Skocz do zawartości

Odmowa Wjazdu A Odebranie Wizy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj znajomy mnie poinforomowal, ze nie wpuscili jego ojca dziewczyny do stanow, ktora chciala wjchac na wizie turystycznej

byl to jej drugi przyjazd do stanow, za pierwszym razem nie przesiedziala wizy. I tutaj moje pytanie jaki moglby byc powod

odebrania wizy? I dlaczego poinformowano ja,ze o nowa moze sie ubiegac dopiero za 5 lat? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yuuhi, powodów zawrócenia może być kilka. Mogła wpisać na formularzu, że jedzie na dwa tygodnie, a została pół roku (i fakt nieprzesiedzenia wizy się nie liczy). Mogła zataić w formularzu np. fakt, że ma w USA członka/członków rodziny. Mogła pracować nielegalnie i zostać na tym przyłapana, albo nie była w stanie udowodnić, że poprzedni pobyt spędziła turystycznie. Pogadaj z dziewczyną i spytaj się o szczegóły, bo naprawdę rzadko się zdarza, żeby całkowcie niewinnej osobie anulowano wizę i zawrócono z granicy. Nawet jeśli kogoś zabierają już do tego "specjalnego pokoiku" na bardziej szczegółową rozmowę, przykłady z forum pokazują, że ludzie potrafią się wybronić, jeśli faktycznie nie mieli nic do ukrycia i w końcu wjeżdżają do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze tez bym chcial wiedziec, sam kumpel za dluzo nie wiedzial...o ile dobrze licze to ona po pol roku do usa wracala...

a o co chodzi z podpisywaniem o pracy nielegalnej? ze moze dali jej jakis papierek i go podpisala?

jak bede wiedzial cos wiecej to napisze

aha tak ps: to jezeli chodzi o czas pobytu w usa zaznaczony na formularzu...to pan w konsulacie w warszawie przed moja rozmowa mi powiedzial ze mam wpisac cos orietacyjnego i ze to nie jest wiazace ale wymagane w formularzu. ja w ogole nie rozumiem dlaczego problemem jest zostanie dluzej niz na formularzu jezeli wiza jest wbita na 6 miesiecy.

ja sam myslalem o jeszcze jednym wyjezdziec zanim bede musial wracac do szkoly ale szczerze to teraz sie cykam troche...jak by mnie zawrocili tylko to pol biedy ale jak by mi mieli moja promese na 10 lat uniewaznic to mnie sie to zdecydowanie nie widzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yuuhi to ze na granicy ktos Ci daje pobyt 6 miesiecy nie oznacza ze masz tyle siedziec,jesli pracujesz-uczysz sie to kto ma tyle wolnego?A ze nie ktorym osobom sie udaje takie latanie czeste to juz inna historia.

no ja to jak najbardziej rozumiem...sam dostalem na 6 miesiecy bylem 2,5. ja jestem w o tyle dobrej/zlej sytuacji,ze wzialem sobie rok przerwy w studiach w tym wlasnie celu. zlej bo nie jest to dziekanka a po prostu odlozylem magisterskie na rok....

jak sie dowiem czy i co podpisywala to napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...