Skocz do zawartości

Transfer Pieniedzy Z Usa Do Polski


mnich

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich i prosze o porade.

chce dokonac transferu wiekszej ilosci pieniedzy (40-60K) z USA do Polski. prosze o informacje jak technicznie zrobic to najlepiej. co z Fiskusem w Polsce? na jakie konto najlepiej przelac? czy bede placil jakis podatek? czy moge zalozyc konto (walutowe?) w Polsce bez mojej tam obecnosci? czy tego rodzaju transfery sa monitorowane? jezeli tak to od jakiej kwoty? czy sa jakies ciekawe artykuly ktore powinienem przeczytac zanim wykonam jakis krok?

wiem ze nie jestem pierwszy i nie ostatni, ktory wysyla pieniadze do Polski i wiem ze na wszystko sa metody. prosze o pomoc i wskazowki.

z gory dziekuje

Mnich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Teraz kazda kwota jest monitorowana powyzej 10.000 usd .Co do podatku to nie bedzie zadneg ale jesli kupisz cos luksusowego w Polsce a urzad skarbowy o tym sie dowie to sie moze zapytac skad te pieniadze .

Najlepiej to wplacic na konto dewizowe wtedy nie bedzie przewalutowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli przebywasz w USA legalnie rozliczasz sie z podatkow to masz prawo miec pieniadze poslac pieniadze i nabyc to co masz zamiar nabyc.

Przeciez od tych pieniedzy zaplaciles podatki?!

Jesli jestes nielegalnie i nie placisz podatkow to cie udupia w Polsce ajakze.

Zawsze od zarania bank informowal urzad podatkowy w USA jesli przelewales na konto 10 tysiecy i wiecej.

Taki maja obowiazek od dawna jeszcze przed 9 11 2001

Wiem bo tak robilem i informowano mnie w banku ze musza zawiadomic urzad podatkowy.

Nie przeszkadzalo mi to wcale bo kase mialem realna to znaczy zarobiona tu i zaplacone podatki

wiec spoko.

Wiem tylko ze urzad skarbowy w Polsce jest jadowity znacznie bardziej niz tu IRS i zdecydowanie beda weszyc

jak taka kase poslesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moge zalozyc konto (walutowe?) w Polsce bez mojej tam obecnosci?

jesli nie masz wcale konta to nie otworzysz nowego

trzeba byc osobiscie w Polsce zeby zalozyc nowe konto

nie wiem jak jest z zakladaniem tylko dodatkowego walutowego, jesli masz konto zadzwon do swojego banku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za zainteresowanie i ciekawe informacje.

konta nie mam. z tego co widze powinienem przesylac na konto kogos z rodziny (zaufanemu :lol: kwoty do 10000 $, np. 9500. czy moze bezpieczniej bedzie utworzyc kilka kont i na nie przelewac pieniadze. czy moze lepiej mniejsze kwoty a troche czesciej?

czy w tym rozumowaniu jest jakis sens?

czy "oni" moga to namierzyc?

czy jest moze jakas inna metoda na przeslanie pieniedzy do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...