Skocz do zawartości

Sport W Uczelniach Wyższych Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może niektórym wyda to się dziwne, ale jako Polak kocham... football amerykański. Od zawsze wiedziałem, że nie urodziłem się w tym kraju co powinienem... Jestem obecnie uczniem LO (jednego z lepszych w Polsce :P ) i zamierzam wyjechać na studia do USA. I tu mam pytanie, głównie do byłych i obecnych studentów amerykańskich uczelni- jak wygląda sprawa drużyn akademickich footballu amerykańskiego?? Chodzi mi głównie o to, że chciałbym trenować football podczas studiów w USA (a jak dobrze pójdzie to nawet i po studiach :P ) i czy trenować w drużynach akademickich mogą wszyscy chętni studenci danej uczelni, czy oni robią jakąś selekcję i miejsca w drużynie są ograniczone?? Nie chcę od razu zostać gwiazdą rozgrywek NCAA, zależy mi głównie na możliwości trenowania. Może przy uczelni oprócz głównej drużyny działa też jakaś rezerwowa, dostępna dla wszystkich??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego masz troche pecha. Nie mowie ze nie masz szans sie dostac, ale to jest najpopularniejszy sport tutaj. Dzieci zaczynaja grac jak maja 9 lat. Moj syn jak mial 10 to treningi mieli 4 razy w tygodniu po 2 godziny plus mecze w soboty. W malym miescie w ktorym mieszkamy bylo ponad 120 dzeci w jego kategorii wiekowej. Od 13 roku zycia jak sie na probach nie dostaniesz do druzyny to nigdzie nie grasz. Zanim dojdziesz do szkoly sredniej to do druzyny dostaja sie tylko najlepsi, szkoly wyzsze wybieraja sobie potem najlepszych zawodnikow ze szkol srednich. Taki jest process. Przewaznie nie mozesz sobie przyjsc z ulicy i sie dostac do zespolu na studiach, przewaznie w dobrych szkolach z dobrym sportowym programem. Generalnie football na studiach jest traktowany jako pirewszy krok do nfl.

Tykle zlych wiesci. Teraz jesli masz powyzej 190 cm wzrostu, jestes napakowany jak gubernator californi w najlepszych latach i biegasz jak mistrz swiata na 100 metrow, albo potrafisz podniesc malego fiata i go przeniesc przez pol boiska to pewnie nie bedziesz mial problemu znalezc chetnych ktorzy dadza ci szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli po prostu chcesz grac w football, to jako student mozesz sie zapisac do akademickiego klubu flag football -- mniej bolesna wersja footballu. Wiekszosc uczelni ma duzo takich ekip w najrozniejszych sportach -- wrzuc do google intramural collegiate football i poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no we flag football to grają tylko dzieci i pussies :P przynajmniej taka opinia jest w polskim środowisku football'owym. Chyba będę grać w niższych ligach niemieckich. Tam to przynajmniej ludzie mają jakieś pojęcie o football'u. W Polsce próbowałem grać to nie dość że na nic nie ma kasy, kluby piłkarskie nie chcą wynajmować nam boiska na mecze i treningi, to jeszcze taka profesjonalna kadra trenerska- pooglądali filmiki szkoleniowe na youtube i myślą że są wielkimi trenerami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj o jednym, wszystkie te druzyny studenckie maja na celu tylko i wylacznie jedno: wygrywanie. Nic innego tam sie nie liczy. Jak juz przylecisz na studia i zglosisz chec grania na 100% przynajmniej zobacza co potrafisz, zrobia ci krotkie testy. Jak jestes bardzo (z naciskiem na bardzo) dobry to zawsze masz szanse. Ale bedziesz mial jedna szanse, jak ja zmarnujesz to po zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
to jeszcze taka profesjonalna kadra trenerska- pooglądali filmiki szkoleniowe na youtube i myślą że są wielkimi trenerami...

Swieta racja, jak bylem rok temu na treningu rekrutacyjnym to chcialem wyjsc w polowie, jak zobaczylem te bande oszolomow robiacych sobie polewy z tego jak ktos nie zlapal pilki albo sie potknal.

A potem ten ich szefunio sam jej nie zlapal ;] zenada i smiech

Juz w ogole pomine wiekszosc kwiestii bo to nie wymaga komentarza :)

Nie mysl w ten sposob, ze jestes gorszy bo juz na starcie bedziesz mial gorzej. Mysl, ze jestes dobry i dasz rade i tyle. Zycze Ci powodzenia z calego serca ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...