Jump to content

Prawa Osoby Trzeciej Do Opieki Nad Dzieckiem W Usa


aga1410

Recommended Posts

Witam, nie znalazłam nigdzie podobnego wątku, mam pytanie. Bedąc samotną matką w usa, przebywając legalnie (np na wizie turystycznej lub studenckiej), jeśli cokolwiek mi się stanie, jak zabezpieczyć dziecku opiekę, żeby nie trafiło do jakiejś obcej np rodziny zastępczej?

Chodzi o to, ze oczywiście nie jestem sama, mam przyjaciół, ale to nie są osoby spokrewnione z moim dzieckiem. A wypadki chodzą po ludziach, niech mnie chocby samochód potrąci. Czy można jakoś prawnie wskazać kto ma w razie czego zając się dzieckiem, odebrać ze szkoły itp, np na czas mojej choroby albo inne nieprzewidziane przypadki?

Pytanie kieruję głownie do osób znających prawo, jak można zabezpieczyć dziecko żeby nie trafiło do obcych??

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

hmm, sly a czy to jest cos dziwnego ze chcę w jakis sposob zabezpieczyć dziecko?

a przy okazji pytanie, chce pojechać z córką w wakacje do USA, w jej wniosku wpisałam że na ok miesiąc, ale w sumie sadze ze zostaniemy dłużej, czyli całe wakacje (od razu uprzedzam pytanie, nie wiem dlaczego nie wpisałam we wniosku 2 mce, po prostu wpisałam miesiąc i tyle), czy jesli powiem na lotnisku ze chcemy zostać dwa miesiace i takie bede miała bilety, to czy to moze byc podejrzane?

Link to comment
Share on other sites

Na lotnisku i tak dadza wam wizę na pół roku (zazwyczaj), krótsze terminy dostajesz gdy po kilka razy lecisz w krótkim czasie.

Nie powinno być żadnych problemów na lotnisku że bilet powrotny masz za 2mc. Zresztą na lotnisku zapytają się w jakim celut (tourist) oraz na jak długo (summer)

Ale jeśli potem będziesz się starać o promesę wizową, w konsulacie to mogą się zapytać dlaczego byłas 2mc a miałas byc 1mc. Problem odpada gdy dostałas długą promesę (10 lat).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

muzzy - teraz byłam w marcu na 10 dni w USA, a w lipcu chce pojechać z córką na wspomniane wakacje, czy to może mieć jakiś wpływ na długość wbicia wizy przez urzędnika?

Teraz w marcu tez mi wbił na 6 m-cy, ale wróciłam tak jak zapowiedziałam po 10 dniach, tyle miałam urlopu akurat

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...