Skocz do zawartości

Kiedy Zacząć Organizowanie W&t


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
czy też jest jakiś sens zawracać sobie głowę z zakładaniem konta i wyrabianiem prawa jazdy na 3 miesiące tzn prawko pewnie tak na za rok :wacko: xD ale czy konto?

Konto zaloz sobie po przyjezdzie, jakies bezplatne, to bardzo ulatwia zycie tam, no bo gdzie bedziesz trzymal pieniadze (wyplate), a przed wyjazdem do Polski mozesz je zlikwidowac.

Tak samo z prawem jazdy, jesli nie masz polskiego, to sobie zrob koniecznie w USA. Koszt około $20 i po powrocie mozesz je bez problemu wymienic na polskie (zdaje sie ze tylko teorie musisz zdac). Z podstawowych dokumentow jakie musisz miec do wyrobienia prawa jazdy w USA to SSN i paszport z wazna wiza. Wszystkie informacje mozesz znalezc na tej stronie: http://www.dmv.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slowo "wymienic" ma tutaj kluczowe znaczenie, wielu osobom to nie potrzebne, ale niektorzy widza plus posiadania dwoch praw jazdy, zwlaszcza jesli jedno z nich jest amerykanskie

EDIT: a tak z google na szybko: http://www.opolska.policja.gov.pl/kw/content/view/496/93/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do planowania to ja zalatwialam sobie pod koniec lutego, a pod koniec czerwca juz lecialam, wiec chyba nie trzeba tego robic z wielklim wyprzedzeniem .(Robilam tak 2 razy). Nie wiem jak z innymi biurami ale szzczerze polecam almatur super firma, nigdy nie mialam problemow. Zalatwialam przez nich bilet lotniczy, ktory okazal sie najtanszy jako bezposredni lot.

Angielskiego nie musisz tak dobrze znac, wystarczy ze nie masz nikogo nielegalnie w stanach i czyste konto, a w ambasadzie na pewno Cie puszcza. Chyba zebys nie powiedzial ani slowa.

Na granicy w usa jeszcze pytaja o jakies drobne rzeczy ale chyba sie w ogole albo bardzo bardzo rzadko zdarza ze kogos cofaja. Osobiscie nie znam takiego przypadku.

Z laptopami to jak tu ktos wspomnial warto kupic na miejscu w wal-marcie i w razie czego mozna go bez problemu oddac :wacko:

Co do wynagrodzenia to rzeczywiscie jest miedzy 7 a 8 dolarow. Ja dostawalam na poczatek 7.5

Z tym telefonem to swieta racja lepiej kupic na miejscu za psie pieniadze, z kontem tak samo, bezplatnie zakladaja konto ktore pod koniec pobytu mozna swobodnie zamknac.

Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam jeszcze parę pytań:

1. Jak to jest w końcu z tym mieszkaniem trzeba szukać na własną rękę czy oni załatwiają

2. Jaki był koszt całkowity waszego wyjazdu(jak mozna to rozbić w pkt. ile bilet itp)

3. Ile mialiscie lat jak pierwszy raz pojechaliscie na W&T

4. Ile czasu zwiedzaliscie USA (i ile was to kosztowało i co zwiedziliscie)

6. W jakim mieście byliście w USA

To chyba jak wszystkie pytania z góry dzięki za odp. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjezdzasz do stanow, idziesz do pierwszego lepszego banku i prosisz o zalozenie bezplatnego konta. Otwieraja ci konto, dostajesz karte kredytowa i po klopocie. Przed wyjazdem do Polski mozesz je zlikwidowac, albo trzymac na np. kolejne wyjazdy.

W żadnym banku nie dostanie karty kredytowej - dostanie tylko debetową na którą samochodu nie wynajmie ( w 90% wypożyczalni )

Jeżeli masz taką możliwość, niech rodzice wyrobią Ci w Polsce kartę kredytową powiązaną z ich kontem. Może się przydać w razie jakichkolwiek kłopotów lub właśnie w wypożyczalniach. Ja do tej pory takiej czasami używam.

Cześć mam jeszcze parę pytań:

1. Jak to jest w końcu z tym mieszkaniem trzeba szukać na własną rękę czy oni załatwiają

2. Jaki był koszt całkowity waszego wyjazdu(jak mozna to rozbić w pkt. ile bilet itp)

3. Ile mialiscie lat jak pierwszy raz pojechaliscie na W&T

4. Ile czasu zwiedzaliscie USA (i ile was to kosztowało i co zwiedziliscie)

6. W jakim mieście byliście w USA

To chyba jak wszystkie pytania z góry dzięki za odp. :wacko:

1. Zależy od biura, pracodawcy, i opcji programu

Tak w wielkim uproszczeniu są trzy opcje:

- szukasz sam mieszkania i pracy

- prace masz, sam szukasz mieszkania

- i prace i mieszkanie masz zapewnione

2.Zależy w którym roku ( od kursu $), od opcji programu, od prowizji biura, od biletu (ja za każdym razem leciałam Waw-Jfk)

Nie pamiętam dokładnie, ale mniej- więcej:

Najdrożej wyszło mi ok. 6500zł (04 YTP - w tym bilet 2800zł) - opcja z targami pracy

Najtaniej ok 4200zł (05 Almatur - w tym bilet 1.700zł) - opcja z własną ofertą pracy

3. 20 (po drugim roku studiów) - w tamtych czasach (heh jak to brzmi) nie było możliwości wyjechania po pierwszym lub na ostatnim roku studiów.

