Skocz do zawartości

Żywność A Odprawa Celna


julcia122

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mi sie zdarzyła kontrola w zeszłym roku, tzn w zasadzie każdy bagaz był przeswietlany pod względem przewożenia żywności, ja akurat wzięłam kabanosy:) ale to nie byl dobry pomysł, w sumie w samolocie wypelnia sie karteczke z zapytaniem czy sie przewozi jakąs żywnosc, ja troche podeszlam do tego beztrosko i zaznaczyłam że nic nie wwożę, potem na lotnisku tez sie pytali a ja nadal zaprzeczałam, tzn nie specjalnie jakos, zapomnialam i tak wyszło :), no i jak prześwietlili mi bagaż to wyszło, że mam kabanosy w torbie ale ponieważ pan był starszy i bardzo mily wytłumaczyl ze nie można niczego takie przewozic do US, i upiekło mi sie bo kara to 300$ :/. Natomiast moja koleżanka przewoziła suszone grzyby i nie miala problemow;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio zdazyla sie kontrola w Denver, mialem dosyc malo czasu na nastepny lot, po uporaniu sie z immigration i czekaniu na odbior bagazu mily pan z custom poprosil, zebym podeszedl z nimi na kontrole.... pogrzebali, popytali i na tym sie skonczylo. W walizkach mialem sporo zywnosci. Generalnie jezeli nie przewozisz miesa czy produktow roslinnych to wszystko przejdzie. Smieszy mnie kombinowanie z akcyza na sliwowice, po co to, skoro tutaj takowej nie ma na butelkach. Po drugie wiekszosc pozadnej lackiej slowicy jest elegancko zalakowana... chyba ze kupujecie od jakis pypruli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...