Jump to content

Jak Długo Mogę Zostać?


Brie

Recommended Posts

Hello ;-)

Wczoraj wróciłem z ambasady - Konsul poinformował mnie, że kwalifikuje się do przyznania wizy na okres 10 lat - paszport przyjdzie w ciągu 10 dni roboczych. Chciałem pojechać do siostry na okres od 19 Lutego do 28 Maja. To jest nieco ponad 3 miesiące. Moje pytanie brzmi - JAK długo jednorazowo mogę przebywać w Stanach? Czy to jest jakoś ograniczone? Że np. góra 1 miesiąc a potem muszę wracać do Polski i wtedy znowu mogę lecieć czy jak? Bo nie wiem czy rezerwować bilet na tę datę czy jakoś się wstrzymywać i zmieniać..

I druga sprawa - jestem przewlekle chory i dowiedziałem się, że konieczne może być posiadanie zaswiadczenia lekarskiego o koniecznosci zazywania lekarstw.. Nie jestem pewny czy mój lekarz potrafi coś takiego wypisać w języku angielskim ;-) Możecie mi ewentualnie pomóc i podpowiedzieć skąd wziąc wzór czegoś takiego albo pomóc coś takiego napisać proszę?

Link to comment
Share on other sites

Co do pobytu to kazdorazow o tym decyduje urzednik na lotnisku i mozesz dostac pobyt na pare tygodni a mozesz na 6 miesiecy.Jak dostaniesz np pobyt na 4-6 miesiecy i wrocisz do Polski to radze odczekac dluzszy czas zanim sie wybierzesz do USA,bo moze sie okazac ze Ci wize anuluja a wtedy z nastepna wiza moze byc juz wiekszy problem..

w ds 156 ile wpisales ze bedziesz w USA?

Co do lekarza to idz i sie spytaj .Sa tacy ze maja wykaz chorob-schorzen i Ci takie cos wystawi.

Link to comment
Share on other sites

Uhh to trochę nieciekawie.. Co jeśli wykupie bilet od lutego do tego maja? Będę musiał kupić drugi jeśli mi wystawi na 1 miesiąc czy co?

Co do tego DŁUZSZEGO czasu tzn ile? Bo chciałem wrócić do polski na czerwiec i lipiec i potem jeszcze na 1 miesiąc pojechać w okresie od sierpnia do początku września..

Co do tego wniosku - nie chciałem tego pola właśnie wypełniać bo tam było napisane właśnie ( dokładna data - jeśli znamy ) a problem w tym, że ja nie znałem tej daty. Potem w ambasadzie tylko powiedzieli żebym coś mniej więcej wpisał więc wpisałem długopisem luty/marzec..

Link to comment
Share on other sites

zazwyczaj urzednik daje pobyt na 6 miesiecy i zazwyczaj urzednik na granicy pyta sie jak dlugo chcesz zostac warto miec przy sobie bilet powrotny lub wydruk z komputera o rezerwacji. Jezeli chodzi o zasw lekarskie a twoj angielski nie jest zbyt dobry to popros siostre aby Ci napisala w jezyku angielskim i na 1 kartce A$ miej w dwoch jezykach na gorze polski na dole ang idz do lekarza i popros aby to tylko podsteplowal i to wszystko. To zas moze byc krotkie np PAn Jan Kowalski choruje na ........ i potzebuje zazywac leki takie a takie w dawkach takich a takich

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuje Wam za Wasze odpowiedzi ;-) Wstępnie się zorientuje która linia oferuje takie wygibasy z biletami ;-) Pierwsza podróż za wielką wodę i cholernie się tym wszystkim denerwuje ;-) Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...