Skocz do zawartości

Wyjazd Do Kanady


lukasz555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Ostatnio na łamach Gońca ( gazeta polonii zamieszkującej Kanade) zadałem pytanie osobie zajmujacej sie sprawami polonii doskonale znajacej prawo kanadyjskie.

Otuz wybieram sie do kanady po nielegalnym pobycie w usa a oto jej odpowiedz:

" Sa to dwa rozne kraje i nie maja ze soba nic wspolnego. Czy zostanie Pan

wpuszczony do Kanady nie powinno miec zadnego powiazania z Pana pobytem w

USA.

Regards,"

Prosze o pomoc poniewaz wiem ze wyjatek nie potwierdza reguły

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecac do Kanady jako turysta musisz pokazac na granicy ze wrocisz na czas z Kanady i nie bedziesz pracowac nielegalnie i teraz jesli urzednik sie dowie ze byles nielegalnie w USA wtedy moze miec watpliwosci ze tego samego nie zrobisz w Kanadzie..

Co innego z osobami ktore leca jako skilled worker z USA a tam sa nielegalnie.Te osoby sa wpuszczane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi o mniej oficjalne sposoby.

Wlasnie nie wiem jak to jest czy przebywajac w Kanadzie i zeby ewentualnie dostac sie na teren usa musze miec wczesniej otrzymaja wize jeszcze w polsce czy mozna to zalatwic na terenie Kanady?

Pozdro

Mozesz normalnie aplikowac w wize turystyczna w Kanadzie, zasady takie same, na calym swiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Rademenes dostac wize z Kanady do USA jest ciezej niz z Polski..

Co do pobytu w Kanadzie to nie USA ze mozesz szybko dostac prace nielegalna,do tego Policja tego kraju wspolpracuje z imigracja i wrazie klopotow prawem szybko wrocisz do Polski .Tak wiec jesli zlapies kontakt z pracodawca postaraj sie o wize pracownicza lub tez wyjedz na jakis program PNP-skilled worker..

poczytasz o tym na stronie Ambasady :

http://www.canada.pl/

oraz tej:

http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...