Skocz do zawartości

Visa J1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy orientuje się ktoś, czy jest możliwosc dostania wizy jesli studia ukonczylo sie w zeszlym roku (lipiec dokladnie)? Chciałbym wyjechać również w tym roku, ale aktualnie nie jestem studentem. Czy musiałbym rozpocząć nową szkołe aby mieć status studenta i dopiero wtedy mogę dostać wize? Wyczytałem na stronie biura W&T że trzeba chodzić minimum rok czasu do szkoly aby moc skorzystać z programu. Czy tak bardzo tego okresu trzymają sie i czy jest jakis inny sposob na dostnie visy J1?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz miec zaliczony pierwszy semestr studiow a nie rok, Czyli jak pojdziesz w lutym do szkoly i zaliczysz semestr letni to mozesz leciec. Nie musisz isc na studia, takze podyplomowe dwuletnie sa uznawane za studia.

Tylko tak mozesz na WAT jechac, ewenutalnie mozesz dostac J-1 w ramach internshipa ale to wydatek od 2500$ w gore (z tym ze pracujesz nawet rok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, jestem w tej samej sytuacji, skończyłam studia w 2008 i rozpoczełam właśnie studium od lutego, pisałam do paru biur organizujących wyjazdy i jedni odpisują mi, że to nie problem, trzeba mieć jedynie zaliczony 1 semestr- wpisy w indeksie a inne biura piszą, że nie ma takiej opcji, więc sama już nie wiem. To byłby mój 3 rok z rzędu w Usa, mam nadzieję, że to się wyjaśni bo nie wyobrażam sobie wakacji nie spędzonych w Stanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylam w podobnej sytuacji jak wy opisujecie. zapisalam sie na studia w lutym, w maju bylam po wize i nie bylo problemow, nawet nie pytali o studia. nie mialam zaliczonego semestru, tylko pare wpisow. wszystko zalezy na jakiego konsula sie trafi :) dodam ze moje studia byly licencjackie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

moze dziwnie to zabrzmi ale chciałem jechac na cos w stylu work and travel gdzies na przelomie grudnia i stycznia. Jest wogole taka mozliwosc? Chcialem po prostu popracowac 3-4 miesiace i wrocic. Studia koncze w tym roku i nie wiem czy dostalbym jeszcze wize studencka. Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam

Wyjezdzam z biura CCUSA... Studia skonczylem rok temu ale ze poprzednie wyjazdy do USA bardzo mi sie spodoblay to zapisalem sie do studium policealnego ktore zaczolem od 1 wrzesnia zeszlego roku. W CCUSA powiedziano mi ze osoby ktore zaczely edukacje od lutego nie maja mozliwosci wyjazdu wiec zapewne zalezne jest to do biura z ktorego sie wyjezdza patrzac na poprzednie wypowiedzi. W CCUSA jest jeszcze tak ze wyjazd nie mzoe sie wczesniej zaczac niz 5 dni przed rozpoczeciem przerwy wakacyjnej wiec terminy grudzien czy styczen odpadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...