Skocz do zawartości

Formularze Wizowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i odrazu przepraszam ze zakladam nowy temat ale bardzo zalezy mi na waszych wskazowkach.

A wiec chce ubiegac sie o wize turystyczna znalazlem wniosek wizowy ( DS-156) ale, wypelniajac go mialem wiele trudnosci.

Oczywiscie go wypelnilem i wydrukowalem jednak nie wiem czy dobrze.

1. Czy pola które nie dotycza mojej osoby mam zostawic puste ( jak nakazują na stronie ambasady) czy wpisywać "BRAK" badz " NIE DOTYCZY" jak napisane jest pod pytaniami w nawiasie w formularzu?

2. Czy wpisujac swoj adres w polach ( linijka 1, linijka 2) mam wpisywac caly adres czyli : ulica, numer mieszkania, kod pocztowy, miasto, wojewodztwo) czy te trzy ostatnie moge rozbic na trzy ponizsze rubryki pytajace o te dane. Poniewaz nie zabardzo rozumiem po co wpisywac to po dwa razy?

3. Czy odpowiedzi mam wpisywac w jezyku angielskim jak przeczytalem gdzies na stronie ambasady, czy tez po polsku z capslockiem bez polskich znakow jak przeczytalem rowniez na stronie ambasady tylko gdzies dalej .

4. Do czego jest ostatnia (trzecia) strona wniosku ktory zostal wydrukowany z trzema pustymi zostawionymi do wypelnienia rubrykami. Z tego co wyczytalem na tej kartce jest to chyba do wypelnienia dla konsula tam w ambasadzie ale nie jestem pewny wiec wole zapytac/

5. Czy wypelniac trzeba tylko ten wniosek ( DS-156) czy potrzeba wypelnic jeszcze jakies dodatkowe?

Dzieki z gory za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego dodaj druk dhl oraz ds 157 jesli :

Uzupełniający wniosek wizowy DS-157 wypełniają mężczyźni w wieku od 16 do 45 lat, niezależnie od obywatelstwa.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n..._documents.html

DHL:

http://polish.poland.usembassy.gov/root/pd...form-polish.pdf

I tak odpowiedzi podajesz w zaleznosci od znajomosci jezyka i jesli dobrze umiesz angielski to napisz odpowiedzi po angielsku pamietajac ze odpowiedzi maja byc bez polskich znakow-to sie tez tyczy odpowiedzi w jezyku polskim.Tam gdzie masz pytania TAK lub NIE zaznaczasz odpowiednia odpowiedz i jak masz NIE to dalej idziesz odpowiadac ,np jest pytanie o stan cywilny i jak zaznaczysz kawaler to nic dalej nie wypelniaj-nie pisz ,zostaw pole z imieniem i nazwiskiem zony puste.

Tak jak piszesz ta 3 kartka jest dla Konsula i jej nie wypelniasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...