenie granicy USA. Kiedy chcesz, nawet w ostatni dzien waznosci promesy.

Teraz cos o procedurze. Bagaze leca do Miami i w Miami MUSISZ JE OSOBISCIE przelozyc na dalszy lot. Ale bagaze zobaczysz dopiero PO rozmowie z urzednikiem imigracyjnym. Czyli wychodzisz z samolotu, ktorym przylecialas z Europy, masz rozmowe z urzednikiem imigracyjnym. Wbija Ci w paszport np max 6 miesiecy pobytu w USA i dopiero dalej masz bagaze. Odbierasz go z jednej tasmy i przekladasz troszke dalej na inna tasme. Tyle. Juz przy wylocie z Europy bedziesz miala na bagazu info, ze bagaz leci do CanCun via MIA wiec nic wiecej nie robisz z nim. Ta bialą kartke ktora dostaniesz od urzenika imigracyjnego, z wbitym pobytem w USA moga Ci zabrac jak bedzisz wchodzic do samolotu do CanCun, ale nie muszą. Jak nie wezma to jak juz bedziesz wracac spowrotem to przy kolejnej rozmowie z urzednikiem imigracyjnym (znowu wkraczasz na teren USA to znowu masz rozmowe) on sobie "stara" wezmie, da Ci nowa, ktora po kilku godzinach jak bedzisz wsiadala do samolotu do Europy znowu Ci wezma :) - jakby nie wziela babeczka to sama jej daj :)

Lotnisko w Miami z tego co pamietam bardzo wielkie nie jest, niemniej jednak troche sie trzeba nachodzic, w wakacje cos tam remontowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to, ze konsul zdecyduje czy promese da czy nie da. Wiadomym ze bedzie decyzje rozpatrywal na postawie n.in. formularza dla wizy C-1 czy tez B1/B2 w zaleznosci o co bedzie sie starala viki2007.

Na innym forum znalazlam taka wypowiedz:

Amerykanskie konsulaty w Polsce nie wydaja wiz tranzytowych. Musisz

postarac sie o zwykla wize turystyczna.

polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/niv_waw_gen_info.html

czy to prawda? sprawdzilam ten link i rzeczywiscie nie ma wizy tranzytowej. czy ktos z odwiedzajacych to forum posiada wize tranzytowa? lub lecial do Ameryki Srodkowej przez USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze pokaz mi te Forum i ten link,,z checia to zobacze

a to jest ze strony Ambasady USA:

Wizy tranzytowe

Osoby będące w Stanach Zjednoczonych przejazdem powinny posiadać wizy C-1. Podróżni z państw objętych umową o ruchu bezwizowym ze Stanami Zjednoczonymi są zwolnieni z tego obowiązku. Posiadacze wiz B1/B2 nie muszą ubiegać się o wizę C-1.

Osoby ubiegające się o wizy tranzytowe muszą udowodnić, że kwalifikują się do ich uzyskania w świetle zapisów Aktu o Imigracji i Obywatelstwie. Przepisy imigracyjne przewidują, iż każda osoba ubiegająca się o wizę na pobyt czasowy jest potencjalnym imigrantem dopóki nie wykaże, iż:

będzie jedynie przejazdem na terytorium Stanów Zjednoczonych;

posiada środki finansowe na pokrycie wydatków w USA;

zamieszkuje na stałe poza Stanami Zjednoczonymi oraz łączą ją trwałe więzi z krajem zamieszkania. Nie ma precyzyjnych kryteriów oznaczających pojęcie "trwałe więzy". Odnoszą sie one do powiązań rodzinnych, społecznych, ekonomicznych i in.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...iv_transit.html

Moj znajomy pare miesiecy temu taka wize dostal i to na 10 lat wielokrotnego przekroczenia granicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...