Skocz do zawartości

Praca W Usa


aneczka_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje przeprowadzic sie do Usa i wziasc slub. Ale zanim dostane pozwolenie na legalna prace to bede potrzebowala jakis pieniedzy. Chcialabym sie dowiedziec gdzie mozna najlepiej znalezc jakas prace na czarno. Niańczenie dzieci i sprzatanie odpada. Nie mam pojecia jak sie zabrac za to zeby miec jakis dochód. Myslalam o pracy kelnerki ale nie wiem czy bez pozwolenia na prace jest to mozliwe. Jesli jest to chcialabym sie dowiedziec ile mniej wiecej zarabia taka kelnerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kelnerka mozesz zarobic od ponizej "poverty line" do sumy szesciocyfrowej w skali roku. Osobiscie znam osoby, ktore zarabiaja nawet 70.000+. Wszystko zalezy od miejsca, typu restauracji i innych czynnikow. Jak chcesz pracy w restauracjach to najlepszym sposobem jest przejsc sie po okolicy i popytac.

Podobnie jest z inna niskoplatna robota (typu, grocery stores itd) - mozesz tez poszukac w prasie lokalnej albo na craigslist.com

Co do pracy na czarno - jedyne co wiem, to ze w niektorych stanach jest coraz trudniej o taka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, a ja mam pytanie trochę powiązane z powyższym

chciałam przyjechac na wizie turystycznej, ale z dzieckiem u boku, oczywiscie gdybym chciała pozostać tyle na ile miałabym wjazd musiałabym popracować, no i teraz naczytałam sie artykułow że mogą mi dziecko zabrać jeśli ktoś doniesie na mnie, ze pracuje na boku, albo że mnie mogą szantażować że doniosą na mnie i wtedy strace dziecko (a zanim sie wytłumacze to ono będzie Bóg wie jak długo w rodzinie zastępczej) i zmusić do jakieś powiedzmy "innej" pracy itp , no prawde mówiac sie przestraszyłam, czy ktoś coś wie o takich przypadkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda praca na czarno-nielegalna niesie ze soba pewne niebezpieczenstwa a to ze nam nie zaplaca,a to znow zaplaca ale tak malo ze bedziesz sie zastanawiac po co bylo tyle pracowac ...

I jesli danej osoby dobrze sie nie zna ,lepiej odpuscic sobie takie cos bo roznie moze byc.

musiałabym ?? jesli bys musiala to musisz sie liczyc ze wszystkim ...Tak wiec dobrze to przemysl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja to ekstremalnie wielkiego doświadczenia nie mam jeśli chodzi o usa, ale swoje się przeżyło. Nie wiem, czy będą mogli zabrać Ci dziecko, nie wiem czy Cię będą mogli szantażować...

Powiem Ci jak to u mnie wyglądało - mianowicie, w jednym ze stanów corn field :P Ciężko było znaleźć cokolwiek bez SSN... przeważnie chcieli też paszport oglądnąć. U mnie się udało przez znajomości. A poza tym to tak... pozostaje sprzątanie, opieka nad dziećmi, no i chyba to by było najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Wiadomo, że człowiek potrzebuje pieniędzy na utrzymanie się i przydałoby się zarobić pare groszy. Wiele osób jedzie, wraca i jest git malina. Gorzej, jak potem przez przypadek zapragniesz zostać w usa, wtedy różnie może być, nie to że straszę, ale I was there and I've done that :P

Tam gdzieś dalej jest mój topik o powrocie do usa, chyba powinnam go zatytułować: "Jak przez własną głupotę zostałam wykopana ze stanów na granicy" :P hehe

Jak się decydujesz na pracę nielegalnie, to po prostu bądź ostrożna i uważaj na siebie i swoje dziecko :)

I zastanów czy gra jest warta świeczki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...