4. Mniej więcej 10 - 14 dni

- za pierwszym razem północno-wschodnie stany (Washington, Philadelphia, New York, Niagara itd.)

- za drugim południowo - wschodnie (Savannah, West Palm Beach, Orlando, Miami itd)

- za trzecim zachodnie wybrzeże (Los Angeles, San Francisco, Las Vegas itd.) + Hawaje

Nie pamiętam ile nas to dokładnie wyniosło , wiem natomiast że z roku na rok wydawaliśmy na podróże coraz więcej. Coś mi świta że za pierwszym razem wydaliśmy mniej więcej ok.600- za osobę, za drugim ok $800, za trzecim ponad 2000$.

Nie sugeruj się tymi kosztami, ceny w dwóch różnych wypadkach mogą się różnić drastycznie (wystarczy że za <25 lat, dodadzą Ci w wypożyczalni ubezpieczenie np. 25$ za dzień oraz np.będziecie podróżować tylko we 2 osoby - a cena może wzrosnąć dwukrotnie.

5. Rehoboth Beach, De

Jeżeli chodzi o główne pytanie zawarte w temacie - 6 miesięcy przed planowanym wylotem w zupełności wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym banku nie dostanie karty kredytowej - dostanie tylko debetową na którą samochodu nie wynajmie ( w 90% wypożyczalni )

fakt, zwracam honor - dostanie karte debetowa (choc ja nie mialem problemow z wypozyczeniem)

1. jw

2. ja placilem w zeszlym roku cos kolo 5500 zl (w tym wliczone juz kieszonkowe)

2300 zł za berlin-LA

reszta to program (sam szukalem pracodawcy), wiza, pociag do warszawki :wacko: etc

3. na pierwszym roku studiow

4. ciezko stwierdzic bo zwiedzalem "na biezaco" czyli nie zostawialem sobie 2-3 tyg na koniec wyjazdu na zwiedzanie. Ale wyszlo lacznie pewnie tez kolo 14 dni. Co do kosztow zwiedzania - nie mam zielonego pojecia ile wyszlo. Tak jak agatenka wspomniala jest duzo czynnikow, ktore na laczny koszt sie skladaja. Ja zobaczylem cale LA, SF, San Diego, Las Vegas i po drodze wiekszosc parkow narodowych

5. Santa Monica/LA

Ja na nieco ponad miesiac przed odlotem (koniec czerwca) sie zdecydowalem, wiec mega pozno, co pozniej mialo swe odbicie w kosztach i znalezieniu pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej, 6 m-cy gwarantuje Ci spokojne zalatwianie spraw w trybie "krok po kroczku" :) i pozwoli na pełne wgryzienie sie w temat ( m.in. forum) jak i dzieki informacjom z Biura z ktorego korzystasz (btw. nie znalazlam wzmianki nt biura na ktore sie decydujesz ale moze to moje niedopatrzenie). duza role odgrywa personel biura i stopien poinformowania jego pracownikow - ja jadac po raz pierwszy mialam 21 lat i wiele wiele obaw (o kazdy szczegol i teraz, po czasie i "obyciu" sama smieje sie wspominajac swoje pytania). ale profesjonalna pomoc i cierpliwosc sa nieocenione w tym przedsiewzieciu - tutaj z pelna odpowiedzialnoscia moge polecic BTC - spisali sie. co do watku "na ile wczesniej" powinienes zaczac z przygotowaniami - jak juz sie wgryziesz w temat i wyjazdy (gwarantuje, ze tak ;)) to pozniej nawet na ost chwile mozesz sie dopisac jednak za pierwszym razem zaplanuj wszystko na spokojnie. ja stacjonowalam ubieglego lata na Florydzie choc turystycznie udzielalam sie w roznych zakatkach Stanow - o to jest tam naprawde łatwo zwlaszcza z ludzmi, których spotykasz na miejscu, nagle pojawiaja sie pomysly i mozliwosci. co do karty - otrzymujesz bezplatne konto (oprocz oplaty za jego zamkniecie), ja mialam w Bank of America i do dzis korzystam z niego elektronicznie, otrzymujesz karte debetowa (platnicza) "tymczasowa" do czasu az nie przysla Ci pocztowo "oficjalnej", nie jest to karta kredytowa ale w firmach, ktore wynajmuja samochody honorowane sa takze debetowe - mowie z doswiadczenia, że zalezy to od polityki firmy, prawda jest, ze wolą kredytowe ;) ale bez niej tez da sie funkcjonowac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie odp naprawdę pomogły co do biura to chyba almatur bo tylko to mam we wroc a i żeby nie zakładać nowego tematu wszyscy co piszą o zwiedzaniu mówią ze zwiedzali tydzień lub dwa jak to jest dlaczego nie więcej z powodu na koszty drogi nocleg i jedzenie? Zmęczenie po pracy? Brak chęci? Czy po prostu zbyt duże odległości czy ktoś po w&t zwiedzał tak ze przejechał całe stany od zachodu na wschód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...