Skocz do zawartości

Transfer Pieniedzy Z Usa Do Polski


mnich

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
konta nie mam. z tego co widze powinienem przesylac na konto kogos z rodziny (zaufanemu ;) kwoty do 10000 $, np. 9500. czy moze bezpieczniej bedzie utworzyc kilka kont i na nie przelewac pieniadze.

Nie jest to dobry pomysł, bo również jest monitorowane skąd pieniądze wpływają. Jeśli wpłacisz pieniądze ze swego konta na kilka rachunków w Polsce (nie przekraczając kwoty 10000$), i tak tym się zainteresują. Musiałbyś robić przelewy z różnych kąt bankowych.

Jeszcze mała uwaga, jeśli chodzi o USA są rejestrowane wszystkie transakcje powyżej 10.000 USD. W Unii Europejskiej istnieje obowiązek rejestracji transakcji powyżej 15.000 EUR. Jednocześnie na terenie UE obowiązuje prawo które mówi: "Instytucja obowiązana przyjmująca dyspozycję lub zlecenie klienta do przeprowadzenia transakcji, której okoliczności wskazują, że wartości majątkowe mogą pochodzić z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł, ma obowiązek zarejestrować taką transakcję, bez względu na jej wartość i charakter" a to stanowi bardzo szerokie pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no to powiem szczerze ze zaczynam byc troche w proszku. czuje ze bezpieczniej bedzie pieniadze dac znajomemu ktory leci do Polski a je odbierze ktos ode mnie. mysle ze to chyba najlepszy pomysl.

w Polsce cos sie wymysli.

chyba ze ktos ma inne................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, czy pieniądze zarobione w Stanach masz opodatkowane, jeśli tak, to jak napisał wcześniej gal możesz je przesłać na konto w Polsce i spokojnie wydawać (ale też pod warunkiem, że twoim głównym miejscem zamieszkania przez ostatni rok było USA, jeśli nie to powinieneś się rozliczyć w Polsce z zastosowaniem polskiej skali podatkowej). Jeśli natomiast pieniądze zarobione w USA bez płacenia podatków prześlesz do Polski i zaczniesz wydawać, i nie masz żadnych dokumentów na to że płaciłeś w USA podatki, to mogą to uznać za nieudokumentowane źródło dochodów, a za to jest bardzo, naprawdę bardzo duży "podatek".

W przypadku braku dokumentów poświadczających płacenie podatku w USA najlepszym rozwiązaniem byłoby przesłanie gotówki do Polski, a następnie wzięcie kredytu/pożyczki z banku w Polsce i zakup działki, a następnie budowa domu w Polsce. Wtedy pieniądze mają pokrycie. Oczywiście mogą być trudności ze zdobyciem kredytu w obecnych czasach.

Jest też inne wyjście, można pożyczyć pieniądze na zakup działki i budowę domu od znajomych, od rodziny. Tylko pamiętaj, że w Polsce pożyczka nawet od rodziny powinna być na papierze (dla celów podatkowych, bo w innym celu nie ma takiego obowiązku, co odróżnia pożyczkę od kredytu), i powinna być zarejestrowana w Urzędzie Skarbowym i opodatkowana. Może być to również pożyczka bezprocentowa, wtedy osoba "dająca" ci taką pożyczkę nie będzie musiała płacić podatku od uzyskanych odsetek. Tak przynajmniej było ostatnio (2007 rok), jak jest teraz nie wiem, bo mieszkam w Stanach i przestałem się interesować polskim systemem podatkowym, który notabene jest jednym z najbardziej skomplikowanych w Unii Europejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta pozyczka od znajomych to nie jest taka prosta bo Urzad moze sie zainteresowac skad taka osoba miala tyle kasy co pozyczyla i na to trzeba uwazac

Jak ktos chce dobrze na tym wyjsc niech idzie do doradcy podatkowego-zaplaci troche kasy za to ale te osoby jej odpowiedza jak kto zrobic dobrze.

