Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ukonczyłem studia magisterskie, pracuje w administracji samorzadowej pare miesiecy mam umowe na czas okreslony ( do konca 2009 r. ) moja dziewczyna ( czerwcu obrona mgr) ma zielona Karte od kilku lat i co roku lata do siostry i jej meza(maja obywatelstwo) do Usa. w tym roku chcialbym tak na 2 miesiace poleciec tez razem z nia. I tu moje pytanie: oj aką wize powinieniem sie ubiegac najlepiej, jak wygladaja moje szanse na otrzymanie twizy? Pozdrawiam wszystkich i z gory dziekuje za wskazówki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie masz za duzo wyboru jak chcesz jechac do USA, zostaje tylko turystyczna. Tym bardziej ze wybierasz sie tylko na 2 miechy.

Jak na dluzej to mozna kombinowac z internshipami czy studiami, ale w Twoim wypadku nie ma to sensu.

Inna sprawa ze niedobrze ze konczysz prace :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 dni ulopu bez sobot i niedziel plus pare dni bezpłatnego i sie nazbiera :P a jak nie to zawsze tydzien lub 2 mozna wczesniej wrocic :). a jezeli chodzi o sama rozmowe z konsulem to mowic ze jade z dziewczyna do jej siostry i meza ktorzy sa obywatelami USA od kilku lat ?? mowic ze dziewczyna ma zielona karte od kilku lat? (aha i zaproszenie bede miał tez od jej siostry i męza.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowic ze jade z dziewczyna do jej siostry i meza ktorzy sa obywatelami USA od kilku lat ?? mowic ze dziewczyna ma zielona karte od kilku lat? (aha i zaproszenie bede miał tez od jej siostry i męza.)

Ja na Twoim miejscu mowil bym ze jade sam :P

Co do zaproszenia nie jest ono wymagane :) wiec raczej napewno konsul w nie niezajzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a jeszcze taka sprawa. mam umowe do konca 2009 ale jezeli dostane wize to od lipca chce ja rzucic ale jak bede stawal po wize tak za miesiac lub 2 to bede mial robote. oczywiscie konsul nic o tym nie bedzie wiedzial:) ale mam pisac ze jak cos to na ile sie wybieram np miesiac a pozniej zostane na 2 mozna tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobot48 jak poczytasz forum to znajdziesz na te pytania odpowiedz...

Pamietaj o tym ze wieksze odstepstwa od pobytu sa potem zle widziane w Ambasadzie przy nastepnej wizie.Np ktos pisze ze bedzie 1 miesiac a potem jest 3-4 miesiace i jak wtedy takiej osobie uwiezyc przy nastepnej rozmowie o wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu mowil bym ze jade sam :)

Co do zaproszenia nie jest ono wymagane ;) wiec raczej napewno konsul w nie niezajzy

Chciałabym aby mój mąz jechał w tym roku ze mna do Stanów ja mam zieloną karte, jemu skonczyla się wiza, czy przy staraniu sie o nowa powinien sie przyznawac ze mamy zamiar jechac razem czy napisac we wniosku ze jedzie sam, a ja mimo ze mam zielona karte zostaje na razie w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...