Skocz do zawartości

Już teraz czy może za kilka lat?


m82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich "forumfowiczów" :-)

byłam w Stanach dwa razy: 1- Camp, 2-Work America (=W&T)

Skończyłam trzy lata studiów w Polsce. w tym roku znowu chcę wyjechać. chcę też któregoś dnia przenieść się do Stanów. zastanawiam się nad tym, czy zostać już w tym roku, już teraz, czy wrócić, kończyć studia i po nich wyjechać stąd (Polski) na dobre. Oczywiście najprostsza odpowiedź brzmi - kończ studia. Ja mam jednak pewne wątpliwości. Mam 23 lata. na W&T większość organizacji bierze do 26 roku życia. jak skończe studia to tyle pewnie będę miała, a może i więcej. Poza tym chciałabym pójść do szkoły w Stanach. Jak wyjadę mając lat 26/28 to już chyba będę za stara, żeby iść tam na studia. Proszę napiszcie, co Wy myślicie. Czy warto juz teraz wyjeżdzać i zostać, czy może skończyć tu pewne rzeczy? Czy macie podobne doświadczenia? Ktoś z Was wyjeżdzał w wieku powyżej 26 lat? Ktoś przerywał szkołę tu i został w stanach?

Raz jeszcze o mnie: 23 lata, 2 razy w Stanach, skończony 3 rok studiów (bez żadnego dyplomu na razie), angielski b. dobry (potwierdzony certyfikatem TOEFL)... niewielkie doświadczenie zawodowe (radio/gazeta) w Polsce.

Proszę o Wasze rady.

:?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapisać się do szkoły językowej i zamienić J-1 na F-1. nie planuję juz w pierwszym roku iść na studia, bo nie będę miała wystarczających funduszy. mam andzieję, w ciągu tego pierwszego roku starac się o papiery na dłużej. na pewno nie chcę zostać tam nielegalnie. sory wszystkim, którzy tak właśie tak żyją w Stanach, ale ja uważam że jest to bardzo nie w porządku w stosunku do Amerykanów. Ja chcę tam mieszkać i żyć, ale chcę też być pewna, że będę mogła uczciwie zarabiać i płacić podatki - w końcu ma to być mój kraj, więc trzeba o niego dbac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...