Mozna tez zadzwonic na informacje podatkowa,nie trzeba podawac zadnych swoich danych i wtedy uzyska sie informacje :

od 7 do 18 pon-piat. - Należy wybrać numer telefonu 0 801 055 055

Co do dania kasy koledze to niech on uwaza ile bedzie miec tej kasy przy sobie bo aby sie nie okazalo ze nie wykaze kasy i potem bedzie miec problemy z tym jak mu to znajda .Juz bylo pare takich przypadkow .

david7211 prawo podatkowe w paru sprawach sie zmienia i od pytan jest urzad skarbowy lub tez krajowa informacja podatkowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

dzieki jeszcze raz za informacje. coraz bardziej mi sie rozwidnia w glowie. fakt faktem chyba zadzwonie do informacji podatkowej (anonimowo :), mam do nich kilka pytan. jezeli chodzi o budowanie domu i kredyty to myslalem o tym. pojde prawdopodobnie w tym kierunku. co do radcy prawnego to tez jest mysl. oni zawsze znaja jakis "myk". zreszta. dobrze jest udokumentowac pochodzenie srodkow finansowych i tego tez zamiezam sie trzymac.

tak na marginesie. ostatnio czytalem ze ludzie inwestuja w ZLOTO. ktos nawet powiedzial mi kiedys ze "kup se troche zlota to nie stracisz". wyglada to troche wariacko, ale z drugiej strony to jak to technicznie wyglada. zakup zlota. wywoz jego z USA. przeciez nie wywozi sie tego w kieszeni. nawet kiedys w TV mowili o zlocie, ze na nim sie nie traci itp. nigdy nie zetknalem sie z tym tematem, chyba ze na filmach. czy zwykly obywatel moze wiec kupic zloto? jak? gdzie? i jak to wyglada?

nie mysle o tym powaznie bo az tyle pieniedzy to ja nie mam, pytanie wiec z czystej ciekawosci.

z gore dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnich to jest tak jak inwestujesz kase w rope,miedz a przeciez tego w kieszeni-w domu nie masz :)

Co do zlota to mozesz sobie kupic taka sztabke zlota ale wtedy musisz zlozyc jak gdzies w bezpiecznym miejscu ,masz tez to tutaj opisane co i jak:

http://www.money.pl/pieniadze/poradniki/ar...,-1,160414.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie. ostatnio czytalem ze ludzie inwestuja w ZLOTO. ktos nawet powiedzial mi kiedys ze "kup se troche zlota to nie stracisz". wyglada to troche wariacko, ale z drugiej strony to jak to technicznie wyglada. zakup zlota. wywoz jego z USA. przeciez nie wywozi sie tego w kieszeni. nawet kiedys w TV mowili o zlocie, ze na nim sie nie traci itp. nigdy nie zetknalem sie z tym tematem, chyba ze na filmach. czy zwykly obywatel moze wiec kupic zloto? jak? gdzie? i jak to wyglada?

nie mysle o tym powaznie bo az tyle pieniedzy to ja nie mam, pytanie wiec z czystej ciekawosci.

z gore dziekuje za odpowiedzi.

Jeśli chodzi o zakup złota, to tak naprawdę, każdy poważny inwestor nie kupuje złota w sztabkach żeby trzymać je u siebie w domu (myślę o inwestorach na parędziesiąt tysięcy dolarów), generalnie kupuje się certyfikaty w banku, które potwierdzają ile złota masz u nich w skarbcu. Jest to po prostu papier i tyle. Złota w USA na takie sumy nie kupowałem, ale w Polsce dobrą ofertę miał kiedyś Raiffeisen Bank Polska S.A. - musisz po prosty się dowiedzieć w bankach jakie mają oferty. Natomiast jeśli chcesz kupić złoto jako "metal" polecam monety a nie sztabki, zawsze są w cenie, i ich wartość rośnie zawsze trochę więcej niż złota w sztabkach. Generalnie inwestycja w złoto jest dość stabilna, i na przestrzeni kilkunastu lat przyniosła dość spore zyski, ale dla osób inwestujących krótkoterminowo nie jest polecana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...