Skocz do zawartości

Gc - Przekroczenie Terminu Bez Reentry Permit


neopd

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób znających temat. Mam GC - jestem w Polsce juz 2 lata, bez białego paszportu. Teoretycznie wolno tylko rok. Na białym paszporcie 2 lata. Póżniej jest już po sprawie traci sięz ieloną kartę. Niemniej przekraczałem wiele razy granicę i mam pytanie na jakiej podstawie oni wiedzą, że nie było się dwa lata - raz byłem w Polsce ponad rok i powiedziałem że byłem poza USA 8 miesiecy i nic mi gość na granicy nie powiedział. Znajoma była w Polsce z GC (kilka lat temu) okolo 3 lata bez białego paszportu i pojechała do USA i powiedziała że była 6 miesięcy i nic nie wykryli i wpóścili.

Czy muszę się przyznać? Czy są w stanie zweryfikować ile na prawdę się było poza granicami? Wiem, że są komputery itp - pytam osoby co mają jakieś doświadczenie w tym temacie lub znają temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy muszę sięprzyznać? Czy są w stanie zweryfikować ile na prawdę siębyło poza granicami? Wiem, że są komputery itp - pytam osoby co mają jakieś doświadczenie w tym temacie lub znają temat.

Nie nie musisz sie przyznawac, w koncu jestes duzy i potrafisz poniesc konsekwencje swoich decyzji, nie?

Natomiast na przyszlosc sprawa ta wydaje sie czesciowo rozwiazana.

DHS Expands USVISIT to Lawful Permanent Residents & Others

Effective January 18, 2009, all aliens will be required to be enrolled in US?VISIT when they enter the United States, with the exception of Canadian citizens applying for admission as B?1/B?2 visitors, and those specifically exempted under DHS regulations. The following classes of aliens, among others, will become subject to US?VISIT requirements:

* Lawful Permanent Residents (LPRs)

* Aliens seeking admission on immigrant visas

* Refugees and asylees

* Certain Canadian citizens who receive a Form I?94 at inspection or who require a waiver of inadmissibility

* Aliens paroled into the United State

* ?Aliens applying for admission under the Guam Visa Waiver Program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co ktos sie stara o GC skoro potem nie stosuje sie do wymogow jej zachowania?trzeba bylo wyrobic sobie ten bialy paszport i bez obaw wrocic do USA.to ze komus sie udalo oszukac i bez problemu przebrnac przez odprawe nie znaczy ze Tobie sie uda, ale sprobowac zawsze mozna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten temat, bo wielu moich klientow mialo takie przypadki, ze oszukali na granicy. To, ze czasem to nie wyszlo od razu to jeszcze nic. Czesto wychodzilo to podczas nastepnego wjazdu (i ktos byl w szoku, bo poprzednio go wpuscili), albo przy obywatelstwie - wtedy bylo juz znacznie gorzej, bo kilku moich klientow ma ban na ubieganie sie o obywatelstwo za klamstwo w formularzu (i tak dobrze, ze im green card nie odebrali). Znam kilka przypadkow skierowania sprawy do immigration court.

Kiedy opuszczasz USA urzednik skanuje Twoj paszport i karte. I jesli chce to pozniej powie Ci dokladnie wszystko. Albo kaze udowodnic, ze ktos mial stala rezydentura w USA...

Tobie tez sie moze udac, tylko pytanie co bedzie jak Ci sie nie uda, a teraz urzednicy sa niesamowicie podejrzliwi w porownaniu do tego co bylo kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...