Skocz do zawartości

Zielona karta?


Rekomendowane odpowiedzi

No niby rozne sa opinie o biurach ktore pomagaja w zalatwianiu GC.

Osobiscie polecilbym Ci zebs sam sprobwal wypelnic druki no chyba ze masz klopot z ang wtedy pogadaj z kumpami napewno pomoga.

Biuro to biuro sluzy do pomocy i zedrze z Ciebie ile trzeba :twisted:

Zastanow sie 2 razy zanim podejmiesz decyzje :roll:

Trzymam kciuki i zycze szczescia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko na temat EB-3 masz na www.prawoimigracyjneUSA.com w dziale "Artykuly" .

Uwazaj z firmami, bo obiecuja Green Card w ciagu 2 lat, a sa ludzie, ktorzy czekaja juz po 4 lata na sam certyfikat z DOL - a potem jeszcze do kolejki po wize imigracyjna. Tych wiz jest wydawanych BARDZO malo ( 10,000 dla pracownikow niewykwalifikowanych ), a w kolejce sa dziesiatki tysiecy osob z calego swiata.

Poza tym - co do wiarygodnosci tejze firmy : masz niby przepracowac u tego pracodawcy rok czasu po otrzymaniu wizy imigracyjnej, bo "tak jest wg prawa amerykanskiego" - tak mowia pracownicy biura. Tym samym pracowalbys za tak niskie pieniadze przez ten rok, ze 'na czysto' - po podatkach, zostaloby ci moze $5.00 / godzine. I tu cos waznego: takiego prawa, ktore kaze pracowac rok u danego pracodawcy po otrzymaniu wizy typu EB-3 NIE MA... Powiedz, zeby ci pokazali konkretny odnosnik w prawie gdzie jest cos takiego zapisane ... I tu masz WIARYGODNOSC firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>c rok u danego pracodawcy po otrzymaniu wizy typu EB-3 NIE MA...

Nie ma, ale...... To jest zielona karta sponsorowana przez pracodawce, wiec dostyajesz ja poniewaz mowisz ze masz zamiar pracowac dla firmy, ktora ci to zalatwia na czas nieograniczony. Jesli wogole nie podejniesz pracy, a INS to wyweszy (firma cie zglosi, albop ktos rzyczliwy, ablo jak zaczniesz alatwiac obywatelstwo cy jakis papier) mozesz miec powazne probvlemy, wlacznie z odebraniem zielonej. Ten rok o ktorym piszesz to jest przyjete, ze jak firma ci zalatwi zielona to do roku po zalatwieniu dobrze jest popracowac dla niej zeby zle to nie wygladalo, ale prawa takiego nie ma.

Reszta co piszesz to sie zgaza. Wogole to chcialbym yulsyszec od kogos komu firma w polsce zielona karte zalatwila w ten sposob.... Ja przez to przechodzilem tutaj anmiejscu, EB-2 i nie jets to taki spacerek, jak to niektorzy mysla....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to prawda, ze trzeba przepracowac rok u pracodawcy, i nie jest to prawda, ze ktokolwiek na to patrzy przy obywatelstwie. Pry obywatelstwie patrzy sie na inne rzeczy a nie na to U KOGO pracowales. Ja mam to szczescie, ze jestem przy setkach interview o obywatelstwo ( pracuje w immigration ), i nigdy nie spotkalam sie aby ktos mial problem z tego powodu, ze nie pracuje u tego czy innego pracodawcy jesli przyjechal na wizie EB-3. Jesli placisz podatki, nie wszedles w konflikt z prawem, i spelniasz warunki aby podejsc do egazminu na obywatelstwo - nie masz sie czym martwic.

INS nie ma prawa odebrac ci zielonej karty jesli nie stawisz sie do pracy. Zielona Karte traci sie zupelnie przez cos innego. I chocby nie wiem kto cie zglosil to nikt nawet nie zainteresuje sie toba, bo zielona karte wbija ci na lotnisku w formie pieczatki, a plastikowa dostaniesz pozniej. I jestes legalnie - nikt ci nie ma prawa odebrac pobytu stalego ( stracic mozna status jesli jestes na wizie H1B, J, F, itp., ale nie z Zielona Karta ).

Ja przez to nie przechodzilam, ale setki moich klientow tak. I dlatego pisze ci jak jest i ze nie ma sie czego bac. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...