Skocz do zawartości

Wniosek I Nazwisko


Rekomendowane odpowiedzi

Ile wcześniej przed rozmowa trzeba wypełnić formularz DS-156 i im wysłać?

Drugie pytanko- aktualnie posiadam paszport na nazwisko panieńskie i będę go miała podczas umawiania się na rozmowę bo nie jestem w stanie odebrać nowego, jak to się ma do rozmowy z konsulem. Czy mogę zabrać nowy na rozmowę z aktualnym nazwiskiem po mężu?

Na rozmowę umawiam z zagranicy i musiałam wykupić kod pin aby mnie połączyło z Ambasadą i tak sie zastnawiam jak mi braknie tych minut wykupionych czy mnie rozłączy ???

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ty wyczytałaś, że DS-156 należy wcześniej wysłać do konsulatu?

Wypełniasz go na stronie ambasady, drukujesz i zabierasz ze sobą na rozmowę.

Wnioski wysyłają jedynie osoby zwolnione od rozmowy z konsulem.

Tu masz informacje kogo to dotyczy:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-..._interview.html

Co do nazwiska to wniosek wypełniasz zgodnie z danymi z paszportu.

Drugiej części Twojego pytania niestety nie rozumiem, w jednym zdaniu piszesz "...aktualnie posiadam paszport na nazwisko panieńskie i będę go miała podczas umawiania się na rozmowę bo nie jestem w stanie odebrać nowego...", a w drugim "...Czy mogę zabrać nowy na rozmowę z aktualnym nazwiskiem po mężu?..."

To który paszport w końcu masz? Stary czy nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już tłumaczę:a więc jak będę dzwoniła do konsulatu aby umówić się na rozmowę to pani sie tam pyta o nr paszportu itp a wtedy będę miała ten z panieńskim nazwiskiem (stary)bo nie ma mnie w PL i nie jestem w stanie odebrać nowego ale przed rozmową samą będę miała już nowy paszport(z nazwiskiem obecnym) rozumiesz? a co do wnisoku to źle zrozumiałam ale dzięki za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ustaliliśmy nie potrzebujesz wysyłać wniosku.

Proponowałbym odebrać nowy paszport (rozumiem, że musisz w tym celu przyjechać do Polski), wypełnić wniosek podając dane z nowego dokumentu, zadzwonić do konsulatu i umówić się na spotkanie. Tak chyba będzie najprościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze tak byłoby najprościej tylko ze jak przyjadę to chciałabym od razu odebrać paszport i iść po wizę bo nie mogę tak latać co chwilę. no nic zapytam jak będę dzwonić najwyżej pójdę ze starym paszportem a wezmę akt małżeństwa bo idziemy razem z mężem. dziękuję za odp :lol:

A orientuję się ktoś odnośnie tych minut które się wykupuje dzwoniąc z zagranicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie skoncza minuty wtedy Cie rozlaczy,wiec musisz dobrze to policzyc aby Cie nie rozlaczylo..

w ds 156 wpisujesz numer paszportu wiec tutaj moga byc rozbierznosci i nie wiem czy Ci dobrze doradza na tej infolinii,zadzwon na centrale do Ambasady i tam popros z dzialem wizowym.

ps teraz okres oczekiwania na rozmowe wyniesc moze 2-3 dni wiec nie tak dlugo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie przyjadę do Polski odbiorę paszport i dopiero zadzwonię jak się czeka tak krótko. Dzięki :lol:

Odbywa się to w zasadzie z dnia na dzień.

Tu masz link do przewidywanego czasu oczekiwania na rozmowę z konsulem:

http://travel.state.gov/visa/temp/wait/tem...p;x=85&y=21

Podają jeden dzień, więc nie powinnaś czekać zbyt długo.

Powodzenia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...