Skocz do zawartości

H1b Krok Po Kroku


Rekomendowane odpowiedzi

No i wszystko wydaje się być jasne ale jednak takie nie jest ;(

Otóż zgodnie z petycją I129 data rozpoczęcia ważności H1B jest 10/01/2009 ale pewne regulacje prawne pozwalają na wjazd do US 10 dni przed datą 1 października. Ambasada powinna na naklejce Wizowej umieścić datę 09/20/2009 co znaczyło by że granicę na wizie H1b można przekroczyć najwcześniej 20 września.

Tylko co w takiej sytuacji jak w paszporcie umieszczona jest naklejka wizowa z datą ważności od 29 maja 2009 ??

Czy to oznacza że można przekroczyć granicę już po 29 maja ale oczywiście pracę pojąć zgodnie z ważnością petycji czyli od 1 października.

Znaczy można wyjechać już w sierpniu i przygotować się emocjonalnie odpoczywając na plaży nad oceanem :)

Mam nadzieję że ktoś wie więcej niż ja na ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos zmazal mu post albo nie wiem co sie stalo, ale wczoraj o tym napisalam - ze zgodnie z prawem nawet jest teraz dostaniesz wize H1B to nie mozesz wleciec do USA teraz tylko 10 dni prze data jaka masz na approval notice jako date rozpoczecia pracy.

Naklejka z data dzisiejsza nie ma znaczenia - prawo jest prawem i tak samo osoby z J1 nie moga wleciec wczesniej niz 30 dni przed data zatrudnienia. Ambasada nie musi wcale naklejac wklejki z data 09/20/2009. Moze wkleic z data jaka chce - Twoim zas obowiazkiem, jako aplikanta, jest dowiedziec sie kiedy mozesz przekroczyc granice. Tak samo ambasada nie wkleja na wizach J-1 daty 30 dni przed zaczeciem pracy tylko drukuja daty z jakimi stawiles sie po wize a Ty masz wiedziec co i jak.

Jesli teraz przekroczysz granice to moga Cie wpuscic tylko na turystycznej (jesli takowa wklejke masz w paszporcie i jesli oczywiscie beda chcieli Cie wpuscic), a pozniej zmienic status na H1B. Inaczej masz prawo wleciec tylko i wylacznie 10 dni PRZED data 10/01/2009.

USCIS nie zrozumie chyba Twojego emocjonalnego przygotowania typu wylegiwanie sie na plazy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-ty dzien przed zaczeciem pracy czyli dzien w ktorym przekraczasz granice USA powinien byc liczony wstecznie od 1 pazdziernika => 1 pazdziernika- 30 wrzes- 29-28-27-26-25-24-23-22-21=> wyszlo mi, ze granice mozesz przekroczyc 21 wrzesnia chyba, ze cos nie tak policzylam... Ale znam osoby z wczesniejszych lat, ktore wlatywaly wlasnie 20 wrzesnia i nie mialy problemow. Ja wolalabym wleciec tak, zebym wiedziala na 100%, ze nie bede miala problemow. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...