Skocz do zawartości

Proszę O Rady I Opinie


keiserka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wybieram się do USA w tym roku wraz z rodziną tj. żoną i dwójką dzieci (11 i 15). Planujemy spędzić trzy tygodnie na wschodnim wybrzeżu, wynająć auto i pojechać nad Niagarę, do NYC, Waszyngtonu, Filadelfii a jak się uda to jeszcze trochę na południe. Noclegi przewiduję w tanich hotelach albo nawet hostelach. Pytanie zasadnicze jaką kwotę powinienem zaplanować (oczywiście pomijam koszty wiz i biletów lotniczych, bo te da się ustalić precyzyjnie). Chodzi o te 3 tyg. na miejscu. W sieci znalazłem noclegi po 200-250zł/noc/pokój - pytanie czego mogę oczekiwać za taką kwotę? Przyzwoitych warunków do spania czy karaluchów (nie oczekuję luksusu)? I jeszcze jedno pytanko: czy mając 3 tyg. jest sens-poza tym co powyżej- pchać się na Florydę, czy może to już będzie zbyt wariackie tempo? Reasumując: noclegi, wyżywienie, samochód, paliwo, bilety wstępu - czy ca 4000 $ to kwota rozsądna czy od czapy? Z góry dziękuję za rzeczowe opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

$4000 powinno wystarczyc niemniej jednak zabezpieczylbym sie na waszym miejscu i mial jeszcze jakies extra pieniadze (karta oczywiscie).

Paliwo tanie, jedzenie tanie, wynajecie samochodu tez do przezycia.

Noclegi po 250 zl to jakies $75 za noc - hmm, nie piszesz co to za hotele/motele - moze i da sie tam spac. Spokojnie moge polecic motele z grupy Mariott - Courtyard, Residence Inn czy Fairfield Inn - na ogol w cenach od $100 do $150 za noc (za pokoj dla czterech osob - dwa lozka, chyba ze wolicie trzymac dzieci za sciana to wtedy X2), ale za to warunki sa przewidywalne i po calym dniu zwiedzania wiesz ze czeka na ciebie przyzwoity pokoj i sniadanie rano (basen+ silownia jak ktos lubi).

Floryda? - jezeli ten wyjazd planujesz w lecie to Floryda jest ostatnim miejscem do polecenia. Czeka tam na was tropikalny upal, 100% wilgotnosci i dodatkowo mozecie trafic na jakis mily huragan, ktory pokrzyzuje wasze plany i zamiast Orlando zobaczycie ewakuacje Key West.

Polnocny-wschod, a zwlaszcza Nowa Anglia maja dosc atrakcji by zapelnic 3 tygodnie.

milego pobytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Czeka tam na was tropikalny upal, 100% wilgotnosci i dodatkowo mozecie trafic na jakis mily huragan, ktory pokrzyzuje wasze plany i zamiast Orlando zobaczycie ewakuacje Key West.

Tak to zabawnie napisałeś, że aż nie mogę teraz się uspokoić... <_<

Ale co racja to racja... Spędziłam na Florydzie caly sierpień i wtedy się zaczela huraganowa zabawa... lipiec jest jednak jeszcze spokojny w miarę pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie to duzo czasu. Jak chcecie podzielic ten czas? Jak dlugo chcecie sie zatrzymywac w wyzej wymienionych miejscach. Majac 3 tygodnie czasu na wycieczki, jak nabardziej jedzcie na Floryde i zasmakujcie troche tropiku. W Orlando sa swietne parki rozrywki ktore maja bilety calorodzinne. Jesli wiesz gdzie bedziesz spal okreslonego dnia, dobra opcja jest zabukowac sobie wczesniej pokoj przez internet przez agencje (booking.com), dostaniesz w ten sposob swietne znizki. Wypozyczajac auto zwroc uwage ile pali na highwayu, jakie ma MPG (miles per gallon). Mysle ze warto zakupic ksiazke wschodnie wybrzez USA i zainteresowac sie ciekawymi miejscami wartymi zwiedzenia. Waszyngton sliczne miasto, bedziecie pod wielkim wrazeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze opinie. Miałem okazję bywać w tropikach i nie przeraża mnie upał i duża wilgotność (wyjazd planujemy na sierpień), za huraganem, w rzeczy samej, nie tęsknię. Trochę szkoda by było odpuścić takie miejsce. NIe mam ścisłego harmonogramu i nie wiem dokładnie ile dni spędzę w danym mieście. Sądze, że np. Waszyngton wymaga min. 2-3 dni aby najciekawsze rzeczy obejrzeć. A potem po kolei, co będzie po drodze, nie wszystko da się przewidzieć. Co do hoteli, to na razie ogląd mam pobieżny więc wszelkie Wasze sugestie są cenne (przyznam, że nazwa Mariott kojarzyła mi się dotąd z ceną raczej nie dla mnie). W kwestii samochodu, to fantazje miałem dość bujną i już widziałem siebie za kierownicą jakiegoś okazałego "typowego" amerykańskiego wozu, ale po przejrzeniu cen zszedłem na ziemię. Pewnie skończy się na "typowym" europejczyku typu Focus. Nie mam jasności co ubezpieczeń jakie proponują w wypożyczalniach, więc chętnie skorzystam z podpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze, że np. Waszyngton wymaga min. 2-3 dni aby najciekawsze rzeczy obejrzeć.

Samo muzeum Smithsonian może zająć nawet tydzień. Wszystko zależy od tego, co naprawdę chcecie zobaczyć, tzn. co Was interesuje. Oraz na ile upierdliwe masz dzieci <_< Nas, tzn. mnie i brata rodzice zabrali do Waszyngtonu kiedy mieliśmy 14 (ja) i 11 i pół (brat) lat i do dziś muszę wysłuchiwać jak to stękaliśmy z nudów <_< Radzę zrobić szczegółowy plan zwiedzania. Nie pamiętam dokładnie i nie wiem czy przez te lata coś się zmieniło, ale zwiedzać Waszyngton samochodem to nie jest najlepszy pomysł z powodu masakrycznych korków. Ale może ktoś kto jest na bieżąco powie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...