Jump to content

Au Pair A Potem Studia


Recommended Posts

czy opłaca się wyjechać na rok zaraz po liceum jako au pair, poszukać uniwersytetu, zdać egzaminy itp. i dopiero potem starać się o przyjęcie na uczelnie? a może lepiej jest aplikować zaraz po liceum? jestem w drugiej klasie, więc jeżeli wybrałabym opcję wcześniejsze studia, musiałabym zdać saty już w czerwcu i nie wiem, czy w takiej sytuacji zdążyłabym się do nich przygotować na tyle dobrze, żeby dostać się na lepszy uniwersytet. a tak na marginesie: czy oceny grają bardzo dużą rolę w przyjęciu? jak patrzą na saty/zajęcia pozaszkolne/listy rekomendacyjne/eseje/wolontariat? help!

Link to comment
Share on other sites

Co masz na mysli piszac 'czy oplaca sie'? Bo obie mozliwosci so dobre, to wszystko zalezy od ciebie, twoich finansow, znajomosci jezyka itp.

Jezeli chodzi o dostanie sie na uniwersytet i wymagania, to poczytaj sobie wiecej tu. Stopnie, saty/toefl licza sie, dla studentow miedzynarodowych zajecia pozaszkolne i wolontariat troche sa wymagane mniej, bo wiadomo nie we wszystkich krajach sa podobne mozliwosci dla mlodziezy. Z tym ze, jezeli masz jakies ciekawe na CV, to powinnas podac bo to moze pomoc.

www.pso-usa.org/Polish

www.collegeboard.com

www.collgeconfidential.com

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...