Skocz do zawartości

Slub Z Rezydentem


zabka504

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jestem z moim chlopakiem od ponad 7 lat. on ma GC od prawie 4 lat.ja mam wize turystyczna na 10 lat i co roku przyjezdzam do niego na 4 - 6 miesiecy a po czym wracam do polski i on przyjezdza i tak wkolo.chcemy sie pobrac ale na terenie stanow (bo podobno lepiej).i nie wiem jak z przyznaniem zielonej kraty jest jak dlugo bym musiala czekac na nia w stanach i na czym to wszystko polega,,,,prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo duzo bylo na ten temat .. Poszperaj dobrze..Slub mozecie wziasc, ale z GC bedzie kiepsko jezeli on nie ma obywatelstwa, dosc dluga procedura..Czekaliscie juz 7 lat to zaczekajcie jeszcze az on bedzie mial obywatelstwo..A slub brac , tylko o GC skladac po obywatelstwie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slub juz sobie wezcie a chlopak niech sie zacznie wpartywac we wniosek o obywatlestwo, moze skladac 90 dni przed 5 lat o i ale spelni inne warunki

co do mozliwosci dla ciebie

brac slub gdzie chcecie, po slubie skladac wniosek o CR1, bedziesz czekac w polsce na interview i dostaniesz wszystko w miare szybko (9 miesiecy)

slub, wiza K3 i wylot do USA (krocej niz CR1), ale dopiero w usa skladasz wniosek o zielona karte (AOS)

albo mozecie starac si o wize narzeczenska i potem brac slub w USA i skladac tu wniosek o zielona karte (AOS)

co do szczegółów to poczytaj ten temat:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=10347

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w minionym tygodniu jeden z moich znajomych zapytal mnie, czy mozliwe jest i jak to formalno-prawnie wyglada by on posiadajacy wize turystyczna wzial slub ze swoja narzeeczona, ktora ma GC, bedac na wakacjach tu w San Franciszko... Oboje sa obywatelami Polski, mieszkaja w Polsce, zamierzaja w Polsce mieszkac. Chca jedynie miec slub wziety w "asshole of America" :) i po wakacjach wracac do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za pomoc ale to wszystko dopiero mozna zrobic jak on bedzie mial obywatelstwo gdyz cytuje "Wize K-1 moze otrzymac tylko narzeczony badz narzeczona OBYWATELA Stanow Zjednoczonych. Nie jest mozliwe aby dokumenty do wizy K-1 podpisal ( wystawil ) rezydent ( posiadacz green card )." wiec tak naprawde nie moge teraz wziasc slubu i starac sie o K1 a jedynie slub wziasc i odczekac az moze on bedzie mial obywatelstwo i wtedy zlozyc papiery. Ale zachodzi male pyt bo jesli teraz wezme slub to czy nie strace wizy turystycznej gdyz ze zmiana nazwiska musze zmienic paszport??????albo jesli bym zostala przy swoim nazwisku to czy bym mogla tego nie zglaszac do ambasady i zostac przy starym paszporcie???? dzieki wielkie za pomoc i przepraszam ze mam jeszcze troche pytan, z gory dziekuje i czekam na wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...